Aktuality

Od zítra jsou povinné zimní pneumatiky. Ne však bezvýhradně
31.10.2020
Povinnost přezout auto na zimní pneumatiky platí od 1. listopadu do 31. března plošně v celé ČR. Platí pouze za specifických podmínek, ale chcete-li mít skutečnou jistotu, přezujte.
Repasované díly: Máme se jich bát a vyplatí se vůbec?
30.10.2020
Hlavně majitelé starších aut musí často řešit údržbu a opravy. Když je pak potřeba nějaký větší celek vyměnit, vyvstává často otázka, jestli bude stačit repasovaný díl, nebo raději koupit úplně nový. Takže co s tím?
Zjistili jsme, kdy se vyplatí tankovat prémiové palivo
29.10.2020
Sezóna začala, vy jste vytáhli svého nadupaného čtyřkolového miláčka z garáže a plánujete společné trasy? Nebo máte konstrukčně náročnější motor, který když mu nedáte napít po chuti, dá to hned pocítit svým hrubým chodem? Možná se ptáte, zda tankovat prémiové palivo? Právě pro vás jsou určeny.
Připravte auto na zimu, přezout pneumatiky mnohdy nestačí
28.10.2020
Během přípravy auta na zimu je sice nejdůležitější přezout, nad rámec toho však rozhodně není od věci věnovat se i dalším částem vozu. Před nejnáročnějším obdobím pro provoz auta jde o bezpečnost, ale i ušetření pozdějších výdajů.
Tři místa, kde nejspíše srazíte srnu nebo divočáka
27.10.2020
Za období od dubna do září 2020 došlo v Česku k méně nehodám se zvěří než za stejné období loňského roku. Uvádí to statistika Centra dopravního výzkumu. Přináší také tři místa, kde je riziko srážky největší.
Co s hluboce vybitým akumulátorem: Nevyhazujte, regenerujte!
26.10.2020
Nechali jste vybít akumulátor pod limit a významně mu poklesla kapacita? Domácí nabití ho obvykle oživí jen na chvilku. Odborníci ho ale dokážou obnovit téměř do stavu nového.
Konec letního času s sebou nese nebezpečí pro řadu řidičů
24.10.2020
Ze soboty na neděli končí letní čas. Přispíme si sice o hodinu déle, ale na dlouhých pět měsíců se budeme muset smířit s tím, že se skokem bude stmívat o hodinu dříve. S tím by měli počítat i řidiči.
Automechanici vyvracejí „zimní mýty“ řidičů
23.10.2020
Před jízdou je lepší zahřát motor, místo kapaliny do ostřikovačů použijte domácí směs nebo při výměně pneumatik dejte méně sjeté na hnací nápravu. To je příklad originálních nápadů řidičů, jak se v zimě starat o auto. Jsou tyto metody efektivní? Automechanici ověřili nejrozšířenější zimní mýty, které kolují mezi řidiči.
Technická propadlá v létě ještě nevadí, ta včerejší vás ale paradoxně může přijít draho
23.10.2020
Během nouzového stavu platí tolerance platnosti řidičského průkazu, ovšem technickou kontrolu musí auto splňovat. Záleží však, kdy lhůta danému vozu propadla.
Skryté funkce a vlastnosti Škodovek, o kterých majitelé mnohdy netuší
22.10.2020
Vozy Škoda jsou oblíbené nejenom u nás, ale i v mnoha jiných zemích, nejenom těch Evropských. Mnozí je vyhledávají pro určitou tradici, další pro kvalitu, a někteří i proto, že nabízejí něco navíc. Prvky označené jako Simply Clever, o kterých někteří majitelé dost možné nemají ani tušení.
Řešíte STK? Kompletní přehled, který vám pomůže
21.10.2020
STK je mezi motoristy velice známý pojem. Víte ale, co obnáší? Co se během něj kontroluje a kolik STK stojí?
Jak jezdit s dieselem, aby vydržel DPF a další věci?
20.10.2020
Popularita dieselů možná lehce povadla a už nemají takový dominantní podíl na trhu, ovšem lidé, kteří toho najezdí hodně, nebo prostě řeší spotřebu paliva víc, než by museli, budou diesel shánět i nadále. Jak s ním ale jezdit, aby vydržel dlouho?
K čemu jsou dobrá aditiva: Aditiva dávají smysl
19.10.2020
Dodatečná aditiva do benzinu a nafty dnes koupíte na každé benzince. Má smysl za ně připlácet? K čemu jsou vlastně dobrá?
Řidiči podceňují rizika na podzimních silnicích
17.10.2020
Podzim a začátek zimy jsou nejrizikovější období na českých silnicích. Jen v říjnu se od roku 2015 stalo o 14 % více nehod než v ostatních měsících, tedy o téměř 1 200 dopravních nehod více, než v kterémkoliv jiném měsíci.
Správné osvětlení vozidla: Zásady, které mnozí nedodržují
16.10.2020
V roce 2019 obecně připadlo na 1 000 dopravních nehod vyšetřovaných Policií ČR 5,1 oběti.
