Aktuality

Poruchy, které zvyšují spotřebu paliva
23.11.2022
V době, kdy ceny benzinu, nafty a plynu raketově stoupají, se vyplatí zkontrolovat stav vlastního vozu. Odborníci upozorňují na typické závady, které zásadním způsobem zvyšují spotřebu paliva. Jejich odstranění může výrazně snížit výdaje na čerpací stanici.
Jak správně nastavit opěrku hlavy? Polovina řidičů to dělá špatně!
22.11.2022
Většina řidičů a cestujících se naučila před každou jízdou připoutat bezpečnostním pásem. Víte ale, že k „fádním“ a přesto z hlediska bezpečnosti důležitým krokům patří i správné nastavení opěrky hlavy, a to všech, kdo sedí v autě?
Prodáváte auto? Nespoléhejte se jen na plnou moc k převodu vozidla, můžete za to ošklivě zaplatit
21.11.2022
Česká kancelář pojistitelů řeší každý měsíc přes 200 autonehod, které zaviní nepojištěný řidič. A na všech možných fórech se pravidelně řeší co dělat, když jste prodali auto, ale nový vlastník ho nepřevedl na sebe a teď vám začaly chodit pokuty. Jak obojímu předejít?
Emisní normy Euro 7 nikoho nepotěšily: Nedobitý hybrid vám zastaví, čiptuning skončí úplně
18.11.2022
Evropská komise představila dlouho očekávanou emisní normu Euro 7. Ta bude regulovat emise znečišťujících látek v poslední generaci benzinových a naftových vozidel, ale také v kamionech a autobusech. S návrhem nejsou spokojeny automobilky ani aktivisté. Zpřísnit ji ještě může europarlament.
Daň z najetých kilometrů: Vláda přišla s pošetilým nápadem. Kdo víc najede, ten víc zaplatí
17.11.2022
Co udělá vláda, když chce vybrat peníze od řidičů? Vymyslí, že se bude platit podle nájezdu.
Spoustu aut se spalovacími motory Euro 7 zastaví již nejbližší emisní kontrola
16.11.2022
Avizované zmírnění limitů emisní normy Euro 7 pro auta se spalovacími motory je ve skutečnosti pro většinu současných modelů likvidační. Z trhu definitivně zmizí zejména menší a cenově dostupná auta, Euro 7 totiž výrazně nahrává elektromobilům, které opět zvýhodňuje.
Stěrače nestírají a další problémy, kterými nás tato součástka dokáže potrápit
15.11.2022
Stěračům většina z nás nevěnuje téměř žádnou pozornost, tedy až do okamžiku, kdy je náhle nutně potřebujeme. Jenže právě tehdy mnoho z nás zjistí, že „jaksi“ nefungují tak, jak bychom chtěli a potřebovali.
Kdy zapnout mlhovky? Za špatné používání hrozí pokuta
14.11.2022
Venku řádí pochmurné počasí a zejména k ránu lze spatřovat na našich silnicích místy hustou mlhu, která se drží na silnici klidně i celý den. To ovšem znamená velký problém pro mnoho řidičů, protože ne vždy každý umí na svém autě správně používat mlhová světla.
Deset věcí, které byste měli udělat, než uložíte svůj vůz k zimnímu spánku. A jedna rada navíc!
11.11.2022
Pro spoustu lidí, kteří mají sportovní nebo staré auto jen jako status, je vrcholem přípravy vozu k zimnímu spánku to, že v myčce zaplatí lepší program než obvykle a možná že do benzinu přidají aditivum. Zazimovat auto jde ale i jinak, pořádně.
Už máte přezuto na zimní? Vyšší bezpečnost se opravdu vyplatí
10.11.2022
Zimní pneumatiky přináší vyšší míru bezpečí nejen na sněhu či ledu, ale i na suchém asfaltu při nižších teplotách. Jejich pořízení je dnes navíc snazší a výhodnější než kdy dřív.
Co znamenají „ekoštítky“ na pneumatikách a jak se podle nich řídit?
09.11.2022
Každá nová pneumatika v prodeji musí mít na sobě nalepený ekoštítek. O co se vlastně jedná? A jsou informace na něm uvedené směrodatné?
Boj proti překupníkům dálničních známek: Český e-shop vás odkáže na oficiální portály okolních zemí
08.11.2022
Zkraje listopadu přibyl na oficiálním e-shopu s elektronickými dálničními známkami edalnice.cz nový rozcestník, který uživatele navede na stránky oficiálních e-shopů okolních zemí, kde je možné koupit elektronickou vinětu bez dalších dodatečných poplatků
Než vyrazíte do autobazaru: Jak prověřit auto na dálku a zkontrolovat (nejen) stav najetých kilometrů?
07.11.2022
Pořízení automobilu, ať už nového, nebo ojetého, je v životě každé domácnosti považováno za druhý největší rodinný výdaj hned po nákupu vlastní nemovitosti k bydlení.
Strom není viníkem nehody, bývá jím řidič a někdy i stav silnice
04.11.2022
Během podzimu vyjíždějí více než kdy jindy hasiči a záchranáři k nehodám, při kterých řidič naboural do stromu u silnice. Podle specialistů na bezpečnost hrozí riziko srážky se stromem především v podzimních a zimních dnech a nejčastěji brzy ráno. Vedle riskantní jízdy řidičů je na vině těchto nehod i poddimenzovanost vytížených cest druhé a třetí třídy.
Benzín i nafta by mohly být bez problémů o dost levnější. Ale nebudou, vysoké ceny diktují daleko
03.11.2022
Ceny PHM stále atakují rekordní hodnoty, přitom by stačilo málo a cena by mohla celkem zásadně klesnout.
