Aktuality

Zaplatíte na místě, pokuta bude třetinová. Slovensko zavádí nový systém pokutování
09.04.2018
Slovenský parlament v nedávných dnech přijal novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích. Kromě jiného se v ní hovoří o pokutách, přesněji i snížení pokuty za jízdu s neplatnou technickou nebo emisní kontrolou.
Pouštění sanitky v koloně jinak: do Sněmovny jde návrh na změnu
06.04.2018
Už na podzim by si měli čeští řidiči zopakovat pravidla silničního provozu. Ministerstvo dopravy posílá do Sněmovny pozměňovací návrh k záchranářské uličce, kterou tvoří auta v koloně na víceproudých silnicích. Česko je v tomto ohledu výjimkou, auta se u nás řadí doleva. Nově se však budou řadit na druhou stranu jako v okolních zemích.
Zimní gumy v létě nedojíždějte a pozor na nízký vzorek, auto hůře brzdí.
05.04.2018
Na jaře dosluhující zimní gumy dojezdím. Tak uvažuje spousta motoristů, kteří chtějí ušetřit. Obzvlášť na českých silnicích často nebývají vozidla se zimními pneumatikami žádnou výjimkou. Taková guma ovšem mnohem hůře funguje. Řada motoristů také ojíždí pneumatiky za bezpečnou mez.
Dobrá zpráva pro české řidiče: Dálniční známky nezdraží. Kvůli velkým opravám...
05.04.2018
Přestože ministerstvo dopravy nepočítá se zdražením dálničních kupónů, v připravované novele zákona zvýšilo horní cenový limit na roční kupon na 2.000 Kč.
Odpovědnost řidiče za důsledky aneb Na pokáleného i záchod spadne…
04.04.2018
Nedávné rozhodnutí soudu ohledně "vybrzďovače" a nešťastného úmrtí malého dítěte vzneslo oprávněné dotazy, do jaké míry může být řidič odpovědný za důsledky svého konání za volantem. Reaguje právní expert JUDr. Tomáš Beran.
Když ztratíte registrační značku, náhradní nevyrábějte a nevyjíždějte
03.04.2018
Pokud jste přišli o registrační značku, rovnou odstavte auto. Jízda vozem bez registrační značky vás může stát až deset tisíc korun a rok bez řidičského průkazu. Policie je nesmlouvavá a k náhodám či nevědomosti příliš nepřihlíží. Jediná vaše cesta musí vést na úřad a vůz si musí počkat na nové tabulky.
Vybrali jsme nejlepší aplikace pro řidiče: Tyto vám pomůžou!
03.04.2018
Na internetu narazíte na stovky aplikací slibujících usnadnit život motoristům. Jenže řada z nich je k ničemu. Vybrali jsme jedenáct takových, které rozhodně stojí za vyzkoušení!
Co s autem před jarem? Přezutí pneumatik je jen začátek
03.04.2018
Začátkem jara motoristé přezouvají ze zimních gum na letní a uklízejí do sklepa smetáčky, lopatky a škrabky. Není to ale všechno, co je vhodné v rámci servisu provést - zkontrolujte např. i klimatizaci, a když jsou kola sundaná, i brzdy.
Chystají se drakonické poplatky na stará auta: Kterých modelů se bude týkat?
29.03.2018
Vláda zvažuje uvalení drastických daní na starší auta. Životnímu prostředí ovšem další poplatky nepomůžou. Místo toho jen zhorší dnešní stav, kdy motoristé platí na ostatní.
Velikonoční cesty ochromí stres a sváteční řidiči, pozor na alkohol
29.03.2018
S přicházejícími Velikonocemi roste hustota provozu na silnicích a dálnicích, ale také agresivita řidičů. O velikonočních svátcích se zvyšuje počet nehod i jejich závažnost a mnoho řidičů sedá za volant pod vlivem alkoholu. Vloni alkohol zavinil každou jedenáctou nehodu. Řidiči by měli zůstat v klidu a po oslavách usednout za volant až s čistou hlavou.
Haló, naboural jsem! Evropský systém automatického volání o pomoc startuje
28.03.2018
Od prvního dubna letošního roku přichází do ostrého provozu na evropských silnicích systém volání eCall, který v případě nehody automaticky kontaktuje tísňovou linku 112. Výrobci musí instalovat palubní jednotky tohoto systému do všech nově homologovaných osobních aut a nákladních vozidel do 3,5 tuny.
Jak zbavit auto zápachu? Náročná, ale ne nemožná práce
27.03.2018
Sledujte Auto.cz na Instagramu Mobilní aplikaci Instagram si stáhněte zde Dostal se k vám vůz po náruživém kuřákovi? Zbavit se odéru po cigaretovém dýmu bude náročné, ale nikoliv nemožné. Poradíme, jak na to.
Jak správně pečovat o klimatizaci? Nebuďte pod tlakem, stačí vytvořit podtlak
27.03.2018
Maximální snížení tlaku by mělo být součástí každé revize klimatizace. Bohužel mnoho automechaniků se snaží zkrátit dobu, kterou automobil stráví v dílně, což ale vůbec není prospěšné pro zákazníky. Právě naopak.
Sankce za dopravní nehody: Jaký hrozí trest za bouračku?
26.03.2018
S ohledem na zvýšený počet dotazů na téma, jaké sankce řidiči hrozí v případě dopravní nehody a s ohledem na to, že původní článek už je hodně starý, se dnes podíváme na aktuální podmínky toho, jaké důsledky mají dopravní nehody.
Jaký pohon je opravdu ekologičtější? Dieselový, nebo elektrický? Známe odpověď!
