Aktuality

Používání automyčky v zimě má svá pravidla
02.02.2021
Určitě jste slyšeli obě krajní rady – samozřejmě, že je třeba v zimě jezdit, a to častěji, vzhledem k soli na silnicích, do myčky.
Praktický průvodce technickou kontrolou
01.02.2021
S autem se musí na technickou kontrolu každé dva roky, v případě nového prvně po 4 letech. Víte, co ke kontrole potřebujete a jak to celé probíhá? Dnes vás seznámíme s tím nejdůležitějším, co potřebujete vědět o technické kontrole.
Koupili jste, nebo prodali auto? Poradíme, jak vyřešit přepis vozidla
29.01.2021
Pokud kupujete auto ne nové, ale od jiného majitele, přepisu automobilu se nevyhnete. Jak na to? Kde přepis vozidla provést? A kolik za tento úkon zaplatíte?
Nalepovací dálniční známky definitivně končí
28.01.2021
S koncem ledna definitivně končí v Česku platnost nalepovacích dálničních známek. Od 1. února tak můžete využívat české dálnice již jen s platnou elektronickou známkou, kterou můžete zakoupit v e-shopu nebo na vybraných prodejních místech.
Vážné problémy čekají majitele vozů s vyřazeným katalyzátorem
27.01.2021
Ačkoliv je katalyzátor nesmírně důležitou součástí výfukového potrubí, někteří řidiči jej demontují. Jenže jízda bez něj může znamenat vážné následky.
Bezpečná jízda a bez pokut? Dodržujte několik základních principů
26.01.2021
Mějte na paměti, že většinu dopravních nehod způsobují právě samotní řidiči. V provozu je důležité myslet na ostatní, předvídat jejich chování a správně na něj reagovat. Přinášíme několik základních pravidel, díky kterým bude vaše cesta bezpečnější.
Řidičák letos propadne 341 000 motoristů. Netýká se to i vás?
25.01.2021
Téměř 341 000 motoristů v Česku si bude muset během letošního roku vyměnit řidičský průkaz.
Jak se v roce 2020 měnily ceny povinného ručení a havarijního pojištění?
23.01.2021
Každé vozidlo, které je registrované a pohybuje se po pozemních komunikacích, musí mít sjednané nějaké autopojištění.
Zatajování havárií u prodávaných ojetin stále roste
22.01.2021
Trh s ojetými auty zažil v loňském roce řadu turbulencí. Kvůli koronavirovým opatřením byly na jaře a na podzim po několik týdnů zavřené provozovny autobazarů a prodej vozidel se v těchto obdobích přesunul pouze do online prostředí, což bylo pro české zákazníky něco zcela nového.
Ruční mytí vážně konkuruje zajetým automyčkám. Proč?
21.01.2021
Pamatujete si, když nic kromě klasických automyček nebylo, a pokud ano, šlo o pár nevzhledných zastřešených boxů s mizerným tlakovým oplachem?
Vybrali jsme nejčastější zimní potíže s autem
20.01.2021
Teploty pod nulou, sníh, vlhkost a sůl na silnicích – zima je těžké období nejen pro řidiče, ale i pro jejich auta. I když ta letošní začala mírně, dá se očekávat, že nejspíše přijde její doba, a tudíž i nastanou venkovní podmínky ovlivňující zavěšení nebo karosérii aut.
Bezpečná jízda po zimních silnicích? Především s klidem
19.01.2021
Jízda po zasněžených či namrzlých silnicích vyžaduje zcela odlišný styl jízdy, kterému se však část řidičů dlouhodobě neumí přizpůsobit.
Přes milion řidičů otálí s dálniční známkou
18.01.2021
Konec platnosti ročních dálničních známek vyprší již za dva týdny, většina řidičů si přesto ještě novou, od letošního roku poprvé elektronickou známku nepořídila.
Co nevíte o pojištění: Nenechte se v povinném ručení nachytat!
16.01.2021
Začala s lednem 2021 v povinném ručení nová éra, jak se snaží řidičům namluvit prodejci pojištění? Odpovídáme na největší záludnosti.
Dlouhodobé zabránění mlžení autoskel v zimě a chladném počasí. Boj je velice snadný
15.01.2021
Zamlžování čelního skla v autě znamená více než jen pouhé nepohodlí. Mnohem důležitější je, že neustále zamlžená skla odvádějí pozornost řidiče a postupně snižují viditelnost. To je při řízení vozidla nepřijatelný hazard, proti zamlžování by se tedy mělo bojovat.
Zkontrolujte stav vaší autobaterie: Pokud není v kondici, může vysadit službu kdykoli
14.01.2021
Běžně říkáme – přišla zima, to zase bude akumulátor trpět. Po pravdě, léto je snad stejně „nepříznivým obdobím“, protože za vysokých teplot dochází k vysoušení baterie, byť se jedná o moderní uzavřené typy (VRLA), protože akumulátor spotřebovává elektrolyt.
