Aktuality

Přechody pro chodce: Absolutní přednost není, ale…
12.09.2017
Nešťastně vyložený mýtus o absolutní přednosti si i po letech vybírá oběti z řad chodců. Bohužel s ní ale jako řidiči musíme počítat!
V autě s vykuchaným částicovým filtrem otravujete i sami sebe
08.09.2017
Policie odmítá měřit a chytat dieselová auta bez filtrů. Filtr pevných částic je problematická součástka moderních motorů, mnoho majitelů starších aut si ho nechalo vymontovat. Nyní zamořují ovzduší, otravují nejen okolí, ale i sebe, ukázalo měření.
Myčky aut: Lesk jak blesk, nebo poškrábané auto?
07.09.2017
Bojíte se zajet do myčky, aby se vašemu autu nestalo něco nemilého? Nebo se bojíte, že byste takový manévr řidičsky nezvládli? Připravíme vás na to, co vás v autolázních čeká.
Školní rok je opět tady. Řidiči, dávejte pozor na děti v ulicích!
05.09.2017
Prořídlé poklidné prázdninové dopravě je konec. Školní rok je opět tady a s nimi i více dětí v ulicích. Jak se na silnici chovat by měli vědět nejen řidiči, ale i školáci.
Mnoho aut je v mlze neviditelných
04.09.2017
Na krajinu padla mlha. V tu chvíli se mnohá auta stala neviditelnými. Spousta řidičů si totiž vůbec neuvědomuje, že jejich auto není osvětlené. Mnohé vozy jsou vybavené automatickým spínačem na denní svícení.
Začíná škola, projděte si s dětmi trasu a vyhledejte nebezpečná místa
04.09.2017
Děti se po prázdninách vracejí do školních lavic, řidiči by tak měli být zejména v okolí škol mnohem opatrnější než během letních prázdnin. Zcela bezpečný pohyb po rušných ulicích podle expertů děti zvládnou až ve svých 12 letech.
Pozor na policisty s metrem: správně parkuje na sídlišti jen málokdo
31.08.2017
Parkujete mimo zákaz zastavení u obrubníku? Dejte si pozor, protože i vám hrozí pokuta za špatné parkování.
Guma, která se sama zalepí, by se mohla uplatnit u pneumatik
30.08.2017
Výzkumníci z Harvardu přicházejí s pryží, která se umí sama opravit. Přestaneme s sebou konečně vozit rezervy?
Dobrá pojistka proti krádeži ojetého auta se nehledá snadno
28.08.2017
Průměrné stáří osobních aut v Česku je 15 let. Mnoha motoristům se tak vzhledem k pořizovací ceně jejich vozidla už nevyplatí sjednat si havarijní pojištění. Někteří z nich si však chtějí auto pojistit jen proti krádeži. Jak ale vyplývá z analýzy online srovnávače cen Porovnej24.cz, tuzemský trh s pojištěním ojetých vozů proti krádeži řidičům příliš možností nenabízí.
Za nepojištěná auta se bude znovu platit
28.08.2017
Lidé, kteří vlastní auto, ale nemají uzavřené povinné ručení, by za to opět měli platit poplatek. Senát totiž v srpnu schválil úhradovou povinnost nepojištěných motoristů přispívat do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP).
Nákupem auta placení teprve začíná a peníze se kutálí, i když nejezdíte
23.08.2017
Kolik vlastně ten komfort mít před domem nebo v garáži auto stojí? Leasingové firmy na to mají celá oddělení. I vy si to můžete zkusit aspoň přibližně spočítat. Bylo by hloupé schrastit peníze na honosné auto snů a v zimě nejezdit, protože nezbude na nové gumy.
Auto může zachránit život, samo přivolá pomoc
22.08.2017
Vůz jede po silnici, dostane smyk a narazí do stromu. Řidič je v bezvědomí a nemůže si přivolat pomoc. Je odkázaný na lidi kolem. Od 1. října by ale jeho vůz sám mohl přivolat pomoc prostřednictvím eCallu, a to nejen v Česku, ale všude v EU.
Na dovolenou do zahraničí. Jak je to v Itálii s kruhovými objezdy?
21.08.2017
Itálie je oblíbenou dovolenkovou destinací českých turistů. Co je na tamějších silnicích může překvapit?
Karambol v Chorvatsku? Nehodu nechte zapsat a pokutám se nebraňte
21.08.2017
Zkazila vám dovolenou v Chorvatsku bouračka? Zkuste nepanikařit a nezapomeňte na záznam o dopravní nehodě. A hlavně zavolejte tamní policii - stačí vyťukat číslo 192. O pokuty se nehádejte. Odmítnutí zaplatit může skončit i vězením, varují odborníci z ÚAMK.
Pokuta za neplacené povinné ručení je zpátky, novela jde na Hrad
17.08.2017
Motoristé patrně budou opět platit poplatek České kanceláři pojistitelů za vozidla bez takzvaného povinného ručení. Přijetí novely zákona o pojištění odpovědnosti, která ho znovu zavede, umožnil Senát. Senátoři nepřijali k předloze žádné usnesení, a ta tak bude moci příští týden zamířit k podpisu prezidentovi.
