Aktuality

Technik z STK vysvětluje, proč auta neprojdou kontrolou
06.05.2021
Žádné statistiky, žádné rozbory. Zeptali jsme se přímo technika na stanici technické kontroly, co jsou nejčastější důvody, že auta neprojdou. S některými závadami vám pomohou jen v servisu, zatímco jiné jsou o lenosti majitelů.
Ceny aut výrazně porostou, pronájmům tak přicházejí na chuť i domácnosti
05.05.2021
Cena aut roste a na obzoru je ještě výraznější zdražování. Důvodem je tlak na snižování emisí, nová bezpečnostní výbava i celkově nižší prodeje aut.
Zjistili jsme, kolik stojí provoz elektromobilu v českých podmínkách
04.05.2021
Mnoho států láká na podporu elektromobility a snaží se lidem koupi elektromobilu různě zvýhodnit a motivovat je k pořízení. V České republice máme zatím výhody pouze dvě – jízdu po dálnici zdarma a to samé platí pro parkování v Praze.
Jak nakupovat ojetý elektromobil? Máme několik rad
03.05.2021
Automobily s elektrickým pohonem se stále častěji začínají objevovat i v autobazarech. Zatímco stav převodovky nebo spalovacího motoru řešit u nich nemusíte, jiné potíže se najít můžou.
Jak spolehlivě předejít oslnění od protijedoucích aut v jakékoliv situaci
30.04.2021
Oslnění od předních světel během temných hodin dne je vážný problém a rozhodně nejde jen o pohodlí, ale o ohrožení bezpečnosti celé jízdy.
Střešní nosiče – proč si je raději půjčit?
29.04.2021
Vyrážíte na dovolenou a chtěli byste si vzít sebou hromadu věcí? Určitě narazíte na fakt, že kapacita vašeho automobilu není kdovíjak velká. Místo toho, abyste věci na seznam co sebou přidávali, tak musíte škrtat.
Pneumatiky dostanou nové povinné štítky. Co to znamená pro řidiče?
28.04.2021
Evropa bude prvním místem na světě, kde se u pneumatik začne používat označení přilnavosti na ledu. Kromě toho se na štítku pneumatik bude nacházet symbol přilnavosti na sněhu a QR kód, který odkazuje k rozsáhlé evropské databázi.
Otáčení na silnici má svá pravidla, o kterých mnozí řidiči vůbec netuší
27.04.2021
Správné otáčení na silnici zní jednoduše, přesto může mnoha řidičům stále zkomplikovat život, i když je neprovádí oni sami.
Neodkládejte STK, můžete mít problém při nehodě
26.04.2021
Před měsícem jsme se dozvěděli, že máme automaticky prodlouženou platnost technické kontroly o celých deset měsíců.
Nejen ve městě je potřeba uhnout z levého pruhu. Drtivá většina řidičů dělá zásadní chybu
23.04.2021
Řada tuzemských řidičů příliš neovládá provoz na víceproudých silnicích a uniká jim, že i ve městě je potřeba uhnout z levého jízdního pruhu.
Dopravní nehody komplexně – od ťukance po tragédii
22.04.2021
Každý den česká policie šetří průměrně 260 dopravních nehod, a to od drobných karambolů po závažné havárie. Tušíte, jakým způsobem se takové kauzy řeší, co je vaší povinností a čeho byste se měli naopak vyvarovat?
Jak snížit spotřebu? Prostě tolik nešlapejte na plyn!
21.04.2021
Ceny nafty a benzinu se za poslední měsíce vyšplhaly do závratných výšin. Cena na litr vysokootanového paliva vyskočila o pět a více korun, podobné je to i s cenou běžného benzinu a nafty. Je čas si připomenout základní pravidla ekonomické jízdy!
Jaké jsou nejčastěji měněné díly na automobilech?
19.04.2021
Automobil se skládá z celé řady nejrůznějších dílů, které se musí udržovat a postupem času i vyměnit. Díly se mění buď z důvodu opotřebení, nebo podle servisních intervalů, které předepisuje jejich výrobce.
Na dálnici se smí předjíždět zprava pouze za určitých podmínek, jinak hrozí tučná pokuta
19.04.2021
Možná jste o tomto uzákonění ani nevěděli, a proto je dobré si ho připomenout. Český silniční zákon totiž skutečně pamatuje i na situace, kdy se na víceproudé komunikaci mimo obec vytvoří kolona.
Skryté vady, jeden ze strašáků při koupi ojetých automobilů
16.04.2021
Česká republika dlouhodobě patří mezi země, kde se prodává velké množství starších a ojetých aut. Jejich lákadlem je samozřejmě především cena, která je často mnohonásobně nižší než u nového automobilu.
