Aktuality

Víte, proč auto při couvání vydává kvílivý zvuk? Jde vlastně o úsporu peněz
16.05.2022
Většina aut vydává při couvání zvuk, který někdo označuje za kvílení, jiný za kňučení. Víte ale, proč auto tento zvuk vydává? Vysvětlení je jednoduché.
LPG pohon zažívá velký boom: Ceny benzínu ho vyhnaly o 300 % výše
13.05.2022
LPG pohon zažívá opět zlaté časy. Přestože se ještě před pár lety zdálo, že je jen otázka času, kdy úplně skončí, dnešní ceny ropy a z nich vyplývající ceny benzinu a nafty na čerpacích stanicích jej opět dostávají na výsluní.
„Je to kampaň proti řidičům!“ EU potvrdila povinné omezovače rychlosti do všech automobilů
12.05.2022
Jakkoli je pro většinu z nás nejvyšší rychlost jen teoretický údaj, těšil nás fakt, že „kdybychom chtěli, tak můžeme“. Pokud EU omezí i tohle, zůstaneme jenom u chtění.
Jezdíte na časované bombě, varují pojišťovny e-koloběžkaře. Nehod přibývá .
11.05.2022
eši čím dál více při pohybu po městě volí přesun pomocí elektrokoloběžky. Oceňují na nich výhodu rychlého přesunu i šetření peněz za drahé pohonné hmoty. Jen v Praze je těchto malých vozidel v provozu přes dva tisíce a lze očekávat, že jich ještě přibude.
Většina škod z parkování se nevyřeší, někdy pomůže kamera
10.05.2022
Pád ze střechy parkovacího domu nebo převrácení auta na bok jsou extrémy. S drobným poškozením auta se však setkalo až devět z deseti řidičů. Většinou jde o škrábance, kde zjistit pachatele je většinou nemožné. V Česku se zatím jen velmi málo používají kamery instalované na parkovištích.
Mrtvý úhel vs. motorkáři. Z potenciálně nebezpečné situace znají cestu řidiči aut i motorek
09.05.2022
Motorkáři po zimě vytáhli své stroje a tím nám, řidičům aut, připomněli poněkud nepříjemný nešvar, kterého se někteří z nich dopouštějí - dokážou se schovat do mrtvého úhlu auta tak šikovně, že o nich nemáme šanci vědět. Nejen o tom debatujeme s Anisem Stitou v nejnovějším díle podcastu Po asfaltu.
Dejte si pozor, kde a jak nabíjíte. Může vás to vyjít draho!
06.05.2022
Elektromobily slibují nižší provozní náklady – nejen v oblasti jednodušší údržby a méně náročného servisu, ale především úspory na „palivu“. Elektřina sice podražila, ale pořád ve výsledku vychází levněji než neustále zdražující benzin a nafta. Jenže hodně záleží na tom, kde svůj elektromobil „tankujete“, protože i na tom můžete prodělat kalhoty!
Autem do Chorvatska v roce 2022: Konečně návrat do starých časů?
05.05.2022
Zatímco v minulosti se řidiči trápili s různými protipandemickými opatřeními, tento rok by měl přinést návrat k běžné rutině.
Co zkontrolovat v autě před dlouhou cestou? Prevencí předejdete potížím a vysokým výdajům nejen v zahraničí
04.05.2022
Řada řidičů se začne po zimní pauze vydávat na delší cesty, zejména spojené s dovolenými. Zanedbané auto může způsobit řadu nepříjemností, příprava je nutností.
Poradíme, jak bezpečně jezdit se psem v autě
03.05.2022
Pokud vašemu čtyřnohému příteli dáte jen měkkou deku na zadní sedadlo vozu, neděláte pro jeho i vaši bezpečnost maximum. Když do auta zezadu někdo lehce narazí, psa to vymrští ze sedadla a může to kromě něj ohrozit i všechny cestující v autě.
Vestavěné tovární navigace pomalu dohání ty v mobilech, v lecčem je dokonce předčí
02.05.2022
V dnešním světě je takřka nutné kvůli dopravě a uzavírkám jezdit takzvaně on-line, nicméně ani to není zárukou, že se trasa obejde bez komplikací.
Převážíme děti v autě: Jak oblékat děti do autosedačky?
29.04.2022
Víte, jak správně obléknout dítě do auta?
Výhoda CNG se vytrácí. Někde stojí kilogram i stovku
28.04.2022
Kromě benzínu a nafty zdražují v poslední době i další pohonné hmoty. V Česku zejména u firem oblíbený zemní plyn CNG v posledním půlroce zdražil téměř na dvojnásobek
Navzdory zdražení aut roste poptávka po luxusnějších mladých ojetinách
27.04.2022
I přes nedostatek ojetin roste zájem o mladší a luxusnější vozy.
Nové otázky pro autoškoláky se zaměřují na ty, které nechrání auto
26.04.2022
Ministerstvo dopravy představilo novou sadu nových otázek pro autoškoláky. Třetí sada obsahuje 26 statických otázek, tři simulace a nově tři videa z reálného provozu. Otázky jsou zaměřeny na zranitelné účastníky provozu.
