Aktuality

Mladí řidiči bourají častěji kvůli nepřiměřené rychlosti, říká výzkum
07.10.2021
V nejmladší věkové kategorii řidičů je ve srovnání s ostatními největší podíl nehod zaviněno nepřiměřenou rychlostí — více než třetina. S rostoucím věkem, a pravděpodobně tedy i zkušenostmi za volantem, tento podíl klesá, říká analýza.
Motorový olej: Proč a jak často ho měnit?
06.10.2021
Jedete po silnici a najednou se vám v autě se rozsvítí kontrolka oleje. Oranžová kontrolka je signálem, že hladina oleje ve vašem motoru je nízká. V případě, že nejedete daleko, můžete v cestě pokračovat a následně olej co nejdříve dolít.
Odhalili jsme nejčastější podvody v autoservisech. Podívejte se, na co si dát všude pozor
05.10.2021
Některé opravy nejsou ve vašich silách, a tak jedete do servisu a spoléháte na to, že vám dají auto do pořádku. Pozor ovšem na podvodníky.
Zlatý důl, nebo prevence? Úsekových radarů přibylo v ČR za tři roky o polovinu
04.10.2021
Setkal se s nimi asi každý řidič, který v obci neuhlídal pedál plynu a do schránky mu posléze doputovala pokuta s přiloženou fotografií a s naměřenou průměrnou rychlostí. Řeč je o takzvaných úsekových radarech. Ty mají v posledních letech obce napříč Českou republikou stále více „v oblibě“. 
Obsah autolékárničky povinně doplní dvě roušky
01.10.2021
Obsah autolékárničky byl ještě nedávno velmi horkým tématem. Zdá se však, že téma autolékárniček se opět dostává do popředí. Tentokrát však ne v Česku, ale v Německu.
Co dělat, když na české benzínce natankujete palivo špatné či nízké kvality a jak vůbec tento problém zjistit?
30.09.2021
Natankovat nekvalitní palivo může každý řidič, aniž by si toho všiml. Je však důležité vědět, jak se tento problém projeví a co v takovém případě dělat.
Alkozámek do každého auta. EU zavádí povinnou přípravu na jeho montáž
29.09.2021
Přes čtyři tisíce nehod způsobí ročně na českých silnicích řidiči pod vlivem alkoholu. V posledních třech letech zemřelo při těchto nehodách 165 lidí. Zabránit neštěstím, při nichž hraje roli alkohol, mohou alkohol testery či instalace alkoholových zámků do aut.
Jak zabezpečit garáž proti zlodějům
28.09.2021
Podle policejních statistik jsou pro zloděje garáže ještě lákavějším objektem než rodinné domy. Mají nižší zabezpečení a skrývají hodnotné a snadno zpeněžitelné věci, nejde nutně jen o zaparkovaná auta či motocykly.
Proč vypínáme rádio při parkování? Odpovědí je multitasking
27.09.2021
Také při parkování do těsných prostor automaticky ztlumíte nebo vypnete rádio? A víte proč? Odpověď je údajně poměrně jednoduchá.
Každé auto vám před poruchou dává jednoduché signály, při kterých je nutno zpozornit
24.09.2021
K poruše automobilu může dojít buď s předchozím varováním, nebo v tom horším případě zničehonic a často také v té nejhorší možné situaci. Dá se jí však částečně předejít.
Podzim je tady, pozor na srážky se zvěří. Jak se správně zachovat po nehodě?
23.09.2021
Společně s jarem je aktuální roční doba nejnebezpečnější z hlediska nehod, v nichž figuruje lesní a polní fauna. Poradíme, jak se chovat při srážce i po ní.
Evropská unie zavádí novou povinnou výbavu
22.09.2021
Aby toho nařizování nebylo dost, Evropská unie se rozhodla už od roku 2022 zařadit nové bezpečností prvky do povinné výbavy.
Čeští řidiči stále dělají školácké chyby vedoucí ke zkrácení životnosti spojky a dalších drahých dílů vozidla
21.09.2021
Spojka je jednou z nejdůležitějších částí automobilu. Mnozí řidiči však dělají zbytečné chyby, které ji nadměrně opotřebují, a pak následuje drahá výměna.
Sklady prodejců pneumatik jsou poloprázdné a výrazně zdražují, už doopravdy
20.09.2021
Automobilky zažívají nelehké období. Nedostatek materiálů se netýká jen čipů, ale objevuje se i v oblasti nečekaných a zdánlivě běžných věcí, jako je příslušenství. Problémy s výrobou a logistikou se promítnou i do nabídky a ceny zimních pneumatik.
Přihlášení auta: Co budete potřebovat a kolik vás to bude stát?
17.09.2021
Koupili jste nové auto? Povinnosti vám neskončily podpisem kupní smlouvy. Vozidlo musíte přihlásit do registru vozidel jakožto jeho noví majitelé. Jaké dokumenty byste si měli připravit a kolik vás bude přihlášení auta stát?
