Aktuality

Zvláštní zákony, týkající se řízení, napříč světem. Před vstupem do zahraničí je jejich znalost nutností
22.07.2021
Jak je známo – co není zakázáno, je vlastně dovoleno. Proto některé zákony, a to nejen ty, které se týkají řízení, působí opravdu úsměvně.
Do Česka zamíří ojetiny po povodních. Takové auto je dobré jen do šrotu
21.07.2021
Německo, Belgie a Nizozemsko, těžce postižené povodněmi ze závěru minulého týdne, patří mezi země, ze kterých se do České republiky dováží nejvíc ojetin. Po katastrofálních záplavách lze čekat, že se naši západní sousedé budou v masové míře snažit zbavit vozů, které byly zaplaveny, varují bazarníci.
Jízda v protisměru na dálnici vyžaduje okamžitou reakci
20.07.2021
Na českých dálnicích přišlo za letošních prvních šest měsíců o život 12 účastníků dopravních nehod. Jednou z mnoha příčin střetu vozidel na tomto typu rychlostní komunikace je jízda v protisměru.
Nehoda v zahraničí: Pozor na alkohol i jazykovou bariéru
19.07.2021
Konečně se otevřely hranice jiných států a s dávkou zodpovědnosti je možné cestovat. Pozor ale na některá specifika.
Kupovat dálniční známku, až když vidíte policii? Risk, který se nevyplatí
16.07.2021
Koupit si dálniční známku až ve chvíli, kdy před sebou vidím policejní hlídku? Tvrdit, že si pro ni právě jedete? Nebo se snažit argumentovat tím, že auto není vaše? Na podobné triky či výmluvy zapomeňte, neuspějete s nimi, varuje policie.
Tyto věci za teplých letních dní rozhodně nenechávejte v autě. Můžou napáchat pořádnou paseku
14.07.2021
Tento seznam si určitě zapamatujete. Jedná se o věci, které nikdy nesmíte nechat v autě za teplého letního dne.
Některé nejčastější důvody, proč auto nestartuje
13.07.2021
Automobily jsou pro mnoho z nás téměř životně důležité a náš každodenní život je na nich do velké míry závislý. Není se proto čemu divit, že řadu lidí nepříjemně překvapí a často též vystraší, když se po otočení klíčkem nebo stisknutí tlačítka zapalování nic neděje.
Vyrážíte autem na dovolenou? Tenhle zdravotní manuál byste měli znát
12.07.2021
Že alkohol za volant nepatří, je jasné, ale víte, na co dalšího si dát pozor? Máme pro vás manuál na cesty, abyste se vždy bezpečně a ve zdraví vrátili domů.
Vyrážíte na dovolenou? Nezapomeňte a dálniční známku!
09.07.2021
Vzhledem ke klouzavé platnosti elektronických dálničních známek odkládala řada motoristů jejich nákup až na letní prázdniny. Před cestou na dovolenou by na ně tedy neměli zapomenout. Pokuta za jízdu bez ní se na místě může vyšplhat na 5 tisíc Kč a ve správním řízení až na 20 tisíc korun.
Okna až dolů, nebo jenom chladit? Jak používat klimatizaci
08.07.2021
Bez klimatizace si dnes auto už nedokážeme vůbec představit a třeba v bazarech jsou ojetiny bez této vymoženosti prakticky neprodejné, a to i v té nejlevnější kategorii. Plno lidí ale klimatizaci používá nevhodně či neefektivně.
Sedíte za volantem správně? Jde o cit, zdraví i bezpečnost
07.07.2021
Dovednosti šoféra začínají tím, jak si umí seřídit sedadlo a volant. Přirozený a správný posez umožní citlivé ovládání vozu, ale také předejde zdravotním potížím či umožní správnou funkci bezpečnostních prvků.
Na letní silnice patří letní pneumatiky
04.07.2021
V těchto výjimečných časech se můžou pneumatiky jevit jako podružný problém. Může se zdát, že jezdit letošní léto na zimních pneumatikách je snazší než přezouvat na pneumatiky letní.
Povinná výbava v zahraničí: Tohle všechno musíte mít v autě!
02.07.2021
Vyrážíte autem na dovolenou k moři? Pak si určitě zkontrolujte, zdali vám v autě nic nechybí. Povinná výbava se totiž v jednotlivých zemích liší a je zbytečné riskovat někdy i pěkně mastnou pokutu.
Extrémně vysoké teploty za volantem: Unavený řidič je stejně nebezpečný jako opilý
01.07.2021
I za letního horka lze cestovat bezpečně. Pozor však na recepty, které opravdu nefungují.
Přibalte si na dovolenou: přehled pokut v zahraničí
30.06.2021
Pomalu se nám uvolňují pravidla pro cestování po Evropě autem. Proto je dobré si připomenout pár základních pokut, které můžete v zahraničí zaplatit, když porušíte tamní legislativu.