23.03.2018
Propagátoři elektrovozů vyzdvihují jejich nulové lokální emise, zatímco kritici upozorňují na využívání „špinavé“ energie z elektráren. Jsou tedy opravdu ekologičtější než konvenční auta?
Zanedbáváním výměny oleje můžete zničit těsnění motoru
22.03.2018
Zanedbáte-li pravidelné výměny oleje, mohou zkřehnout těsnění vašeho motoru a olej začne téct ven. Měnit olej je potřeba nejpozději v intervalech předepsaných výrobcem, podle toho, jak auto používáte.
Vyčistit, přeměřit, zkontrolovat. Až skončí zima, zamiřte do servisu
21.03.2018
Zima se rozhodla na poslední chvíli připomenout, co umí. Motoristé však už začínají spřádat plány na jaro. Po zimní sezoně nestačí jen vyměnit zimní pneumatiky za letní. Aby auto co nejdéle vydrželo, je potřeba zkontrolovat řadu věcí. Některé se dají udělat doma, jiné zvládne jen specializovaný servis. Na co všechno byste neměli zapomenout?
Smeťte si sníh z auta. Za čepici na kapotě hrozí dva tisíce korun
20.03.2018
Zasněžená a zamrzlá auta komplikují každé ráno výjezd všem řidičům, kteří parkují venku. Prokřehlé ruce a škrábání čelního skla jsou nepříjemnou nutností, ale pouhé zamávání stěračů nestačí. Omezený výhled má na svědomí spoustu nehod. Za špatně očištěné auto navíc hrozí pokuta až dva tisíce korun.
Chcete platit méně za povinné ručení? Přejděte i s bonusem k levnější konkurenci
20.03.2018
Povinnému ručení se nevyhnete. Jak už název pojistky napovídá, jedná se o povinné pojištění. Na jeho výši lze ale výrazně ušetřit, a rozhodně nemusíte mít slabý automobil, být ve věku 50 let a bydlet v obci s nízkou nehodovostí. Jak na levné povinné ručení?
Pneumatiky: Kolik toho vydrží a jak prodloužit jejich životnost?
19.03.2018
Společnost Continental do svého testování životnosti pneumatik zapojila deset neprofesionálních řidičů z České republiky a Slovenska. Výsledky testu z běžného provozu potvrdily prohlášení koncernu Continental, že má model pneumatik PremiumContact 6 nejen delší životnost než jeho předchůdci, ale i výborné jízdní vlastnosti.
Řidičák si stačilo vyměnit 30 tisíc řidičů. Půl milionu to ještě čeká.
15.03.2018
Během roku 2018 vyprší desetiletá platnost řidičských průkazů téměř 626 tisícům řidičů. Za první dva měsíce tohoto roku si na výměnu vzpomnělo 30 tisíc z nich, dalších 596 tisíc průkazů výměna ještě čeká. Od července si lze řidičák vyměnit na jakémkoli úřadě.
Test letních pneumatik 2018: Které nejlépe brzdí?
13.03.2018
Schopnost včas zastavit je jednou z nejdůležitějších vlastností každé pneumatiky. První letošní test letních pneu odhalil hvězdy i totální propadáky.
Svolávací akce automobilek: Kterých závad se týká nejčastěji?
12.03.2018
Jen loni poslaly automobilky českým majitelům 90.000 dopisů s pozvánkou na svolávací akci. Možná se budete divit, až list dorazí také vám, ačkoliv jste vůz koupili jako ojetý.
Češi mají zájem o operativní leasing ojetých vozů. Poptávka meziročně roste o 25 %
12.03.2018
Čeští zájemci o nová auta postupně ustupují od tradiční formy osobního vlastnictví a přecházejí na stále populárnější operativní leasing.
V českých tunelech se má konečně začít jezdit stovkou. Valíkem už letos
09.03.2018
Ředitelství silnic a dálnic by chtělo ve všech dálničních tunelech zvýšit povolenou rychlost na 100 kilometrů v hodině, zjistil Radiožurnál. Zatím se v tunelech jezdí osmdesátkou.
Termín přezouvání se blíží aneb Jak vybrat správné letní pneumatiky
07.03.2018
Zbývá už jen pár týdnů, než budeme moci se svým vozem opět vyjet na letních pneumatikách. A tak je nejvyšší čas porozhlédnout se svému automobilu po novém „obutí“.
Řidičský průkaz: Vrácení po polovině trestu a „obnovení“ bodového konta
07.03.2018
Dnes bych chtěl v článku reagovat podrobněji na dotaz jednoho čtenáře, který se ptal na počítání lhůt pro vrácení řidičského oprávnění v případě, že se vybodoval.
Téměř 300 tisíc lidí má propadlý řidičák, výměna je přitom zdarma
06.03.2018
Loni skončila platnost řidičského průkazu celkem 765 tisícům řidičů. Více než třetina z nich si ho však nevyměnila, ač je to zcela zdarma. A pokud s neplatným dokladem vyjedou na ulici, hrozí jim až několika tisícová pokuta. Dalších více než šest set tisíc lidí si má navíc řidičský průkaz vyměnit v letošním roce.
Proč jezdíme na dálnici v protisměru: Pomohly by cedule?
05.03.2018
Každoročně v ČR najede na dálnici několik stovek řidičů do protisměru. Lze tomu nějak zabránit?
Češi při nakupování rádi soutěží. Nejen v supermarketech, ale nově také při nákupu ojetého vozu
05.03.2018
Že jsou čeští zákazníci hraví a soutěživí dokazují dnes a denně různé kupónové a slevové akce v supermarketech nebo prodejnách se sortimentem pro kutily, řemeslníky a zahrádkáře. V posledním období se však tento fenomén přenesl i do segmentu, kde by to ještě pře rokem nikdo nečekal – k prodejcům ojetých automobilů.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.