Aktuality

Máte systém start-stop? Zkontrolujte, jakou byste měli mít autobaterii. Při špatném typu hrozí nemalé problémy
07.12.2021
Akumulátory jsou jednou z nejdůležitějších částí moderních vozidel plných elektroniky. Jejich stav a typ tak hraje zásadní roli zejména v případě systému start-stop.
Co o autě napovídá jeho průměrná rychlost (a jak ji zjistit)
06.12.2021
Průměrná rychlost auta může být nejen dobrou nápovědou toho, jak se s ním jezdilo, ale lze podle ní třeba i zjistit, jestli náhodou nebylo auto stočené. To už je ale trochu pracnější.
Pořizujete si novou autobaterii? Pozor na datum výroby. Raději zkontrolujte, zda neležela dlouho na skladě
03.12.2021
Správná funkce autobaterie je pro provoz automobilu nezbytná. Je tak dobré si už při koupi ověřit, zda se nejedná o závadný kus, který ležel dlouho na skladu.
Co negativně ovlivňuje spotřebu každého auta a jak ji minimalizovat. Ceny benzínu a nafty nadále stoupají
02.12.2021
S pořízením auta vždy přichází spousta výdajů. Čeho se vyvarovat, abyste za palivo zbytečně neutráceli peníze navíc? Prozradíme vám, na co se zaměřit.
Dálniční známky 2022 v ČR – Ceny zůstanou, přibudou úseky
01.12.2021
Brzy tomu bude už celý rok, co jsme zahodili nalepovací kupony a vydali se cestou elektronického nákupu i kontrol dálničních vinět. Ceny se pro rok 2022 měnit nebudou, což slibují rovněž nově zvolené vládní partaje.
Další omezování dopravy: Toto je neférový bič na řidiče!
30.11.2021
Města se snaží vyřešit stále houstnoucí dopravu na úkor aut. Přibývají nová zúžení, speciální pruhy pro ostatní účastníky provozu či se stávající pro motorová vozidla rovnou ruší. Je jejich smyslem řidiče otrávit?
Zabouchli jste si klíče v autě? Nezoufejte a nerozbíjejte okno, existují způsoby odemčení bez škody na autě
29.11.2021
Novější auta se umí zamknout sama, když v nich nejste delší dobu a poté může dojít k tomu, že uvnitř zůstanou klíče. Taková situace lze snadno vyřešit
Nepovinná výbava: Užiteční pomocníci, kteří vám usnadní život na cestách
26.11.2021
Kromě povinné výbavy, jejíž obsah přikazuje zákon, se vyplatí mít v autě i různou další výbavu. Ta se vám může hodit v kritických chvílích. Víte, jaké pomůcky by neměly chybět ve vašem autě, přestože nejsou povinné?
Diagnostika aut je pomocník v servisu i při koupi ojetiny
25.11.2021
Ať už chcete svému autu dopřát kvalitní servis, nebo chcete zjistit všechno důležité o kupované ojetině, tak se bez odborné diagnostiky neobejdete. Je to práce, která není zadarmo, ale dobrý diagnostik vám dokáže ve výsledku ušetřit desítky i stovky tisíc.
Rizika při půjčení vozidla. Na co si dát pozor?
24.11.2021
Půjčení vozu nespočívá pouze v tom, že nějaké osobě předáte klíčky a technický průkaz. Z právního hlediska totiž určitou odpovědností za svůj automobil stále zůstává zatížen majitel vozu. A to i ve chvíli, kdy vůz neřídí, nebo jej dokonce řídí někdo jiný. Podívejte se s námi na úskalí půjčování vozidel.
Nutná příprava dieselových aut na letošní zimu platí pro všechny značky a modely. Neberte české mrazíky na lehkou váhu
23.11.2021
Pokud vlastníte dieselový automobil, měli byste se před zimou zaměřit na kontrolu některých důležitých částí. Jejich špatná funkce by vás totiž mohla dostat do problému.
Úseky českých silnic, kde nejspíše srazíte srnu či divočáka
22.11.2021
Ke srážkám s lesní zvěří, které způsobují nemalé škody na moderních automobilech a mohou být nebezpečné i pro další účastníky provozu, nedochází jen v hlubokých lesích.
Vysoké ceny AdBlue do budoucna příliš neklesnou
19.11.2021
Letošní raketový růst ceny AdBlue byl zčásti vyvolán panikou na trhu, že tato komodita již nebude k dispozici. Oficiálně je jí přitom stále dostatek, cena je však kvůli rostoucím výrobním nákladům výrazně vyšší. V budoucnu pak pokles ceny nelze očekávat.
Lepší pneu patří na zadek, ne na předek
18.11.2021
Kolikrát jste slyšeli, že je doporučené obouvat pneumatiky s lepším dezénem na přední nápravu a ne na zadní? Patrně tisíckrát, ovšem víte, že většinou je tomu právě naopak?
Požár ve vozidle: Jak se zachovat a proč k němu často dochází?
