Aktuality

Polovina českých řidičů netuší, jak se chovat k ojetému autu po jeho koupi
19.08.2020
Základní přehled o tom, jak správně vybírat ojeté auto, má většina motoristů. Jak vyplynulo z průzkumu, celých 50 % českých řidičů však netuší, jak se k nově koupené ojetině správně chovat.
Více než polovina prodaných ojetin má skryté vady
18.08.2020
Přes dvě třetiny kupujících se nezajímá o servisní historii, přičemž záruku na ojetý vůz poskytuje jen pětina prodejců.
Pes v autě patří do boxu v kufru. Bez jištění je v nebezpečí on i vy
17.08.2020
Psi, kteří nejsou řádně přepravováni v autě, představují velké riziko pro celou posádku auta, ale i pro sebe. Nejen to ukázal nedávný průzkum německého autoklubu ADAC, kde odborníci zkoumali, jak správně přepravovat zvířata a čím je bezpečně připoutat.
Zapáchá vám klimatizace v autě? Zbavit se odéru je relativně snadné
17.08.2020
Zápach z klimatizace auta je nejen nepříjemný, ale může být i nebezpečný. Nejlepší je mu předcházet pravidelným servisem, ale i když se objeví, odstranění není příliš náročné.
Odborníci objasnili problémy, které hrozí u aut na LPG
14.08.2020
Nejenom benzín, nafta nebo elektřina, ale také na plyn může jezdit auto. Některé modely v úpravě na LPG nabízí i samotné automobilky, ale je jich málo. Proto se řada lidí rozhodne poptat přestavbu, hlavně s cílem ušetřit na provozních nákladech.
Bezpečnost na silnici ovlivňuje vhodné obutí auta i řidiče
13.08.2020
Na téma volby správného obutí pro naše vozy už toho bylo napsáno mnoho, správné obutí řidiče je ale neméně důležitým aspektem bezpečnosti na silnicích.
Návod na řešení dopravních malérů přímo od policie
12.08.2020
Není nehoda jako nehoda. A víte, jak správně postupovat při poruše nebo když vám dojde palivo? A co reflexní vesty, jsou povinné jen pro řidiče? Náš manuál vytvořený s dopravní policií na vše odpoví.
Povolená obuv do auta: Za žabky můžete dostat pokutu
11.08.2020
Zákon o silničním provozu přímo nestanoví, jakou konkrétní obuv by měli zvolit řidiči automobilu či motocyklu. Řidiči by však v každém případě měli zvolit takové obutí, které zajistí bezpečné ovládání jejich vozidla a současně se v něm budou cítit příjemně.
Kde zastavit v křižovatce a v jakých situacích řidiči nejvíce chybují
10.08.2020
Křižovatka je běžná součást provozu a ať v té osazení značkami nebo semafory, tak v té bez těchto prvků upravujících přednost obvykle víme, kdo může a nemůže jet. Co ale často vědět nemusíme, to jsou místa, kde bychom měli v křižovatce správně zastavit. Ukazuje se, že řidiči v tomto stále nemají jasno.
Mýty o snížení spotřeby, kterým není radno věřit
07.08.2020
Spotřeba je pro většinu uživatelů automobilu zásadní veličina a podřizují ji svůj jízdní styl, výběr vozidla a také doplňků. Okolo snížení spotřeby koluje spoustu mýtů a velké množství řidičů tak vlastně vůbec palivo nešetří. Zde je několik zažitých mýtů, které je radno přestat uplatňovat.
Příprava na STK: Dejte autu péči, nespoléhejte na technika
06.08.2020
Každého vlastníka staršího běžného motorového vozidla do 3,5 tuny čeká (většinou) každé dva roky pravidelná návštěva Stanice technické kontroly, kde se na jeho ocelového miláčka podívá vyškolený technik, který zhodnotí, jak moc se na něm podepsal zub času.
Jak jezdit s novými motory s turbem a přímým vstřikováním
05.08.2020
Moderní zážehové spalovací motory už dávno nejsou ty jednoduché bahenní pumpy, do kterých se jen lil nějaký benzin a jednou za čas se v nich vyměnil olej. Jsou to komplikované stroje, které si mohou svou složitostí podat ruce s diesely. Že si takové složité motory nemáte kupovat? To je sice hezké, ale dnes už si bohužel moc vybrat nemůžete.
Běžné aktivity rozptylují řidiče více, než si myslíme, ukázal test
04.08.2020
Všeobecný německý autoklub, zkráceně ADAC, a také ten rakouský s názvem ÖAMTC se rozhodli pro otestování toho, jak moc ztrácíme koncentraci, pokud jsme při řízení vozidla rušeni různými okolními vlivy.
Sluneční brýle pro řízení kupujte velké a ne příliš tmavé
03.08.2020
Existují speciální sluneční brýle pro sportovní aktivitu nebo vhodné pro ochranu očí v zaměstnání. K dispozici jsou však i ty, které nám pomáhají vidět lépe při řízení automobilu. Jak tedy vybírat sluneční brýle na řízení?
Zajíždění nového auta je stále aktuální. Na co si dát pozor?
