Aktuality

Místa pro přecházení: Je to totéž jako přechod pro chodce?
13.11.2018
V poslední době jsem zaregistroval zvýšený počet nově „namalovaných“ míst pro přecházení vozovky, takže bych se v dnešním článku chtěl krátce podívat, k čemu je to dobré a v čem se takové místo liší od přechodu pro chodce.
Nákup auta v zahraničí: za nový vůz se DPH platí v Česku
12.11.2018
Když si koupíte v Německu nebo v jiné unijní zemi nové auto, měli byste se připravit na to, že vás čeká daňové kolečko. A pravděpodobně vás čeká dlouhé vymáhání DPH zaplaceného v Německu.
Revoluční oprava obecních komunikací: Výtluky mizí i v zimě. Za pár minut!
12.11.2018
Opravit ekologicky, levně a jednoduše silnici do čtvrthodiny. Navíc i v aktuálním podzimním počasí. Utopie? Ne! Byli jsme toho svědky.
Se sluchátky na uších a mobilem v ruce ohrožují sebe i dopravu
08.11.2018
Pouliční jev dnešní doby: nesledují provoz, bezduše přecházejí ulici nebo koleje bez toho, aniž by se rozhlédli. Pohybují se zásadně se sluchátky na uších. Nebo hůře, se smartphonem v ruce. Smartphone zombies nebo smombies nejenže obrovsky riskují svůj život, ale jsou nebezpeční i pro okolí.
Jak můžeme jídlem čelit podzimnímu splínu?
07.11.2018
Málo energie, ospalost, trudnomyslnost a snížení výkonnosti jsou jen některé příznaky změny ročního období. Abychom znovu získali vitalitu a pohodu, poslouží nám dobře výběr pokrmů. Celá řada potravin totiž stimuluje produkci látek, které pomáhají zachovat si dobrou náladu, píše italský deník La Repubblica.
Povinné ručení prodražují rychle rostoucí ceny oprav
06.11.2018
Povinné ručení v Česku letos zdražilo, v některých případech až o desítky procent. Podle předsedy představenstva Allianz pojišťovny Dušana Quise je to způsobeno hlavně rychle rostoucími cenami oprav aut, které pojišťovny svým klientům proplácejí.
Pojištění čelního skla: Pojišťovny škody neproplácí. Víme, jak se k penězům dostat!
05.11.2018
Tři roky neproplácejí pojišťovny z povinného ručení prakticky žádné škody na čelním skle. Víme, jak si přesto odškodnění zařídit!
Začíná zimní sezóna, pětina řidičů podceňuje přezouvání pneumatik
02.11.2018
S prvním listopadovým dnem přišla povinnost jezdit ve špatných podmínkách na zimních pneumatikách. Podle odhadů však po českých silnicích jezdí patnáct až dvacet procent řidičů na nepřezutých, nevhodných nebo sjetých gumách. Kromě pokut riskují i nehodu a vyprošťování.
Necvičit je pro lidské zdraví ještě horší než kouřit, prokazuje rozsáhlý výzkum
01.11.2018
Kouření je v současné době považováno za nejrizikovější faktor moderního života. Nová velká studie to ale zpochybňuje. Její autoři totiž našli ještě nebezpečnější faktor, který představuje pro moderní způsob života mnohem větší hrozbu.
Autobaterie v zimě trpí! Máte správně nabitý akumulátor?
31.10.2018
Statistiky uvádí, že více než třetina poruch v zimě je způsobena selháním autobaterie.
Tankovat bez vystupování? U čerpacích stanic můžete platit mobilem přímo u stojanu
30.10.2018
Benzina, největší síť čerpacích stanic (406) v České republice patřící do skupiny Unipetrol, uvádí na trh mobilní aplikaci Benzina platby, díky níž je možné na jejích čerpacích stanicích platit za natankované palivo mobilním telefonem přímo u stojanu. Platby jsou bezpečné a zákazník má vždy možnost kontroly platby přímo na stojanu.
Jak přestát podzim ve zdraví?
30.10.2018
Neustále se zkracující dny, sychravo a splín. I kvůli těmto typickým charakteristikám se podzim častokrát negativně podepisuje nejen na naší psychice, ale ovlivňuje také tělo a celkový subjektivní pocit pohody člověka. Při oslabené imunitě, kdy se cítíme unavení, ospalí a máme neustálý pocit, že na nás „něco leze“, můžeme mimo metod západní medicíny hledat pomoc právě i v nekonvenčních přístupech léčby.
Moderní bezpečnostní systémy zvyšují cenu oprav aut
29.10.2018
Zcela bez překvapení skončil výzkum Americké automobilové asociace (AAA), která zjistila, že moderní bezpečnostní systémy násobně prodraží opravy aut.
Přezouvání pneumatik finišuje. Letos zdražilo
29.10.2018
Auta budou od 1. listopadu až do 31. března smět jezdit v Česku za souvislé vrstvy sněhu či ledu opět jen se zimním obutím. V dlouho panujícím babím létu pneuservisy ve švech ještě nepraskaly, nyní ovšem už je nejvyšší čas přezout, a to i přes přechodné oteplení v následujících dnech. Navíc za vyšší cenu než v minulých letech.
Další dálnice budou bez poplatku. Na kterých úsecích už nebude potřeba dálniční známka?
25.10.2018
Ministerstvo dopravy postupně rozšiřuje úseky dálnic, na kterých není potřeba dálniční známka. K dnešním 186 takovým kilometrům jich přibude dalších 13.