Motor s turbem je prý lepší než atmosférický motor. Opravdu diametrálně ušetříte za benzín i za servis?
25.04.2022
Motory s turbem mají jasné výhody, například spotřebu podle tabulek a nízké povinné ručení. Jsou tady také nevýhody, a to značné.
Záhadné samolepky na kamionech: Co důležitého říkají bílá písmena v zelených kruzích řidičům osobních aut?
22.04.2022
Nákladní auta na sobě mají řadu zvláštních nálepek a označení. Co vyjadřují a co z nich mohou vyčíst ostatní účastníci silničního provozu?
Ruská invaze na Ukrajinu narušila trhy s ojetými automobily
21.04.2022
V posledních několika letech se trhy s ojetými automobily potýkaly s problémy, neboť výpadky dodávek polovodičů ohrožovaly nákupní řetězec automobilek. Mnoho automobilek věřilo, že krize již dosáhla svého vrcholu. Zdálo se, že úroveň dodávek automobilů se v roce 2022 vrátí na předchozí hodnoty.
Nafta je dražší než benzin. Vyplatí se ještě vůbec diesel a má smysl jako ojetina?
20.04.2022
Porovnání provozu naftového nebo benzínového motoru je stále aktuální otázkou. Zajímá-li vás, zda se vyplatí koupit si nové auto s benzínem nebo dieselem, my máme odpověď.
Vozy 4×4: Co na nich milují jejich příznivci a co naopak kritizují odpůrci?
19.04.2022
V dnešní době máte při výběru svého příštího auta více možností než kdy jindy. Jednou z věcí, kterou musíte rozhodnout, je systém pohonu kol. Tedy zda chcete vůz s pohonem všech čtyř kol, nebo jen dvou. Obě možnosti mají samozřejmě své výhody i nevýhody.
Tisíce policistů se chystají na každoroční kontroly řidičů. Akce Velikonoce začíná už dnes
14.04.2022
Oslava velikonočních svátků je v Česku tradičně alkoholová záležitost. Vídáme se s našimi nejbližšími, posedíme u kávy a domácího dezertu a zasmějeme se starým historkám, ale také si často vykoledujeme místo vajec půl litr piva, skleničku vína či panák tvrdého alkoholu.
Odborník na ojetiny označil značky a modely, které nejvíce ztrácejí na ceně. Pokud je koupíte, proděláte kalhoty
13.04.2022
Vlastnit automobil už dávno není v naší společnosti důkazem luxusu, ale nutností. Koupě nového auta není investicí, ale výdajem.
Kdy je možné přejet plnou bílou čáru na silnici
12.04.2022
Pro některé lidi není čára zeď. Pro jiné to znamená, že se přes tuto čáru na silnici nesmí přejíždět, protože jinak hrozí pokuta. Existují ale výjimky, kdy lze čáru legálně přejet, aniž byste se pak museli s policisty dohadovat.
Téměř čtvrtina řidičů po zimě nepřezouvá. Dojíždění zimních pneumatik je však zbytečným hazardem
11.04.2022
V období od dubna do května mění pneumatiky svého vozu asi 70 procent českých šoférů.
S drahým benzinem roste zájem o LPG. Jaká auta jsou na výběr?
08.04.2022
Pohon na zkapalněný ropný plyn (LPG) si získává stále větší oblibu. Nových aut na LPG loni v Česku přibyl rekordní počet.
Šílené dodací lhůty na nová auta: Jako za socialismu! Kdo je nejhorší?
07.04.2022
Covidová pandemie pomalu ustoupila jiným problémům, čipová krize ale přetrvává. Na vlastní kůži to poznávají i čeští zákazníci, kteří znovu zažívají čekací lhůty jako před půlstoletím.
Co dělat, když vám někdo parkuje před vraty? Ne vždy je řešení snadné!
06.04.2022
Bydlet ve staré zástavbě a mít hned před domem velké sídliště je za trest. Zvlášť pokud se od garáže nemůžete autem dostat na ulici jednoduše proto, že vám před vraty někdo parkuje. Jak z toho ven?
Servisní úkony, které je lepší nechat i u starších aut na značkovém servisu
05.04.2022
Dostupnost odzkoušených značkových dílů, přístup k tovární diagnostice a hlavně neustále aktualizovaná data jsou hlavními výhodami značkových servisů. Obvykle bývají dražší, ale pro majitele starších aut bývají k dispozici zvýhodněné cenové balíčky. Co se tedy vyplatí nechat na značkovém servisu?
V autoservisu sestavili seznam největších prohřešků, kterými řidiči neúmyslně ničí svá auta. Časem se pekelně prodraží
04.04.2022
Žádný řidič asi nechce záměrně ničit své auto, řada lidí tak ale činí. Chybami, kterých je radno se vyvarovat.
Pneumatiky zdraží a nebudou. Chybí saze z Ruska, zdražuje kaučuk z Asie
01.04.2022
Pneumatik bude nedostatek, varují výrobci i prodejci. Chybí a zdražují suroviny pro jejich výrobu. Rusko je hlavním dodavatelem sazí, které tvoří plnivo pro směs na výrobu pneumatik. Nová vlna covidu v Asii zase zdražuje kaučuk.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.