Brzdění motorem může být nejen výhodné, ale v některých případech také škodlivé pro váš vůz
16.09.2021
Většina řidičů má za to, že brzdění motorem je velkou výhodou. I přes tento fakt však také existují určité důvody, proč právě takto nebrzdit.
Nové otázky inovují autoškolácké testy, budou realističtější
15.09.2021
Po řadě let se autoškolácké testy dočkají zásadní inovace ve formě zcela nových otázek, doprovázených animacemi i videospoty. Novinka má zejména mladým řidičům do 24 let – tedy nejohroženější skupině – ukázat realističtější formou ty situace, s nimiž se v reálném provozu mohou setkat a které není radno podceňovat.
Proč se cena benzínu už tak moc neliší u jednotlivých čerpacích stanic? Jde o psychologické obchodní oklamání
14.09.2021
Cenové rozdíly jednotlivých čerpacích stanic se dostávají na minimum. Za skutečností však stojí jedna velká psychologická bariéra.
Je lepší kupovat při opravě automobilu originální díly nebo nějaké jiné náhražky?
13.09.2021
Při opravě nebo výměně nějakého dílu automobilu je důležité zvolit vhodnou náhradu. Na trhu je celá řada nabízených produktů, ne všechny však představují dobrou volbu.
AdBlue pomáhá, ale stárne a nesmíte ho zcela vyčerpat
10.09.2021
O močovině, tedy AdBlue, dnes koluje mezi motoristy hodně fám. Především se často říká, že motoru škodí, je to zbytečná komplikace a představuje způsob, jak nenápadně zvýšit náklady na provoz naftového auta. Nic z toho přitom často není pravda.
Jaké výměny a úkony je třeba provést po koupi ojetého automobilu v Česku. Vyhnete se tak drahému servisu nebo podvodu
09.09.2021
Po koupi ojetého automobilu z bazaru je důležité vyměnit několik zásadních věcí. Vyhnete se tak zbytečným a někdy také drahým nepříjemnostem.
Autoškolákům po dvaceti letech změní testy. Přibývají nové otázky
08.09.2021
Od devadesátých let české autoškolství stagnuje a experti se snaží o změny. Ministerstvo dopravy, Policie ČR a Asociace autoškol ČR představily 35 nových otázek pro závěrečné zkoušky žadatelů o řidičská oprávnění. První sada se objeví v testech už v říjnu. Další otázky by měly přibývat kvartálně.
EU zareagovala na rostoucí odpor proti zavedení zákazu spalovacích motorů
07.09.2021
Ani země a automobilky jinak podporující elektromobilitu všemi deseti nehoří pro striktní zákaz aut na benzin a naftu už za 14 let, i ony cítí, že to je nesmysl. Brusel se ale do debaty nehrne.
Ochranné fólie: Poradíme, jak na spolehlivou ochranu laku!
06.09.2021
Lak je to první, na čem vaše oči u auta spočinou. Je-li poškrábaný a otlučený od kamínků, dojem to notně kazí. Řešení, jak šrámům předcházet, je více, ale nejspolehlivější jsou ochranné fólie.
Česko chystá tučnou dotaci na podporu domácího nabíjení elektromobilů
03.09.2021
Česká republika chystá opravdu štědrou dotaci pro všechny majitele domů. Váhat by neměli ani ti, kteří elektromobil zatím nevlastní. Kolik lze získat a kdy si zažádat?
Bezpečnostní pásy: 7 častých otázek a odpovědí
02.09.2021
Zapnutí bezpečnostního pásu je dnes automatickou činností, kterou po usednutí do vozu většina z nás bez přemýšlení udělá. Ještě před několika desetiletími ale jejich používání nebylo zdaleka tak běžné a samozřejmé, jako je tomu dnes.
5 moderních technologií, které bychom v autě nechtěli
01.09.2021
Během testování nejnovějších modelů aut se v redakci setkáváme i s technologiemi a příplatkovými prvky, bez kterých bychom se při konfiguraci nového auta obešli.
Návrat dětí do škol se kvapem blíží, opatrní musí být rodiče i řidiči
31.08.2021
Začátek školního roku může pro mnohé děti znamenat první zkušenosti se samostatným pohybem v silničním provozu, na což musí pamatovat jak jejich rodiče, tak i řidiči.
Abyste se vyhnuli vybodování, měli byste pravidelně kontrolovat stav konta třeba na poště. Můžete ovšem i online z domova
30.08.2021
Datovou schránkou nebo poštou dostanete vyrozumění o tom, že jste dosáhli 12bodů, před tím si to však můžete hlídat sami hned na několika místech.
Víte, jak se správně chovat na přechodu? Povinnosti pro řidiče i chodce, která řada lidí stejně nedodržuje
27.08.2021
Pravidla silničního provozu jsou jednoduchá, ale ne každý ví jak se má na přechodu chovat. Zda opravdu má nebo nemá chodec absolutní přednost.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.