Způsoby bezklíčové krádeže vozu a jak se jim bránit
14.04.2021
Klasické kradení vozu už je dlouho minulost, dnešní zloději používají mnohem vyspělejší techniky, aby se dostali do vozu a rozběhli motor.
Tolerance rychloměrů a radarů. Kdy můžete dostat pokutu a body za překročení rychlosti?
13.04.2021
Vaše vozidlo může na území obce i mimo něj měřit buď státní nebo městská policie, k takovému úkonu používají kalibrované přístroje, které prošly přísnými testy. Nicméně i tak vám musí strážník s radarem odečíst jistý počet kilometrů v hodině jako tzv. „proměření“. Pokud jste již někdy dostali pokutu za rychlost, tak jste si toho mohli všimnout.
Pojištění můžete platit jen tehdy, když s autem jezdíte
12.04.2021
Moc lidí to neví, ale na povinném i havarijním pojištění můžete ušetřit spoustu peněz. Produkt jménem sezónní pojištění je ideálním řešením pro všechny majitele sportovních aut, kabrioletů, veteránů a motocyklů.
Radíme, jak správně zajet nový vůz: Nechte auto dozrát!
10.04.2021
Když si v obchodě koupíte ovoce, často je musíte nechat dozrát, než si na něm pochutnáte. S novým autem je to podobné. Během prvních kilometrů snadno vyvolá rozpaky. Dejte mu ale čas, ať se vše zaběhne, a pak se dostaví očekávaná radost.
Start-stop systém lze trvale vypnout na většině vozů. Zabere to pouze pár vteřin
09.04.2021
Jak jednoduše a účinně deaktivovat start-stop systém? Co to bude pro vaše auto znamenat a omezí to nějak jeho funkce? Všechny informace naleznete v tomto článku.
Pojištění podle ročního nájezdu je na vzestupu
08.04.2021
Málo jezdím, málo platím – logická úvaha, kterou vám naservíruje jen několik pojišťoven u nás.
Plošné měření rychlosti má jiný smysl, než byste čekali
06.04.2021
Lpění na dodržování nějakého plošného rychlostního limitu má řadu odpůrců, a to nejen v řadách náruživých řidičů.
Češi barvu svého auta příliš neřeší. Některé barvy se však špatně prodávají
06.04.2021
U aut jsou Češi na barvy skoupí. Přestože roste podíl metalických laků a mírně přibývá extravagantních barev, jako jsou zelené nebo oranžové metalízy, většina vozů je ale stále v konzervativním spektru.
Odpovídáme na ty nejčastější otázky o karavanech!
05.04.2021
Dovolená s karavanem má samozřejmě svá specifika. Odpovídáme na základní otázky!
Jak pořádně umýt auto po zimě? Do „kartáčů“ s ním nejezděte
31.03.2021
Mezi nezbytné úkony v plánu údržby každého auta by mělo patřit i pravidelné mytí od nečistot.
Víte, jak vybrat dětskou autosedačku?
30.03.2021
Děti patří mezi ohrožené účastníky silničního provozu. I proto je vhodné je co nejlépe chránit. Víte, jak vybrat tu správnou dětskou autosedačku?
S přezouváním na letní pneumatiky zbytečně neotálejte, jde o bezpečnost
29.03.2021
Počasí sice v posledních týdnech předvádělo různé vrtochy, teplé dny se však nezadržitelně blíží a s nimi přijde i nová vlna přezouvání. Tedy alespoň by měla.
Předpisy, které řidiči nechápou a omezují i ohrožují ostatní
24.03.2021
V džungli dopravních předpisů, značek, nařízení, vyhlášek a kdo ví čeho ještě, už se mnohdy nevyznají ani právníci, natož pak řidiči. I některé zavedené předpisy však mnozí řidiči chápou špatně, případně je dodržují tak úzkostně, až je to vlastně na škodu, a spíše tím vyvolávají nebezpečné situace.
Nepodceňujte kontrolu auta po zimní sezoně
23.03.2021
Zima nešetřila mrazivými teplotami ani vydatnou sněhovou nadílkou. Silničáři měli proto napilno a k zajištění sjízdnosti komunikací museli sáhnout hluboko do zásob inertních materiálů, zejména soli. Je jasné, že agresivní směsi vozidlům nesvědčí, utrpět v náročné zimní sezoně mohla i nesčetně dalších šrámů. Důležité je proto nepodcenit kontrolu.
Co ovlivňuje cenu povinného ručení a havarijního pojištění?
22.03.2021
Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla je povinně smluvní, zákonem nařízené. Bez této jistoty nelze auto dostat na naše značky, natož s ním legálně jezdit po veřejných komunikacích.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.