Aktuality

Necvičit je pro lidské zdraví ještě horší než kouřit, prokazuje rozsáhlý výzkum
31.10.2018
Kouření je v současné době považováno za nejrizikovější faktor moderního života. Nová velká studie to ale zpochybňuje. Její autoři totiž našli ještě nebezpečnější faktor, který představuje pro moderní způsob života mnohem větší hrozbu.
Autobaterie v zimě trpí! Máte správně nabitý akumulátor?
30.10.2018
Statistiky uvádí, že více než třetina poruch v zimě je způsobena selháním autobaterie.
Tankovat bez vystupování? U čerpacích stanic můžete platit mobilem přímo u stojanu
29.10.2018
Benzina, největší síť čerpacích stanic (406) v České republice patřící do skupiny Unipetrol, uvádí na trh mobilní aplikaci Benzina platby, díky níž je možné na jejích čerpacích stanicích platit za natankované palivo mobilním telefonem přímo u stojanu. Platby jsou bezpečné a zákazník má vždy možnost kontroly platby přímo na stojanu.
Jak přestát podzim ve zdraví?
29.10.2018
Neustále se zkracující dny, sychravo a splín. I kvůli těmto typickým charakteristikám se podzim častokrát negativně podepisuje nejen na naší psychice, ale ovlivňuje také tělo a celkový subjektivní pocit pohody člověka. Při oslabené imunitě, kdy se cítíme unavení, ospalí a máme neustálý pocit, že na nás „něco leze“, můžeme mimo metod západní medicíny hledat pomoc právě i v nekonvenčních přístupech léčby.
Moderní bezpečnostní systémy zvyšují cenu oprav aut
28.10.2018
Zcela bez překvapení skončil výzkum Americké automobilové asociace (AAA), která zjistila, že moderní bezpečnostní systémy násobně prodraží opravy aut.
Přezouvání pneumatik finišuje. Letos zdražilo
28.10.2018
Auta budou od 1. listopadu až do 31. března smět jezdit v Česku za souvislé vrstvy sněhu či ledu opět jen se zimním obutím. V dlouho panujícím babím létu pneuservisy ve švech ještě nepraskaly, nyní ovšem už je nejvyšší čas přezout, a to i přes přechodné oteplení v následujících dnech. Navíc za vyšší cenu než v minulých letech.
Další dálnice budou bez poplatku. Na kterých úsecích už nebude potřeba dálniční známka?
24.10.2018
Ministerstvo dopravy postupně rozšiřuje úseky dálnic, na kterých není potřeba dálniční známka. K dnešním 186 takovým kilometrům jich přibude dalších 13.
Jak na předčasné vypovězení pojistné smlouvy
23.10.2018
Klienti pojišťoven se často o své pojistné smlouvy nestarají, neaktualizují pojistky, neznají smluvní podmínky či nemají přehled o existenci výročí smluv. Mnohdy jsou pak ve chvíli, kdy se rozhodnou smlouvu z jakéhokoliv důvodu předčasně vypovědět, překvapeni tím, že rozvázat ji s pojišťovnou není vůbec snadné.
Dušičky se blíží – pozor na sváteční řidiče!
22.10.2018
Jako každý rok nás čeká kolem Dušiček řada nepříjemností. Od zlodějů na parkovištích až po sváteční řidiče, kteří nemají v provozu co dělat.
Jak jezdit na podzim? Nezapomínejte na mlhovky a denní svícení! A dávejte pozor na mrazíky
21.10.2018
I jízda na podzim má svá specifika. Dny se krátí, jezdí se tak více času za tmy. A potřeba je také dávat pozor na ranní mrazíky.
Nabourali vás v zahraničí? Poradíme, co dělat a na co si dát pozor
18.10.2018
Nehody českých řidičů v zahraničí jsou poměrně složité téma. Řídí se totiž legislativou země, kde k nehodě došlo. Přinášíme Vám stručný a přehledný návod, jak postupovat v případě, že bez vašeho zavinění dojde k nehodě v zahraničí. Ačkoliv by vás nezaviněná nehoda díky povinnému ručení neměla stát žádné peníze, realita bývá bohužel jiná
Češi bankovní inovace milují. Platební kartu už využíváme jako jízdenku na MHD
17.10.2018
Češi milují bankovní inovace. Jsme hračičky a lakmusový papírek Evropy, tvrdí odborníci. Právě v Česku se používají bezkontaktní platební karty nejvíce na světě a počet lidí využívajících internetové bankovnictví roste nejstrměji z celé Evropské unie.
Tipy a rady, jak si vybavit auto na zimu
16.10.2018
Sníh, led, nízké teploty, horší přilnavost. To jsou jen některé, pro zimní jízdu obvyklé záležitosti. Každý se na zimu jako motorista připravuje jinak...
Proč nevyjíždět nádrž do sucha? Může vás to stát desítky tisíc
15.10.2018
Když ujedete pár kilometrů se svítícím „hladovým okem”, jak kontrolce nízkého stavu paliva leckdo přezdívá, nic se nestane. Pokud ale jezdíte pravidelně „na výpary” a občas vám dojde benzín, riskujete poškození u benzínového i naftového automobilu.
Plísně v bytě představují riziko pro naše zdraví
14.10.2018
EPlísně bývají součástí našich domovů, a to i tam, kde si to neuvědomujeme. Vyskytují se v malém množství třeba na zemině pokojových květin. Nejraději však mají prostory v koupelnách a v kuchyních, kde je vlhko a špatné odvětrávání. Ve větších koncentracích představují riziko pro naše zdraví. Spousta lidí to neví.