Auta lze pořád ukrást za pár sekund. Díky signálu z bezklíčového odemykání
16.08.2017
Německý autoklub už loni zjišťoval, jak si auta poradí s hrozbou krádeže prostřednictvím bezklíčového odemykání. Letos test zopakoval s více modely. A jejich výsledky byly opět tristní!
Toto je budoucnost radarů: Rozpozná obličej i každý škrábanec na autě
14.08.2017
Nová technologie čínských vědců prý umožní kamerám rozpoznat auto, aniž by potřebovala vidět poznávací značku.
Na dovolenou autem s kvalitním pojištěním
10.08.2017
Mnoho lidí stále preferuje cestování autem. Při cestách po Evropě postačí české povinné ručení, jehož platnost se obvykle dokládá zelenou kartou.
Za odmítnutí testu na alkohol hrozí v zahraničí až statisíce pokuty
08.08.2017
Neodmítejte testy alkoholu v zahraničí, pokuta může dosáhnout až čtvrt milionu korun a 3 roky vězení,“ varuje prezident Ústředního automotoklubu Oldřich Vaníček. Stejně jako v Česku musí v zahraničí na výzvu policisty řidič projít testem na alkohol.
Jak bojovat s vedrem v autě: Vychlaďte saunu!
07.08.2017
Auto odstavené na nekrytém parkovišti třeba u pláže se dokáže pořádně rozpálit. Testovali jsme, jak z něj co nejefektivněji učinit opět místo pro život.
Dovolená v Chorvatsku: Co dělat při dopravní nehodě?
04.08.2017
Dopravní nehoda je vždy nepříjemným zážitkem, o moc horší pak je, když jste v cizí zemi, kde přesně neznáte legislativu, neovládáte jazyk, nemáte kontakty. Dovolená pak dostane rázem jiný rozměr.
Do zahraničí s domácími mazlíčky: I kočka musí mít cestovní pas! Co dál je třeba znát?
03.08.2017
Pokud nechcete své domácí mazlíčky nechávat během letní dovolené doma nebo u známých, měli byste znát několik zásad, které je potřeba dodržet.
Nastudujte si předpisy, pokuta z ciziny vás dožene
02.08.2017
Červená je všude červená, to nespletete. Ale třeba povolené rychlosti se mohou lišit a některé předpisy byste v silničním provozu vůbec nečekali. Najdou se i opravdové bizarnosti. Například pokud jede žena v americkém Kentucky v plavkách, musí s sebou mít zbraň, anebo dva policisty.
Největší rizika při řízení? Místo volantu držíme mobil
02.08.2017
Začátkem prázdnin otřásla republikou tragická nehoda u Obrnic na Mostecku, při které doslova v přímém přenosu zahynula mladá řidička. Na videu je vidět, že za volantem telefonovala, vtipkovala do kamery nebo prohledávala svou kabelku. A právě nevěnování se řízení patří podle samotných řidičů vedle alkoholu a agresivity k největším hrozbám.
Jakou zvolit navigaci do auta a kam ji správně umístit, abyste nedostali pokutu?
01.08.2017
Tištěná mapa je zastaralou minulostí, téměř nutností pro řidiče je dnes navigace GPS. Jak ale systém vybrat a v případě instalace správně umístit?
Evropa má za sebou víkend dopravních kolapsů. Kde to bylo nejhorší?
31.07.2017
Nejhůře bylo podle všeho už v pátek, ale zácpy, dlouhé fronty a čekání v neztenčené míře pokračovaly i v sobotu.
Jízda na dovolenou přes noc je pohodovější, ale pozor na mikrospánek
28.07.2017
Kdo jede autem na dovolenou, kromě itineráře řeší i to, zda pojede přes den, nebo v noci. Přestože jízda v noci přináší řádově menší provoz i nižší riziko vzniku kolon, nemá jenom klady. Největším nebezpečím je tzv. mikrospánek.
Řidiči, naučte se bránit - deset tipů pro jednání s policií
27.07.2017
Aktualizováno: Vadí vám, že policisté a úředníci neváhají používat na řidiče postupy na hranici etiky, aby vás dostali, kam potřebují? Přistupte na jejich hru a osvojte si Desatero asertivního řidiče.
Velký test nosičů jízdních kol: Na střechu, kouli či víko kufru?
26.07.2017
Jízdní kola dnes nemusíte převážet v kufru svého auta – jsou tu praktické nosiče různých druhů. Vyzkoušeli jsme ty nejtypičtější modely a poradíme vám se správným výběrem.
Tlak v pneumatikách: Víte, jak často jej kontrolovat? A co hrozí, pokud není správný?
24.07.2017
Správný tlak v pneumatikách je nezbytný pro bezpečnou jízdu. Víte ale, jak často byste jej měli kontrolovat? A že na elektronický indikátor nelze vždycky spoléhat?
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.