Jak správně číst v označení pneumatik?
02.11.2022
Porozumět značení na pneumatikách, jak se zdá, pro někoho může hraničit s dešifrováním hieroglyfického písma. Některé symboly a znaky si tedy zaslouží detailnější pozornost.
Zima s dieselem: Co dělat a nedělat?
01.11.2022
Jak se k dieselu chovat v zimě? Zahřívat, nebo hned jet? Zimní nafta, palivový filtr, autobaterie, AdBlue, žhavení. Specifika naftových motorů. Nejlepší je se na chladné počasí připravit ještě předtím, než nastane. Naftové motory kladou v mrazech vyšší nároky než benzínové. Nastartovat diesel při teplotě -17 °C je často až pětkrát náročnější, než při teplotě 26 °C. Existuje několik pravidel a zásad, které je dobré si uvědomit pro bezproblémovou zimu. Studené stěny válců jsou nepříjemností k vytvoření vysokých teplot potřebných pro samozápal vstřikované nafty při kompresi. Diesely také mají obecně těžší konstrukci, což klade vyšší nároky nejen na baterii a startér. Třeba je také delší doba k zahřátí motoru.
Jak správně vybrat pneumatiky?
31.10.2022
Víte, jaký typ gumy je vhodný pro vaše auto? Poradíme, čím se řídit při výběru pneumatik.
Kontroly na hranicích se Slovenskem pokračují. Vláda je prodloužila o 45 dní
28.10.2022
Česko prodlouží kontroly na hranicích se Slovenskem, jež měly původně skončit již 28. října, o dalších 45 dní. Ve čtvrtek to schválil kabinet premiéra Petra Fialy (ODS). Kontroly zavedené kvůli zvýšené migraci tak potrvají nejméně do 12. prosince. 
Občanka i řidičáky se přesunou do mobilů. Bartoš chce eDokladovku spustit za rok
27.10.2022
Konec neustálého hledání občanky či řidičáku po kapsách a také více místa v kabelkách. Češi už u sebe nebudou muset nosit plastové kartičky. Ty budou moci nechat doma na bezpečném místě. Vláda hodlá lidem umožnit mít dokumenty a průkazy nahrané ve speciální aplikaci v mobilním telefonu. Projekt by mohl být spuštěný do konce příštího roku. 
Nezapomínejte na autě kontrolovat geometrii. Auto pak dobře jede a neničí pneumatiky
26.10.2022
Určitě už jste v servisu slyšeli větu „doporučujeme seřídit geometrii“. To není trik, jak z vás vylákat peníze, ale velmi užitečné doporučení. Auto s nesprávnou geometrií podvozku nadměrně sjíždí pneumatiky a špatně se ovládá.
Kdy volat k potížím na silnici policii? Zdaleka nejde jen o výši škody
25.10.2022
Ve kterých situacích volat k nehodě policii? Povinnost automaticky vzniká u bouraček se škodou nad 100 tisíc korun a tehdy, kdy dojde ke zranění. Špatné vyhodnocení situace se však může negativně projevit na výši kompenzace.
Pojištění čelního skla: Pojišťovny škody neproplácí. Víme, jak se k penězům dostat!
24.10.2022
Tři roky neproplácejí pojišťovny z povinného ručení prakticky žádné škody na čelním skle. Víme, jak si přesto odškodnění zařídit!
Jak připravit auto na zimu?
21.10.2022
Přinášíme seznam užitečných rad, které vám pomohou přežít zimu a vyhnout se problémům na cestách.
Dešifrace kontrolek v autě: Které symboly a barvy lze přehlížet a jaké značí kritický problém
20.10.2022
Jaká barva kontrolek je výstražná a které ukazatele nelze ignorovat? Existují signály, se kterými nelze s autem pokračovat v jízdě.
Odškodnění po nehodě: O statisíce vás připraví banální chyby
19.10.2022
Většina lidí netuší, jak postupovat po dopravní nehodě. Nemají v ruce potřebné informace, navíc jim chybí povědomí o vlastních právech. Chyby je pak připraví o spravedlivou kompenzaci. Podle statistik se přitom průměrné odškodnění za zranění po bouračce vyšplhalo na 927 tisíc korun. Co tedy neopomenout?
Srny jsou častější, ale divočáci dražší! Kdy ke srážce se zvěří volat policii a co dělat za volantem
18.10.2022
Podzim je na spadnutí, venku se dříve stmívá, objevují se mlhy a lesní zvěř volí jako tradičně své cesty vedoucí také přes silnice. Co dělat, aby takové setkání s živými tvory neskončilo nehodou? A pokud k ní dojde, jak ji správně řešit?
Auto netopí: Časté příčiny, možné následky, náročnost oprav
17.10.2022
Topení v autě netopí, nebo naopak topit nepřestane? Nepodcenit! Kromě nekomfortní teploty mohou přijít další závažné poruchy.
Časté nevědomé chyby při startování vozu na kabely: Je vysoké riziko, že omylem vypálíte auto své i svého zachránce
14.10.2022
Vypálit auto je relativně snadné, stačí nesprávně připojit startovací kabely. Bezpečně nastartovat pomocí druhého auta není nic těžkého, když se ví, jak na to.
Zimní, nebo celoroční pneumatiky? Záleží na více faktorech. Vypátrali jsme, jak vybrat ty správné a neprohloupit
13.10.2022
Moderní celoroční pneumatiky se pro mnoho motoristů mohou stát vyhovujícím řešením pro letní i zimní provoz.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.