16.11.2021
Vzhledem k množství součástek, které se o sebe různě mechanicky třou, hořlavých kapalin i elektrických rozvodů zůstává i dnes požár jednou z reálných hrozeb, se kterou se ve vozidle můžeme setkat.
Historie autobusových zastávek v Čechách: První vznikly už před 115 lety!
15.11.2021
Autobusové zastávky tvořily a tvoří pro mnohé důležité místo na cestě za prací, do školy či za nákupy.
Mlží se vám na autě okna? Řešení je jednodušší a levnější, než jste čekali
12.11.2021
Klasický problém podzimního a zimního provozu - věčně zamlžená okna u auta. Venku je chladno, takže si v autě každý velmi rád a co nejrychleji zatopí, k tomu se přidá zadýchání interiéru, a je vymalováno. Tedy spíš zamlženo.
Speciál o olejích : Viskózní třídy a jejich značení
11.11.2021
Motorové oleje jsou stále rezonující téma mezi automobilovými nadšenci, ale určitě nad ním tápal i leckterý prostý uživatel, který nebere auto jako koníček, ale jen jako běžný spotřebič. Ale i on určitě ví, že musí s autem jednou za čas do servisu, kde mu pak nějaký olej mění. Ale jaký, proč a jak často?
Kontrola jednoho důležitého parametru u zimních pneumatik razantně sníží spotřebu. Ručně ušetříte desítky tisíc Kč za tankování
10.11.2021
Správný výběr pneumatik je důležitější, než by se zprvu mohlo zdát. Se správným typem totiž můžete z dlouhodobého hlediska ušetřit značné náklady při tankování.
Cesty na zimní dovolenou se blíží, řidiči by je neměli podceňovat
09.11.2021
Teploty pomalu klesají a na horských hřebenech se brzy začnou objevovat první sněhové nadílky, které spolehlivě přitáhnou spousty návštěvníků. Cesty na zimní dovolenou však mají svá specifika.
Jaká je minimální povolená rychlost na našich dálnicích? Pokud jí nedosáhnete, vyberte si jinou cestu
08.11.2021
Pokud se chystáte se svým vozidlem do servisu nebo vlastníte starší vůz, možná nebudete moc jet po dálnici. Platí zde totiž i nejnižší povolená rychlost.
Nákup auta je teď věda. Jak dnes koupit auto?
05.11.2021
Složitá doba si žádá kreativní řešení. Platí to v bankovnictví, energetice, průmyslu i zdravotnictví. A úplně stejně se touto zákonitostí řídí i svět motoristů.
5 tipů pro bezpečnou jízdu ve tmě
04.11.2021
Podzimní a zimní měsíce kladou na řidiče často nemalé nároky nejen z hlediska rozmarů počasí, ale také vzhledem k tomu, že mnohem častěji jezdíme za tmy, neboť ráno se později rozednívá a večer naopak dříve stmívá.
Je lepší nechat zaparkovaný automobil s ruční brzdou nebo zařazenou rychlostí? V zimě buďte opatrnější
03.11.2021
Každý řidič má ve zvyku nechat zaparkovaný automobil jinak zajištěný. V zimě může být použití pouze ruční brzdy nebezpečné a způsobit komplikace.
Hluk auta nebo motorky se brzy začne pokutovat. Postarají se o to nové radary a kontroly STK, rozhodlo ministerstvo
02.11.2021
Zařízení na měření hlasitosti se již nějakou dobu testují. Brzy se dostanou na velkou část silnic a majitelé hlučných aut a motorek si budou muset začít dávat pozor.
Pozor! Podzim je nejrizikovějším obdobím pro srážku se zvěří
01.11.2021
S podzimem na českých silnicích každoročně narůstá četnost střetů vozidel s divokou zvěří.
Zpoplatněné vyhřívání sedaček či přehrávání hudby? Automobilky začaly za desítky funkcí účtovat měsíční poplatky
29.10.2021
Pokud máte v autě rádi vyhřáté sedačky a puštěnou muziku, pravděpodobně se vám nebude líbit, že dost možná za tyto služby budete brzy muset měsíčně platit.
Krádeží aut v Česku ubývá. Víte, o která mají zloději největší zájem?
27.10.2021
V roce 2020 bylo v České republice odcizeno 2526 aut. Potvrzuje se, že počet krádeží dvoustopých motorových vozidel dlouhodobě klesá.
Tři čtvrtiny českých řidiček si život bez auta neumí představit, ukázal průzkum
26.10.2021
U mladších párů o pořízení vozu rozhodují častěji ženy, u starších naopak.
Ulička pro záchranáře v koloně: Jak ji správně dělat
25.10.2021
Asi jste už někdy slyšeli o tom, že byste v koloně aut měli uprostřed vytvořit tzv. uličku pro záchranáře. Češi ale mnohdy tento úkon nezvládají a pak se v médiích objevují nářky řidičů vozidel IZS (především hasičů a sanitek), že jim šoféři nedělají místo, nenechají je snadno projet, blokují je a před světly a houkačkou sanitky zmatkují, jako by uprostřed silnice přistávala kosmická loď.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.