Aktuality

Vozík musí mít pojistku a plnit zákonné normy, jinak na silnici nemůže
01.07.2020
Jakožto národ se zalíbením ve víkendech na chatách k nám vozíky prostě patří. Co se nevleze do auta, tak to své místo najde právě v přívěsném vozíku. Má spoustu kladů. Jednoduše a rychle ho připojíte za auto a naložíte do něj co hrdlo ráčí. Tedy co dovolí maximální hmotnost nákladu. Jak je to ale s vozíky v případě nehody? Proč se na něj vztahuje povinné ručení? Na to se teď podíváme.
Zásadní chyby při používání klimatizace dělá většina řidičů
30.06.2020
Klimatizace je teď v létě neocenitelným pomocníkem každého motoristy. Zvykli jsme si na ni tak, že si jízdu bez ní nedokážeme představit. Ať jsou venku tropy, uvnitř vozu je vždy příjemně. Tedy pokud klimatizace funguje správně a my ji umíme používat tak, jak se má. Podívejte se s námi na seznam chyb, které jsou u jejího použití velmi časté.
Předpisy v evropských zemích: Na co si dát pozor v Německu, Rakousku, Chorvatsku či Itálii?
29.06.2020
Dopravní předpisy se země od země v lecčems liší. Víte, jestli se musí svítit přes den a jakou rychlostí se může jezdit v Německu, Rakousku, Chorvatsku nebo Itálii? Přinášíme přehled zásadních dopravních předpisů v zahraničí.
V létě nás na silnicích čekají rozsáhlá omezení a uzavírky
26.06.2020
Aby letní stěhování národů po tuzemských dovolených bylo větší dobrodružství, připravilo pro nás Ředitelství silnic a dálnic vydatnou porci omezení a uzavírek na dálnicích a další frekventovaných silnicích. Připravte si pevné nervy, budete je potřebovat…
Zákaz jízdy kamionů: Je to vhodná doba vyrazit na cestu?
25.06.2020
Plánujete prázdninové výlety? Někteří řidiči upřednostňují dobu, kdy platí zákaz jízdy kamionů, takže se mezi nimi nemusí na silnici proplétat. Jak to ale vidí zákon a kde a v jakou dobu vlastně omezení jízdy kamionů platí?
Jak správně vyřešit značku zakrytou nosičem na kola? Vše o třetí značce na auto!
24.06.2020
Vozíte na tažném zařízení jízdní kola a přendáváte stále zadní značku na nosič a zpět? Nebo pořád používáte samodomo vyrobenou tabulku, případně vás nechává bicyklem zakrytá espézetka zcela chladnými? Koledujete si o malér!
AdBlue: Co se stane, když močovina dojde? A jak tuhle kapalinu správně doplnit?
23.06.2020
AdBlue je u vozů se vznětovým motorem stále častější. Víte, kde ho lze sehnat? A co se stane, když vám náhodou dojde?
Pneumatiky dostanou nové povinné štítky. Informují o dojezdu a oděru
22.06.2020
Evropská unie chystá změny v podobě energetických štítků, které poskytují základní informace o nových pneumatikách. Přibudou dva nové parametry, mimo jiné o dojezdu.
V jakých zemích natankovat cestou na dovolenou? Oblíbené destinace jsou nejdražší
22.06.2020
Pokud jedete automobilem, je dobré natankovat v tuzemsku nebo tranzitních zemích. Pohonné hmoty jsou dle aktuálních statistik Evropské komise (EK) v oblíbených destinacích výrazně dražší.
Trh s ojetými vozy se zásadně změnil
19.06.2020
Z údajů, které dlouhodobě sledujeme, vyplývá, že se český trh s ojetými vozy v souvislosti s opatřeními krizového stavu prakticky zastavil. Z téměř 10 000 prodávaných vozů týdně se v současnosti prodávají nejvýše desítky ojetých aut.
Jaké boty za volant? Za nevhodnou obuv můžete dostat v zahraničí pokutu
19.06.2020
Ayrton Senna v legendárním videu ukazuje, že na řízení jsou zdaleka nejlepší vyšlapané staré mokasíny. V jaké obuvi sednout za volant a na co si dát pozor v zahraničí, abyste nedostali pokutu?
Mobilní telefon v autě jako výbušnina: Proč nenechávat elektroniku na palubní desce?
17.06.2020
Letos nás pravděpodobně opět čeká tropické léto s vysokými teplotami. Úpal na sluníčku nehrozí jen lidem, ale také jejich mobilní elektronice.
Mapy.cz nově přidávají aktuální dopravní situaci
17.06.2020
Mapová aplikace Mapy.cz znovu rozšiřuje svou už tak dost širokou funkcionalitu o další vítanou položku, která potěší všechny řidiče – aktuální dopravní informace. Díky tomu bude navigace k cíli efektivnější a cesta rychlejší, což vám za volantem přinese daleko víc klidu. A nejlepší na tom je, že je vše zdarma!
Litr benzinu stojí bez daní 8,6 Kč. Státu odvedeme 67 % z ceny
15.06.2020
Míra zdanění benzínu vzrostla za poslední rok o 11 procentních bodů. Může za to výrazný pokles cen paliv.
Pozor na krádeže motorek během sezóny
12.06.2020
Začátek letošní motorkářské sezony neohrozila ani koronavirová epidemie. Se slunečnými dny na silnice vyrazily silné stroje, jejichž majitelé si užívají teplé počasí. Pokud i vy patříte mezi příznivce jednostopých vozidel, neměli byste zapomínat také na jejich zabezpečení.