Češi se mají lépe, stále víc však kupují auta na dluh
12.10.2018
Čím dál víc nových i ojetých aut v Česku se prodává na splátky. Firmy to tak dělají již delší dobu, nyní však roste i počet privátních zákazníků, kteří nekupují auto za hotové. Čím to je?
Přísnější emisní limity prodraží evropská auta, varují experti
10.10.2018
Přísnější emisní limity pro automobily vyráběné v EU se promítnou do cen vozů pro zákazníky. Celé automobilové odvětví se změní k nepoznání. Uvedli to odborníci na automobilový průmysl.
Mamataxi stresuje děti i rodiče, žádné řešení dlouho nevydrží
09.10.2018
Současný fenomén odvozu dětí až ke dveřím školy je nejen nebezpečný, ale i stresující pro děti a rodiče. Redakce iDNES.cz vyzvala čtenáře, aby popsali své zkušenosti s ranní situací před školami. Tlačenice a dopravní zácpy nejsou jen výsadou Prahy. Dlouhodobě nefungují ani parkovací ostrůvky.
Lepicí páska i vidlička. Co by nemělo chybět v kápézetce do auta
08.10.2018
Od prvního října není třeba s sebou vozit v autě celou řadu položek dříve povinné výbavy, což je jednoznačně dobrá zpráva. Všichni tak získáváme více využitelného prostoru pro náklad nebo věci, které se opravdu mohou hodit. Vytvořte si v autě svou KPZ, tedy krabičku poslední záchrany pro všechny situace.
Jak se vyhnout některým zlozvykům, které nám ničí zdraví?
07.10.2018
Shrbená záda a noha přes nohu. Kolik z nás takto denně sedí třeba u počítače? Při nervozitě si zase okusujeme rty či nehty, jídlo zhltneme během pár minut po cestě do práce… Ač se tyto zlozvyky zdají být banální, pokud je budeme dlouhodobě dělat, nepěkně se podepíšou na našem zdraví. Vybrali jsme 10 nejčastějších prohřešků, které našemu organismu prokazatelně škodí, a spolu s odborníky poradíme, čeho se vyvarovat.
Češi přezouvají, ale špatně: Kde děláme chybu?
07.10.2018
Češi se za poslední roky naučili přezouvat na sezonní pneumatiky. Bohužel to ale nedělají dobře. V zemi jezdí každé šesté auto na špatných gumách.
Češi „bručí“ na své zdraví. Fit se cítí jen dvě třetiny, jinde v Evropě jsou spokojenější
04.10.2018
Každý devátý Čech zdravotně strádá, což je více, než ukazují čísla z ostatních států Evropy.
Otužováním předejdete chřipkovým onemocněním a utužíte své zdraví
03.10.2018
Pokud je vám poslední dobou stále zima, je to sice skutečně náhlou změnou počasí, ale možná i tím, že jste během horkého léta zchoulostivěli a na přicházející zimu vůbec nejste připraveni.
Čeští řidiči nedávají přednost chodcům? Omyl, ženy jsou za volantem méně ohleduplné než muži!
03.10.2018
Aktuální průzkum Goodyear Dunlop Tires Czech přinesl překvapivá zjištění. Češi berou přednost chodců na přechodu vážněji než Slováci, nejhůře ze srovnání tří měst vycházejí ženy-řidičky v Praze: dávají přednost pouze v každém druhém případě.
Výměnu pneumatik před zimou neodkládejte aneb Podle čeho vybírat
01.10.2018
Vzhledem k tomu, že na některá místa naší republiky už dopadly první sněhové vločky, není od věci objednat své auto do servisu na přezutí. Že by si váš vůz zasloužil nové zimní pneumatiky? Poradíme vám, jak vybrat ty pravé.
Změny pro motoristy platí ode dneška: chudší lékárnička i povinná výbava
30.09.2018
Málokdy se stane, že motoristé dostanou takovou nadílku pozitivních novinek najednou. Omezení zbytečné povinné výbavy, zákaz přetáčení tachometrů, přísnější hlídaní „špinavých aut“...
V jedné ruce volant a v druhé mobil. Češi v autě fotí i píšou zprávy
30.09.2018
Čeští řidiči ze všech stran slyší, že mobil za volant nepatří. Jenže realita v kabině vozu je zcela opačná. Mobil za volantem používá většina z nich. Celých třiadevadesát procent využívá telefon v autě pro navigaci, polovina si pouští hudbu a čtvrtina fotí cestu a okolí.
Děti, které rády čtou, mají lepší duševní zdraví než vrstevníci
30.09.2018
Dětem, které příliš nečtou a nepíšou, se zvyšuje pravděpodobnost horšího duševního zdraví. Naproti tomu vrstevníci, kteří si v knihách a psaní libují, mohou vykazovat až třínásobně vyšší známky lepšího duševního zdraví. Tvrdí to alespoň výzkum britské charitativní organizace National Literacy Trust (NLT). Její výsledky přebral server The Independent.
Dopravní nehoda na pracovní cestě: Pracovní úraz, nebo běžná nehoda?
25.09.2018
Dopravní nehoda na pracovní cestě se může přihodit každému zaměstnanci. Bude se však jednat o pracovní úraz? Jaké nároky vzniknou poškozenému zaměstnanci? Může zaměstnanec uplatňovat odškodnění z povinného ručení viníka nehody? Odpovědi na tyto i další související otázky přinášíme v dnešním článku.
Jak se zbavit rýmy? Pomůžou léky i babské rady.
24.09.2018
Rýma je zánět nosní sliznice, který se projevuje pocitem plného nosu a výtokem hlenu. Ačkoli je rýma „zabiják mužů“, ve většině případů se jedná o virové onemocnění, které nevyžaduje lékařské vyšetření. Běžná doba léčby je 7 dní.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.