Aktuality

Vyrazte autem na letní dovolenou: Kromě cestovních dokladů, nezapomeňte i nouzovou výbavu
12.06.2024
Spousta motoristů zanedlouho vyrazí na dovolenou autem. Poradíme, co všechno je vhodné zkontrolovat a zařídit.
Důležitá změna pro všechny dovolenkáře, týká se Rakouska a Maďarska. Zavádí nové dálniční známky. Zjistili jsme, jestli se vyplatí
11.06.2024
Byla to velká událost i u nás a nyní tato sláva přišla i do Rakouska a Maďarska. Trochu nadneseně hovoříme o zavedení jednodenní dálniční známky, kterou nicméně budou muset zavést ve finále všechny členské země EU. Zjistili jsme, kolik denní známky u našich sousedů stojí, jaká je jejich platnost a zda se takový nákup vůbec vyplatí.
V Německu parkuje okolo 100 tisíc elektromobilů, které čekají na zákazníky
10.06.2024
Podle automobilových expertů je na území Německa zhruba sto tisíc elektromobilů, které čekají na zákazníky. Za vysokým počtem stojí především slábnoucí domácí poptávka po těchto vozech.
Kolik zaplatíme za dálnice do Chorvatska? Slovinci a Maďaři opět zdražili
07.06.2024
Maďaři a Rakušané sice zavedli nově jednodenní dálniční známky, ale pro dovolenkáře mířící k Jadranu se příliš nevyplatí. Ceny v Chorvatsku však zůstaly nezměněny. Podívejte se na podrobný přehled cen mýtného.
Klikaté a žluté čáry na silnici: Jednou na nich nesmíte stát, podruhé ani zastavit… Tak jak to s nimi vlastně je?
06.06.2024
Vodorovného dopravního značení máme na cestách až dost, nicméně hlavně v obcích lze narazit na dva typy klikatých čar, a to na bílou a žlutou, k níž jsou navíc přidruženy další žluté čáry. Obě „klikatice“ mají ovšem jiný význam, proto jsme oslovili experta Pavla Greinera, aby nás do tajů čar zasvětil a my vám jejich funkce mohli jasně vysvětlit.
Za sluchátka za volantem hrozí pokuta. Jak to vidíte vy?
05.06.2024
Jak se česká legislativa staví ke stále častějšímu řidičskému nešvaru s používáním sluchátek za volantem? Může za to hrozit pokuta, ale příliš se to nekontroluje. A co si o tom myslíte vy?
Pozor na dovozy z Německa: Česko je smetištěm bouraných aut a skrytých totálek
04.06.2024
Dovoz vozidel ze sousedního Německa je v Česku dlouhodobě nesmírně populární. Ostatně dnes už se na import tamních značek orientuje celá řada firem, které zákazníkům slibují vyšší kvalitu a lepší cenu než tuzemského autobazary. Ojetina z Německa se vám ale může rychle vymstít. Jak odhalují nové statistiky, německé vozy bývají často bourané. Výjimkou nejsou ani totálky.
Jak se u auta počítá totální škoda? Někdy stačí i malý ťukanec
03.06.2024
Spolu s nástupem elektromobility se proces opravy automobilu stává výrazně komplikovanější a nákladnější. Dokonce i relativně malá nehoda tudíž může znamenat totální škodu. Co to vůbec je a jak se „totálka“ určuje?
Tuhle červenou řidiči často přehlíží, ovšem za její projetí hrozí tučný flastr a nálož bodů k tomu
31.05.2024
Červené kulaté světlo znamená v rámci silničního provozu v mnoha případech jednoznačné stůj. Ať už se bavíme o semaforu, železničním přejezdu či třeba terčíku osoby, která řídí provoz nebo převádí skupinu dětí přes přechod.
Ztracené klíče od auta: Situaci pomůže zachránit duplikát
30.05.2024
Duplikát klíče od auta je důležitý, ať už jste klíč ztratili, nebo jen chcete mít náhradu, kdyby originál přestal fungovat. Při koupi nového vozu od prodejce dostanete vždy dva klíče, pokud jste ale koupili ojetý vůz a majitel vám poskytl pouze jeden klíč, je vhodné si ihned pořídit kopii.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.