Letní dovolená autem bezpečně: Na co si dát pozor, než vyrazíte?
29.06.2021
Automobil patří i za normálních okolností mezi velmi oblíbené dopravní prostředky pro cestování na letní dovolenou. A v době koronavirových opatření jeho význam s velkou pravděpodobností ještě vzroste.
Jak často, nebo v jakém případě je nutné vyměnit stěrače na jakémkoliv autě?
28.06.2021
Výměna stěračů je důležitější, než si řada řidičů myslí. Má svůj interval a může na ní dokonce v některých případech záviset bezpečnost jízdy.
Čtyři nejčastější závady aut na dovolené a jak jim předejít?
25.06.2021
Co se raději vyplatí zkontrolovat před cestou, radí servisní expert Pavel Boháč, ředitel obchodu a marketingu servisních služeb autoservisu Louda Auto.
Záchranářská ulička: co může hrozit, když se ji rozhodnu projet a jak ji správně vytvořit?
24.06.2021
Někteří řidiči jsou schopni porušit všechna pravidla, aby se vyhnuli dopravní zácpě. V tomto článku se dozvíte, že je lepší zůstat v klidu a nedělat si problémy. Víte jak se zachovat v případě kolony, a že je ze zákona povinna tvorba uličky pro IZS?
Autem do ciziny během covidu: Kam můžete vycestovat a co musíte vědět?
23.06.2021
Výrazný pokles nových případů nemoci covid-19 umožnil zásadní rozvolnění protiepidemických opatření, a to nejen u nás, ale také v řadě zahraničních států.
Vše o palubních kamerách: Kdy je smíme použít? A kdy je to naopak zakázané?
22.06.2021
Palubní kamery si už našly cestu do auta nejednoho běžného motoristy. Také už ji máte, nebo o ní aspoň přemýšlíte? V tom případě se vám mohou hodit odpovědi na nejčastější čtenářské dotazy.
Jak přežít parné léto v autě
21.06.2021
Po teplotně velice rozpačitém období do Česka zdá se definitivně dorazilo léto. S příchodem tohoto ročního období nicméně nastávají pro motoristy nelehké časy, protože si musí poradit s rozpálenými interiéry svých vozidel nebo s tím, aby jim spolujezdci za jízdy nepadli vyčerpáním a horkem. Jak léto za volantem přežít pohodlně a bez újmy na zdraví?
Co znamená značka TIR na nákladních vozech a jaké výhody přináší
18.06.2021
Určitě jste si toho slova na nákladních vozech všichni někdy všimli, ale nejspíše málokdo se nad ním pozastavil nebo více zapátral nad významem.
Zvažujete koupi auta a nevíte, jestli bude lepší benzín, nafta, nebo LPG? Vše má své pro a proti
17.06.2021
Naftový, benzínový, nebo LPG automobil. Řidiči mají na výběr, ale pro každého se hodí něco jiného. Ovlivňuje to celá řada faktorů.
Používáte Android Auto? Přichází velké změny, ze kterých budete mile překvapeni
16.06.2021
Android Auto se neustále vyvíjí a nyní přišla opravdu velká změna. Řidiči, kteří jej mají ve svých automobilech, budou opravdu překvapeni.
Asistenční služby: Na co všechno máte nárok v rámci pojistky
15.06.2021
Cesty na dovolenou po vlastní ose s sebou vždycky nesou riziko, že se s autem něco stane a nedojedete. S něčím vám pomohou asistenční služby vaší pojišťovny, ale nemyslete si, že máte na všechno bezplatný nárok.
Jak se v pěti krocích připravit na koupi ojetiny
14.06.2021
Každému je snad jasné, že kupovat ojeté auto naslepo bez jakékoli přípravy je naprostá hloupost. Zde je pár jednoduchých kroků, které vám pomohou se připravit a pak snad neuděláte nějakou hloupou chybu. A navíc nebudete v bazaru za „kolouška“.
Tažení obytných přívěsů má svoje pravidla. Znáte je?
11.06.2021
Obytňáky zažívají za poslední rok naprosto raketový boom. Lidé se zkrátka do pojízdného bydlení zamilovali a vzali útokem obchody i půjčovny. Jedna z cest ke komfortnímu kempování vede skrze obytné přívěsy, které jednoduše zapřáhnete za auto a vyrazíte, kamkoli se vám zlíbí.
Dálniční známky v roce 2021: Kolik stojí dálnice v Německu, Rakousku, Slovensku a dalších zemích?
10.06.2021
Zpoplatněné dálnice jsou v Evropě běžné, na mnoha místech se přitom stále platí prostřednictvím dálničních známek. Kolik kde viněty v roce 2021 stojí?
Nemáte v autě klimatizaci? Nezoufejte, přinášíme několik tipů, jak se zbavit tepla postaru
09.06.2021
Pro valnou většinu řidičů je klimatizace ve vozidle obecně naprostou nutností, a to nejen v horkých letních dnech.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.