Jak se zachovat, když srazíte zvěř?
15.10.2020
Ještě před třemi lety nepřekročil počet nehod se zvěří ani dva tisíce za rok, letos se statistika dvoutisícovce blížila už koncem léta. Srážek se zvěří rok od roku přibývá a podzim bývá nejrizikovějším obdobím. Řidiči by si měli dávat pozor zejména za svítání a soumraku. Co dělat, když k nehodě dojde?
Záruka na ojetý vůz, kdy funguje a do jaké míry
14.10.2020
Zákony, které upravují ochranu spotřebitele při nákupu zboží či služeb, se vztahují i na ojetá auta. Ale u ojetin to se zárukou není tak jednoduché, jako když si pořídíte zbrusu nový vůz.
Celoroční pneumatiky: Výhody, nevýhody, legislativa a komu se vyplatí?
13.10.2020
Každoročně nastává povinnost přezouvat letní pneumatiky za zimní. Při použití celoročních pneumatik však tato potřeba odpadá. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody a komu se mohou vyplatit?
Závady škodovek lze nově diagnostikovat pomocí mobilu
12.10.2020
Zní to jako sci-fi. K porouchanému autu přiložíte mobil nebo tablet, aplikace analyzuje třeba chrčící motor a určí, o jaký problém se jedná. Počítáme, že takhle jednoduché to v praxi nebude a automechanici se o svou práci určitě bát nemusí. Ale zajímavý nápad to bezpochyby je.
Nástrahy podzimních silnic: Nejen nízké teploty, listí či zvěř vyžadují zvýšenou pozornost
09.10.2020
Mlha je častější, stmívá se dřív a dřív, a také je na podzim statisticky největší riziko srážky se zvěří. Přechod z léta, kdy je řízení snadné, do podzimu může být náročnější. Těchto devět věcí je důležité sledovat.
Nejen telefon u ucha. Za volantem jsou nešvarem i videohovory, ukazuje studie
08.10.2020
Průzkum mezi britskými řidiči ukazuje, že telefon za volantem stále představuje velký problém. A asi nepřekvapí, že hlavně u mladých.
Test zimních pneumatik 2020: Zavedené značky nemusí být jistotou
07.10.2020
Doba přezouvání na zimní pneumatiky se kvapem blíží, a pokud potřebujete nové, v některých případech není nutné utrácet více peněz za značkové gumy. Německý autoklub ADAC přináší podrobný test.
Chcete přezout pneumatiky bez front? Pak si pospěšte!
06.10.2020
Období přezouvání pneumatik je tady. Pneuservisy se pomalu ale jistě začínají plnit, a kdo si na přezutí nechce počkat, ten by neměl otálet. Vyčkávat až na první mrazy či dokonce sníh, a teprve pak řešit přezutí, se totiž nemusí vyplatit.
Přezout auto neznamená jen přehodit kola
05.10.2020
Přezutí auta na zimu, které je v závislosti na počasí povinné od 1. listopadu, není jen o pouhém přehození disků se zimními pneumatikami. Kdo to tak dělá každý podzim doma na koleni, opomíjí další důležité věci, jako jsou vyvážení kol, správné nahuštění, kontrola geometrie nápravy nebo případně tlumičů. To vše má na bezpečnou jízdu velký vliv.
Jak se kontrolují modré zóny: Bezchybnost není stoprocentní!
03.10.2020
Prahu den co den křižují vozy, které monitorují dodržování parkovacích zón. Které registrační značky jsou pro načtení nejtěžší? A v čem se systém může splést?
Kdy zapnout mlhovky? Za špatné používání hrozí pokuta
02.10.2020
Venku řádí pochmurné počasí a zejména k ránu lze spatřovat na našich silnicích místy hustou mlhu, která se drží na silnici klidně i celý den.
EU hodlá zavést do nových vozidel plošný omezovač rychlosti už v roce 2022
01.10.2020
ETSC a koalice organizací zaslaly členským státům EU znepokojení ohledně návrhů technických specifikací pro inteligentní přizpůsobení rychlosti (ISA), povinnou novou bezpečnostní technologii pro nová vozidla, která má být zavedena od roku 2022.
Ve správném výběru zimních pneu mnoho řidičů stále tápe
30.09.2020
Blíží se doba výměny pneumatik na zimní a mnoho řidičů už začíná pomalu vybírat ty, které koupí a poté nechá na svůj vůz nasadit.
Jak odhlásit vozidlo z registru? S námi budete vědět, jak na to!
29.09.2020
Mezi nejčastější důvody vyřazení vozidla z registru bývá bezpochyby fakt, že nám vozidlo již dosloužilo. Ne vždy tomu však musí být stejně.
Elektronickou dálniční známku chystá i Slovinsko. Uvažuje, že ji zlevní
26.09.2020
Již několik měsíců přicházejí ze Slovinska zprávy o tom, že tamní vláda hodlá zrušit klasické nalepovací dálniční známky pro osobní auta a motorky a nahradit je elektronickým systémem. Slovinský ministr dopravy nyní sdělil bližší informace.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.