Aktuality

Který infotainment nejvíc rozptyluje řidiče? Testovala se Škoda, Hyundai i BMW
17.04.2020
V posledních letech dochází k výraznému nárůstu nehod, ve kterých má hlavní roli nepozornost. Ta přitom může být způsobena i komplikovaným ovládáním infotainmentu.
Jak se rychle a bez strachu vrátit za volant po dlouhé době
16.04.2020
V Česku žije mnoho lidí, kteří sice mají řidičák už několik let, ale od autoškoly za volantem neseděli. Také jsou lidé, kterým zakázal řízení auta na několik let úředník. Jak se snadno a rychle za volant vrátit po dlouhé době?
Autobazary mohou příští týden otevřít. Musejí ovšem dodržet přísná hygienická pravidla
15.04.2020
Vláda na včerejší tiskové konferenci zveřejnila harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších aktivit. V první vlně uvolnění, která bude platná od 20. dubna, mohou, kromě jiných provozoven, otevřít i autobazary. Musí však splnit přísná hygienická pravidla, aby nebyli ohroženi ani zákazníci ani samotní zaměstnanci.
Snížit spotřebu lze překvapivě snadno. Mnohdy stačí správná péče o auto
14.04.2020
potřeba je velmi diskutované téma. Nejenom, že se kvůli nákladům na provoz snažíme jezdit za co nejméně, ale už při koupi vozu hledíme na to, jaká je ta papírová. Pravdou samozřejmě je, že jde o hodnotu za ideálních podmínek. Na druhou stranu nemusí být tak nereálné se jí přiblížit, když se ví, jak na to. Postup přitom není až tak složitý. Zde je několik tipů na snížení spotřeby, které fungují.
Servis a STK vozidel 4x4: Kolik připlatíte v servisu?
12.04.2020
U nových vozidel běžných kategorií se za pohon všech kol připlácí kolem 60 000 Kč – to je jasné už z prvního pohledu do ceníku. Kolik si však následně připlatíte při údržbě a servisu, to už tak zřejmé není.
Při předjíždění nákladních vozidel děláme fatální chyby
09.04.2020
Předjet pomalu jedoucí vozidlo považujeme za zcela běžný a standardní manévr. Takový, který by měl bez problémů a bezpečně zvládnout jakýkoliv řidič. I předjíždění však vyžaduje přemýšlení, plánování a dělání věcí správně.
Nohu z plynu! Kde všude se bude letos měřit na D1
08.04.2020
Od pondělí 6. dubna měří úsekové radary omezenou rychlost 80 kilometrů za hodinu na opravovaném úseku u Velkého Meziříčí. Během roku bude technika nasazena i na dalších čtyřech úsecích.
Jak správně vybrat letní pneumatiky? Nekoukejte jen na cenu
07.04.2020
Povinnost mít na autě zimní pneumatiky skončila, a mnoho lidí tak jistě řeší, jaké nové letní pneumatiky pořídit. Výběr je veliký, ale jak se v tom vyznat? A co se starými zimáky? Dojezdit, nebo zahodit?
Výhody alu kol oproti plechovým diskům
06.04.2020
Že hliníková kola jsou ušlechtilejší než zrezivělé plechy, tak to je zřejmé již na první pohled.
Jak si jednoduše vydezinfikovat auto: Co vydezifikovat? Všechno!
05.04.2020
Interiér auta může být rázem semeništěm zlomyslných bakterií a virů. K jejich záhubě přitom stačí jen pár minut. Na co při čistění nezapomenout?
Tipy zkušených řidičů k bezpečné, úsporné i komfortní jízdě
03.04.2020
Řidič začátečník je rád, když své první jízdy absolvuje bez zbytečných nervů a dojede bezpečně do cíle. To zkušený řidič přesně ví, co a kdy udělat, aby jeho jízda byla jak bezpečná, tak byla i komfortní, nebo aby byla spojena s optimální spotřebou paliva. Chcete znát triky, které doporučují zkušení šoféři? Toto jsou ony.
Zloději aut přestávají být díky rouškám a rukavicím nápadní
02.04.2020
Krádeže aut nejsou nic neobvyklého. Docházelo k nim, dochází k nim a docházet k nim také bude. Faktem je, že v současných dnech to mají zloději podstatně jednodušší, než kdy dříve. I když ne úplně, jelikož současná doba jim přináší i možná negativa.
Změna pravidel u povinných roušek: Za co hrozí pokuta, kde si ji lze sundat?
01.04.2020
Vláda v pondělí prodloužila omezení spjatá s celostátní plošnou karanténou do soboty 11. dubna. A to včetně nošení roušek. Ale vprávě v této oblasti pravidla trochu zmírnila. Koho se nyní povinné zakrývání ústa a nosu na veřejnosti týká, a koho ne? Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/rousky-pravidla-siti.html
Končí vašemu autu technická během nouzového stavu? Musíte jednat, pokuta stále hrozí.
31.03.2020
Za končící platnost řidičáků v době vyhlášení nouzového stavu vás nikdo nebude pokutovat. Ale nepleťte si to s končící platností technické prohlídky auta. Tato povinnost stále platí a hrozí vám pokuta.
Rozteč alu kol
30.03.2020
Nasadit alu kolo na auto je poněkud složitější, než nasadit ředkvičky do záhonů nebo čepici na hlavu.