Jak na předčasné vypovězení pojistné smlouvy
24.10.2018
Klienti pojišťoven se často o své pojistné smlouvy nestarají, neaktualizují pojistky, neznají smluvní podmínky či nemají přehled o existenci výročí smluv. Mnohdy jsou pak ve chvíli, kdy se rozhodnou smlouvu z jakéhokoliv důvodu předčasně vypovědět, překvapeni tím, že rozvázat ji s pojišťovnou není vůbec snadné.
Dušičky se blíží – pozor na sváteční řidiče!
23.10.2018
Jako každý rok nás čeká kolem Dušiček řada nepříjemností. Od zlodějů na parkovištích až po sváteční řidiče, kteří nemají v provozu co dělat.
Jak jezdit na podzim? Nezapomínejte na mlhovky a denní svícení! A dávejte pozor na mrazíky
22.10.2018
I jízda na podzim má svá specifika. Dny se krátí, jezdí se tak více času za tmy. A potřeba je také dávat pozor na ranní mrazíky.
Nabourali vás v zahraničí? Poradíme, co dělat a na co si dát pozor
19.10.2018
Nehody českých řidičů v zahraničí jsou poměrně složité téma. Řídí se totiž legislativou země, kde k nehodě došlo. Přinášíme Vám stručný a přehledný návod, jak postupovat v případě, že bez vašeho zavinění dojde k nehodě v zahraničí. Ačkoliv by vás nezaviněná nehoda díky povinnému ručení neměla stát žádné peníze, realita bývá bohužel jiná
Češi bankovní inovace milují. Platební kartu už využíváme jako jízdenku na MHD
18.10.2018
Češi milují bankovní inovace. Jsme hračičky a lakmusový papírek Evropy, tvrdí odborníci. Právě v Česku se používají bezkontaktní platební karty nejvíce na světě a počet lidí využívajících internetové bankovnictví roste nejstrměji z celé Evropské unie.
Tipy a rady, jak si vybavit auto na zimu
17.10.2018
Sníh, led, nízké teploty, horší přilnavost. To jsou jen některé, pro zimní jízdu obvyklé záležitosti. Každý se na zimu jako motorista připravuje jinak...
Proč nevyjíždět nádrž do sucha? Může vás to stát desítky tisíc
16.10.2018
Když ujedete pár kilometrů se svítícím „hladovým okem”, jak kontrolce nízkého stavu paliva leckdo přezdívá, nic se nestane. Pokud ale jezdíte pravidelně „na výpary” a občas vám dojde benzín, riskujete poškození u benzínového i naftového automobilu.
Plísně v bytě představují riziko pro naše zdraví
15.10.2018
EPlísně bývají součástí našich domovů, a to i tam, kde si to neuvědomujeme. Vyskytují se v malém množství třeba na zemině pokojových květin. Nejraději však mají prostory v koupelnách a v kuchyních, kde je vlhko a špatné odvětrávání. Ve větších koncentracích představují riziko pro naše zdraví. Spousta lidí to neví.
Češi se mají lépe, stále víc však kupují auta na dluh
13.10.2018
Čím dál víc nových i ojetých aut v Česku se prodává na splátky. Firmy to tak dělají již delší dobu, nyní však roste i počet privátních zákazníků, kteří nekupují auto za hotové. Čím to je?
Přísnější emisní limity prodraží evropská auta, varují experti
11.10.2018
Přísnější emisní limity pro automobily vyráběné v EU se promítnou do cen vozů pro zákazníky. Celé automobilové odvětví se změní k nepoznání. Uvedli to odborníci na automobilový průmysl.
Mamataxi stresuje děti i rodiče, žádné řešení dlouho nevydrží
10.10.2018
Současný fenomén odvozu dětí až ke dveřím školy je nejen nebezpečný, ale i stresující pro děti a rodiče. Redakce iDNES.cz vyzvala čtenáře, aby popsali své zkušenosti s ranní situací před školami. Tlačenice a dopravní zácpy nejsou jen výsadou Prahy. Dlouhodobě nefungují ani parkovací ostrůvky.
Lepicí páska i vidlička. Co by nemělo chybět v kápézetce do auta
09.10.2018
Od prvního října není třeba s sebou vozit v autě celou řadu položek dříve povinné výbavy, což je jednoznačně dobrá zpráva. Všichni tak získáváme více využitelného prostoru pro náklad nebo věci, které se opravdu mohou hodit. Vytvořte si v autě svou KPZ, tedy krabičku poslední záchrany pro všechny situace.
Jak se vyhnout některým zlozvykům, které nám ničí zdraví?
08.10.2018
Shrbená záda a noha přes nohu. Kolik z nás takto denně sedí třeba u počítače? Při nervozitě si zase okusujeme rty či nehty, jídlo zhltneme během pár minut po cestě do práce… Ač se tyto zlozvyky zdají být banální, pokud je budeme dlouhodobě dělat, nepěkně se podepíšou na našem zdraví. Vybrali jsme 10 nejčastějších prohřešků, které našemu organismu prokazatelně škodí, a spolu s odborníky poradíme, čeho se vyvarovat.
Češi přezouvají, ale špatně: Kde děláme chybu?
08.10.2018
Češi se za poslední roky naučili přezouvat na sezonní pneumatiky. Bohužel to ale nedělají dobře. V zemi jezdí každé šesté auto na špatných gumách.
Češi „bručí“ na své zdraví. Fit se cítí jen dvě třetiny, jinde v Evropě jsou spokojenější
05.10.2018
Každý devátý Čech zdravotně strádá, což je více, než ukazují čísla z ostatních států Evropy.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.