Tyhle chyby za volantem jsou běžné i u zkušených řidičů. Dělá je každý
11.06.2020
Zkušení řidiči, kteří mají řidičský průkaz desítky let a najeli stovky tisíc kilometrů o sobě často tvrdí, že jezdí dobře a bezpečně. Jaká je realita? Mnohdy odlišná, jelikož i oni dělají chyby, o kterých možná ani netuší.
Dálniční známky v Evropě nezdražují, Češi si i tak připlatí
10.06.2020
Není nad to, užívat si krásy zahraniční dovolené a mít k tomu k dispozici vlastní vůz. To je něco, co si našinec nechá líbit. V Evropě navíc postupně odeznívají protipandemická opatření, kvůli kterým ještě před několika týdny nebylo možné vůbec opustit zemi. A tak zřejmě i letos vyrazí řada Čechů na dovolenou po vlastní trase.
Jak správně táhnout porouchané auto na laně
09.06.2020
Dnes už to není úplně běžné, abychom porouchaná auta tahali na laně. Ale někdy není zbytí, takže jak si správně počínat, na co myslet a hlavně jak to vidí zákon?
Brzdy včera a dnes: Nešetřete, udržujte, nepanikařte!
08.06.2020
Brzdy jsou jedním z nejdůležitějších prvků bezpečnosti, proto se na nich nevyplatí šetřit. Víte však, jakým prošly vývojem, jak poznat, že nefungují na sto procent, nebo co dělat v krizi? Spolu s experty ze Škodovky jsme pro vás připravili všeobecný manuál a relevantně poradíme, jak předejít případným malérům.
Češi stráví letošní dovolenou v tuzemsku: Začali si na ni půjčovat auta
05.06.2020
Zvýšený zájem Čechů o dovolenou v tuzemsku se projevil i na poptávce po zápůjčkách automobilů. Ta podle údajů P2P carsharingové společnosti vzrostla před začátkem letní sezony o 37 %. Zvyšuje se přitom jak podíl dlouhodobých zápůjček, tak i zájem o nejrůznější speciály, které se na prožití aktivní dovolené hodí.
Koroze ničí i nová a moderní auta. Jak je chránit?
04.06.2020
Dokud se budou auta vyrábět z kovů a hlavně obyčejného plechu, reznout nepřestanou. Ale vy jim můžete aspoň trochu od oranžového zla pomoci. Pak vydrží déle.
Předjíždění a objíždění tramvají: Jaká jsou pravidla v čem dělají řidiči chyby?
03.06.2020
Určitě neuškodí zopakovat si základní pravidla, jak se mají řidiči motorových i nemotorových vozidel chovat v silničním provozu k tramvajím.
Snižujte provozní náklady pomocí jednoduchých tipů a triků
02.06.2020
Nejenom, že něco stojí už samotné auto. Často není levný ani jeho provoz. Když sečteme všechny částky, které jsme museli měsíčně vydat v souvislosti s naším vozem, zjistíme, že jde o nemalou sumu. Jak ji výrazně ponížit? Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí několik osvědčených tipů a triků.
Vybrali jsme zlozvyky, kterými si ničíte auto
01.06.2020
Pozor na chyby při řízení, které nás v konečném důsledku mohou vyjít pěkně draze. Zná to asi každý, myslíme si, že něco děláme správně, anebo ani vůbec nepřemýšlíme nad tím, jak by to mělo být.
Mikrospánek zabijí, pozor na něj. Poradíme, jak na něj vyzrát
29.05.2020
Vzhledem k počtu ujetých kilometrů a množství dopravních nehod se riziko řidiči jeví velmi malé – a ono statisticky i velmi malé je. Jenže následky bývají extrémně závažné. Pozor na mikrospánek.
Nákup ojetiny nemusí být byrokratické peklo.
28.05.2020
Nákup ojetého automobilu, třeba i zánovního, s sebou přináší výraznou úsporu peněz. Ať už ovšem svůj nový vůz hledáte u velkých autobazarů, lokálních prodejců ojetých vozů nebo třeba na facebookových skupinách, připravte se na souboj s byrokracií. My vám ovšem poradíme, jak se na úředního šimla musí.
Autem do Chorvatska: Poradíme, za jakých podmínek můžete letos na dovolenou
27.05.2020
Objevují se zprávy, že na dovolenou autem do Chorvatska letos můžete klidně odcestovat. Jak je to ve skutečnosti?
Proč mají některá auta výfuk vlevo a jiná vpravo?
26.05.2020
Přišel čas rozlousknout další automobilovou záhadu – týká se pozice a počtu koncovek výfuku. Automobilky jsou v téhle oblasti totiž dost kreativní, takže některá auta mají výfuk vyvedené na pravé straně, jiná na levé, některá mají koncovky na obou stranách a jiná zase vypadají, že nemají žádnou.
Bodový systém na rok 2022: pro piráty tři roky bez řidičáku
25.05.2020
Přehlednější, mírnější k bagatelním přestupkům, přísnější k těm závažnějším, kvůli kterým umírají lidé na silnicích. To mají být hlavní změny v novele zákona o silničním provozu, která po vypořádání připomínek míří na Legislativní radu vlády.
Dětský pás místo autosedačky: Vyplatí se tahle levná alternativa?
23.05.2020
Na trhu se nedávno objevil dětský bezpečnostní pás za osm stovek, který prý dokáže nahradit drahou a neskladnou autosedačku. Vyzkoušeli jsme, pro koho je dobrý. A ptali se, zda je opravdu legální.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.