Uklízíte v karanténě? Dejte si do pořádku i lékárničku. Poradíme, jak na to
27.03.2020
Každý z nás se čas od času řízne do prstu nebo se snaží zotavit z chřipky. Proto by také v žádné domácnosti neměla chybět lékárnička, se kterou zvládneme ošetřit zranění i potlačit horečku. V karanténě je navíc na její uspořádání ideální doba.
Čtyři základní doporučení, jak se chránit v autě před koronavirem
26.03.2020
Čtveřice základních tipů, jak se chránit v autě před koronavirem vám usnadní život v následujících týdnech a měsících.
Řidiči a karanténa: Jak v těchto dnech řešit propadlý řidičák nebo STK?
25.03.2020
Uvalená karanténa ovlivňuje i české řidiče. Jak v době omezeného pohybu osob řešit propadlý řidičský průkaz nebo STK, když úřady fungují v omezeném provozu?
Jaká mají spotřebitelé práva v době nouzového stavu
24.03.2020
Mimořádná situace a současný nouzový stav v České republice mají vliv i na oblasti týkající se vyřizování reklamací, uplatňování náhrad za zrušené letenky či třeba divadelní představení. Česká obchodní inspekce (ČOI) připravila několik rad a doporučení, jak v daných situacích postupovat a na co mají lidé nárok a právo.
Jak a kdy servisovat ojetinu? Raději dříve než později
23.03.2020
Servisní plány automobilek neplatí pro celou životnost vozu. To dá rozum. U starších a více ojetých aut je tak lepší k údržbě přistupovat individuálně a některé důležité úkony, které v plánech výrobce vůbec nenajdete, raději neodkládat. Takže jak na to?
Kvůli karanténě jezdí méně aut. V takovém provozu je však nutné dodržovat zásady
22.03.2020
Ve státech bojujících s koronavirovou nákazou výrazně ubylo vozidel na silnicích, často až o desítky procent. Česká republika není výjimkou. Menší provoz má jistě svá pozitiva, ale přináší i nebezpečné situace.
V autě můžete roušku odložit, v některých případech má však smysl
20.03.2020
S nařízením vlády o povinném krytí obličeje vyvstává otázka, jak je tomu v autě. Nejedná se sice o veřejný prostor, v některých případech ale může i zde nošení roušky dávat smysl.
Desatero k povinnému nošení roušek: Kde si ji lze sundat, za co hrozí pokuta
19.03.2020
Česká vláda schválila zákaz vycházení bez roušky nebo jiné ochrany obličeje od dnešní půlnoci (od 19. března). V prodejnách potravin budou zároveň mezi 10:00 a 12:00 smět nakupovat pouze senioři nad 65 let věku. Opatření vstoupí v platnost ve čtvrtek. Připravte se na ně.
Půl milionu řidičů má body, 40 tisíc kvůli nim loni dostalo zákaz řídit.
18.03.2020
Téměř čtyřicet tisíc řidičů loni přišlo o řidičské oprávnění kvůli dosažení maximálního počtu trestných bodů. Alespoň jeden trestný bod mělo skoro půl milionu motoristů, což je asi sedm procent z celkového počtu. Nejčastějším přestupkem je překročení rychlosti.
5 mýtů, které se tradují o autech, ale rozhodně neplatí
17.03.2020
Mezi lidmi se toho povídá hodně. Část z oblíbených pověr o autech nikdy neplatila, část leda tak v dávných dobách minulého století, ale dnes už rozhodně pravdivé nejsou. Přesto tyhle řeči mnohdy ovlivňují rozhodování lidí o koupi nového auta. Pojďme se na pět takových povídaček podívat.
Černé tečky nejsou vada na kráse, nýbrž důležitým pomocníkem
16.03.2020
Téměř 40.000 řidičů loni přišlo o řidičské oprávnění kvůli dosažení maximálního počtu trestných bodů.
Emise z pneumatik jsou 1300x horší než z výfuku. Škodí i otěr brzd
13.03.2020
V souvislosti s emisemi se veškerá pozornost soustřeďuje na to, co proudí z výfuků automobilů. Nezávislá studie ale ukázala, že existuje mnohonásobně horší zdroj znečištění, který nikdo nereguluje. Jsou to emise vzniklé opotřebováváním pneumatik.
Celoroční pneumatiky, které mají zimní způsobilost a nejvyšší třídu hospodárnosti? Konečně takové existují
12.03.2020
Společnosti Goodyear se jako prvnímu světovému výrobci podařilo vyvinout celoroční pneumatiky, které spojují zimní způsobilost doloženou označením symbolem sněhové vločky v horském masivu (3PMSF) a nízký valivý odpor nejvyšší třídy A štítků Evropské unie.
Řidičské skupiny a oprávnění: Jaký průkaz na motorku? A jak je to se čtyřkolkami?
11.03.2020
Na menší motocykly nebo skútry vám stačí řidičský průkaz skupiny B na osobní auto. U velkých dodávek s více než osmi místy je však už potřeba řidičák skupiny D na autobus.
Velký test letních pneumatik 2020. Neprošly jen dvoje
10.03.2020
Evropské autokluby testovaly 28 modelů letních pneumatik ve dvou rozměrech. Tentokrát byl testován rozměr 225/40 R18 a 235/55 R17. S výjimkou dvou pneumatik mohou autokluby doporučit všechny modely.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.