30.07.2020
Ačkoliv se v posledních letech vyrojilo dost lidí s názorem, že nová moderní auta již není nutné nijak zajíždět, opak je pravdou. I dnes platí, že správným chováním k motoru v záběhu můžeme prodloužit jeho životnost a ušetřit na dlouhodobé spotřebě.
Bourali jste v zahraničí? Zachovejte klid a věřte pojišťovně
29.07.2020
Pokud jste se rozhodli vyrazit na dovolenou do zahraničí, pravděpodobně jste po uplynulých měsících připraveni na ledacos. Víte ale, jak si poradit v případě dopravní nehody?
Zipování je povinné i bez dopravní značky
28.07.2020
Pokud se i vám stalo, že jste měli právo na zařazení do jízdního pruhu upravené dopravní značkou jako střídavé řazení (zipování) a i tak vás někdo nepustil, nebyli jste v tom jediní. Od letoška však vstoupila v platnost novela zákona, která takové pravidlo už nepodmiňuje jen dopravní značkou. Zipování na silnici tak bude jednodušší.
Tekuté stěrače dovedou nahradit ty klasické – a skutečně fungují
27.07.2020
Kvalitní a funkční stěrače bývají na automobilu jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvků během deště či sněžení.
Výměna brzdových destiček a kotoučů
24.07.2020
Stejně jako mnoho dalších součástí automobilu podléhají i brzdy opotřebení a periodické výměně. Samozřejmě, že díly brzd nevyměňujeme zdaleka tak často jako olej nebo filtry, ovšem i tak se spousta motoristů několikrát za život s výměnou brzd setká. Pojďme si tedy říci něco konkrétnějšího a hlavně zvážit, zda je dobrý nápad pouštět se do takové servisní akce svépomocí.
Češi spoléhají na asistenční službu nejčastější kvůli odtahu
23.07.2020
Jedete v noci autem domů, najednou uvidíte před vámi srnu, před kterou už nestihnete zabrzdit. Vám se naštěstí nic nestane, ale z chladiče teče voda a autem už nikam nedojedete.
Dlouhá cesta na dovolenou? Rady a tipy, aby vás nebolela záda na cestách
22.07.2020
Strávit dovolenou na pěkném místě znamená tam doputovat. Po hodinách strávených v autě, autobuse nebo letadle nás začne bolet krční páteř nebo většinou bedra. Jak si s tím poradit?
Za kolik natankujete benzín, naftu a LPG v Evropě? Rozdíly jsou zásadní
20.07.2020
S odjezdy na dovolenou řada Čechů řeší, za kolik kde natankovat, aby to vyšlo co nejlépe. Pokud vyrážíte právě nyní, či jste do své dovolenkové destinace zrovna dorazili, tady je přehled aktuálních cen v celé Evropě.
Výhody kamery do auta a na co si dát pozor
17.07.2020
Kamera do auta se stává běžnou součástí výbavy vozu podobně jako navigace. Jaké jsou její klady a na co si dát pozor.
Typy automatických převodovek a jak se s nimi jezdí?
16.07.2020
Není to příliš dlouho, co byla automatická převodovka v našich zeměpisných šířkách něco zcela exotického a nepoznaného. Ještě i dnes se od spousty lidí dozvíte, že s „automatem“ neumí, jakkoliv je toto tvrzení poněkud padlé na hlavu. Ruku na srdce, s automatem prostě nejde neumět.
 Kontrolky na palubní desce mohou včas odhalit zásadní problém
15.07.2020
Abychom porozuměli svému autu, musíme znát především význam kontrolek na jeho palubní desce. Ne nadarmo se říká, že jsou dobrým rádcem každého řidiče, pokud tedy ví, co jednotlivé symboly představují.
Jak v autě převážet kola? Každá možnost má své výhody
14.07.2020
Pokud jste se rozhodli strávit letošní dovolenou aktivně, například v sedle kola, pravděpodobně budete řešit, jak se s ním dostat na zajímavější doma dál od domu. Můžete jet samozřejmě vlakem či autobusem, nás ovšem zajímají možnosti přepravy autem.
Co (ne)dělat, když natankujete špatné palivo
13.07.2020
Lze nějak zachránit situaci, kdy jste omylem natankovali do naftového auta benzin a obráceně? Jde to vyřešit i jinak než voláním servisu a odtahové služby? Záleží, kolik jste špatného paliva vzali.
A, B, C, D, T? Děláme pořádek v řidičácích
10.07.2020
Tušíte, co vše smíte řídit s oprávněním skupiny B? Jenom auto to není. A co motorky? Víte, že určité kubatury mají svá pravidla i náležitosti?
Co dělat, když se vybije bezklíčový ovladač? Bez návodu to obvykle nejde
09.07.2020
Odemykání dveří a startování motoru bez nutnosti otáčet klíčem je prudce návykové. Ale pokud zazlobí, obvykle bez prostudování návodu nepochodíte…
Povinná výbava v zahraničí: Tohle všechno musíte mít v autě!
08.07.2020
Rozhodli jste se, že vám domovina pro letošek stačit nebude a vyrážíte autem na dovolenou do zahraničí? Pak si určitě zkontrolujte, zdali vám v autě nic nechybí. Povinná výbava se totiž v jednotlivých zemích Evropy liší a je zbytečné riskovat někdy i pěkně mastnou pokutu.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.