Kupní smlouva na auto je základ. Ďábel ale tkví v detailech
13.01.2021
Přijdu pěšky, odjedu vozem. Pro mnoho lidí je nákup automobilu tak prostý, že by se dal shrnout těmito čtyřmi slovy. Nemusí to být ovšem pravidlem.
Na co se připravit, když vracíte auto z operáku?
12.01.2021
Máte auto na operativní leasing a blíží se doba jeho ukončení? Pokud je to vaše první zkušenost, možná by vás zajímalo, na co se máte připravit. Čtěte dál, vše se dozvíte! Zajímavé to pro vás bude i v případě, že se rozmýšlíte mezi klasickým a operativním leasingem.
AdBlue v teorii a praxi. Co způsobuje a jak je správně používat
11.01.2021
AdBlue je kapalná forma roztoku močoviny v demineralizované vodě v koncentraci 32,5 procenta. AdBlue se účastní procesu čištění výfukových plynů od škodlivých oxidů dusíku prostřednictvím systému selektivní katalytické redukce (SCR). Jeho vlastnosti a použití mají ovšem řadu skrytých nuancí, o kterých je dobré vědět.
Proč v zimě špatně fungují parkovací senzory
08.01.2021
Parkovací asistent je prvek, který se u různých značek vozů příliš neliší svým řešením. V přední a zadní části vozidla jsou umístěny speciální snímače, které mohou vydávat ultrazvuk.
Naučte se využívat všechny funkce, které nabízí vaše auto
07.01.2021
S novými auty je to mnohdy jako s chytrými telefony. Umí strašně moc věcí, ale reálně z nich používáme možná polovinu. Pojďte se konečně naučit využít vše, co dokáže váš vůz.
Přestupky, které na silnici pácháme nejčastěji
06.01.2021
Ještě do dnes jste se mohli považovat za slušné řidiče, kteří nikdy nechybují a hlavně nikdy neudělali žádný přestupek.
Unikátní laser pomůže při řešení dopravních nehod
05.01.2021
Objasňování dopravních nehod bude díky nově vyvinuté technologii z Česka snazší. Umožní to unikátní přístroj, který umí přečíst na silnici také neviditelnou část brzdné dráhy vozidla. Zařízení ocení policisté, zástupci pojišťoven i motoristé.
Dlouhodobé zabránění mlžení autoskel v zimě a chladném počasí. Boj je velice snadný
04.01.2021
Zamlžování čelního skla v autě znamená více než jen pouhé nepohodlí. Mnohem důležitější je, že neustále zamlžená skla odvádějí pozornost řidiče a postupně snižují viditelnost. To je při řízení vozidla nepřijatelný hazard, proti zamlžování by se tedy mělo bojovat.
Pravidla výběru ojetého vozu s omezeným rozpočtem
01.01.2021
Chvíle, kdy si vybíráte ojetý automobil, je důležitým momentem. Měli byste v klidu zhodnotit priority a zvážit všechna pro a proti. Čím se řídit, abyste se vyhnuli základním chybám a vybrali si ten správný vůz? Naučte se šetřit na správných místech, nic neuspěchejte a vybírejte s rozvahou.
Zipování je povinné i bez dopravní značky
30.12.2020
Pokud se i vám stalo, že jste měli právo na zařazení do jízdního pruhu upravené dopravní značkou jako střídavé řazení (zipování) a i tak vás někdo nepustil, nebyli jste v tom jediní.
Proč může v zimě najednou přestat fungovat topení auta
29.12.2020
Jakmile teploměr klesne pod nulu, je zima nejen vám, ale i vašemu vozidlu. Někdy se ale stane, že A někdy se může stát, že zatímco motor vozidla si chvíli po nastartování lebedí v optimální teplotě, vy v kabině klepete zuby a nadáváte na studené topení, které ještě včera hřálo jako o život.
Jak vybrat správnou autobaterii? Pozor dávejte na rozměry, kapacitu nebo uchycení
28.12.2020
Autobaterie je nedílnou součástí auta. Jenže víte, jak ji správně vybrat? Může to být oříšek, kvůli široké nabídce se ne každá hodí na každé auto.
Mýty o snížení spotřeby, kterým není radno věřit
27.12.2020
Spotřeba je pro většinu uživatelů automobilu zásadní veličina a podřizují ji svůj jízdní styl, výběr vozidla a také doplňků. Okolo snížení spotřeby koluje spoustu mýtů a velké množství řidičů tak vlastně vůbec palivo nešetří. Zde je několik zažitých mýtů, které je radno přestat uplatňovat.
Časté chyby při startování vozu na kabely, kterými spolehlivě spálíte auto
26.12.2020
Smutnou realitou je, že významná část motoristů v naší době zcela zapomíná na nutnost sledovat stav baterie svého ocelového oře. Výsledkem je, že se řidiči občas potýkají s problémem neschopnosti nastartovat auto bez pomoci kolegy na čtyřech kolech.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.