Dálnice ve Švýcarsku

Dálnice ve Švýcarsku

Dálniční známka Švýcarsko 2023

Ve Švýcarsku je průjezd dálnic zpoplatněn prostřednictvím klasické dálniční nálepky, která je však prodáváno pouze s roční platností a to za cenu CHF 40. Povinnost mít na dálnici motorové vozidlo s hmotností do 3,5t označené dálniční známkou platí pro všechny kategorie vozidel, tedy i pro motocykly. Dálniční známku je možno zakoupit na běžných prodejních místech jako benzínové pumpy a směnárny. Pokud známku nechcete shánět v okolí hraničních přechodů, je možno využít služeb některého ze zahraničních distributorů. Za průjezd vozidel s povolenou hmotností nad 3,5t je vybírán jednorázový mýtný poplatek.

platnost/vozidlo do 3,5t
rok CHF 40

Roční dálniční známka je platná od 1.12. předcházejícího roku do 31.1. následujícího roku. Podrobné informace na ezv.admin.ch

Často hledané informace a odkazy

 

Tunely s výběrem mýtného

tunel / vozidlo
motocykly
osobní automobil
prezentace
Great St. Bernard Tunnel (IT/CH)
€ 18,50
€ 31,00
Tunnel Munt la Schera (IT/CH)
CHF 20,00
CHF 35,00

Tunely včetně cen mýtného jsou zakresleny v mapě ve spodní části stránky.

 

Na švýcarské dálnice pouze s roční známkou

Pokud plánujete návštěvu Švýcarska s automobilem, pak při průjezdu rychlostních komunikací jste povinni vozidlo s hmotností do 3,5t označit platnou dálniční známkou, která je v této zemi prodávána pouze s roční platností a to za cenu CHF 40. Chystáte-li se pouze do příhraničních oblastí a chcete náklady omezit jen na nutné minimum, pak doporučuji před plánováním cesty prostudovat mapu zpoplatněných silnic, případně informace uvedené v FAQ na stránkách ezv.admin.ch.

Zavedení elektronické známky v plánu na rok 2023

Švýcarsko na rok 2023 plánuje zavedení elektronické dálniční známky, kterou bude možné koupit přes internet. Stejně jako v Rakousku bude kromě elektronické v nabídce i známka v podobě klasické nálepky.

 
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.