Aktuality

Školní taška není jen na přenášení knih: Chrání dětské zdraví!
30.08.2018
Nerozhodují barvy ani vzory, rozhodovat by zásadně neměla ani cena. Při nákupu školního zavazadla jsou důležité jiné parametry. Školní aktovku či batoh vybírejte především s ohledem na zdraví dítěte i na jeho bezpečí. To je důležité v každém věku, nejen u prvňáků.
Chytré navigace vedou hustý provoz do míst, kam nepatří
29.08.2018
Dolní Lomnice, jak už samotný název napovídá, je malá ves o stovce domů jen pár kilometrů za hranicemi Prahy. Tou zapomenutou obcí vede úzká pentlička silnice, kde když se potkají dodávka s kamionem, je z toho patálie. Co tam dělá kamion? Poslala ho tam chytrá aplikace.
Domácí lékař - bolest v krku
28.08.2018
Nejčastějšími příčinami bolesti krku, je virová, nebo bakteriální infekce. Viry a bakterie napadají sliznici v krku, což způsobuje bolest. V případě viru usazeného v krku, se objeví téměř okamžitě, ale také velmi rychle odezní.
Horko ničí autobaterie, nechte ji proměřit
28.08.2018
Mrtvá autobaterie, to je závada, na kterou se připravujeme spíše s klesajícími teplotami. Zničený akumulátor ovšem překvapil mnoho motoristů i v letošních tropech. Vybrat novou baterii pro starší auto je jednoduché, u těch nových vybavených systémem start-stop to už může být věda.
Základní rady a tipy, jak přispět k plynulosti provozu
27.08.2018
Nad počínáním některých účastníků provozu zůstává stát nejprve rozum a následně celá křižovatka nebo silnice... Jak se tedy chovat, aby provoz jel plynule?
Čeští zákazníci tlačí na prodejce ojetin. Ti menší krachují, ostatní musí mohutně investovat a nabízet nadstandardní služby a levné financování
24.08.2018
Podle Asociace prodejců požitých automobilů – autobazarů (APPAA) zkrachovalo za prvních šest měsíců letošního roku 59 autobazarů. Důvodem nebyla pouze omezená nabídka automobilů, ale také neschopnost majitelů přizpůsobit se novým požadavkům klientů, kteří, stejně jako například u prodejců potravin, raději chodí do supermarketů než k malým prodejcům, tedy migrují k velkým autobazarům.
Zdravý životní styl jako lék na civilizační choroby
23.08.2018
Moderní, uspěchaná doba s sebou přináší nutnost dělat vše rychleji, efektivněji, ale bez ohledu na naše zdraví. Přirozený pohyb měníme za jízdu v autě, stravujeme se ve spěchu v restauracích rychlého občerstvení, stresujeme se. Všechny tyto faktory se podílejí na vzniku mnohých civilizačních onemocnění, která se stále častěji týkají i mladší generace.
Kupujete ojeté auto? Hotovost v kapse dnes už jako argument nefunguje
23.08.2018
Trh s ojetými auty se mění, my doufáme, že k lepšímu, že se vyrovnáváme kvalitou trhu západní Evropy či USA.
Zničili auto v servisu? Mají na to pojistku
22.08.2018
Václav si dal do servisu opravit auto, automechanik špatně zavřel kapotu, ta se při testovací jízdě otevřela a rozbila čelní sklo. Pro takové situace má být servis pojištěný.
Češi riskují při túrách v cizině zdraví i peníze
21.08.2018
Lehkomyslnost se zejména v horách nevyplácí. Může vyjít na statisíce korun.
Senát schválil novelu zákona o stáčení tachometrů. Inspekce zkontroluje firmy, které úpravu nabízejí
20.08.2018
Po účinnosti zákazu stáčení musí ČOI zkontrolovat firmy, které nabízejí úpravu tachometrů
Dary přírody, které chutnají a prospívají zdraví - Léčivky!
20.08.2018
Spousta rostlin, které začínají plodit na sklonku léta, pro nás může být užitečná, zvlášť, co se zdraví týče. Některé z nich rostou téměř na každé mezi, jiné jen v zahradách, jedno ale mají společného. Jejich plody jsou ideální zásobárnou vitaminů a dalších prospěšných látek, navíc můžou obohatit i náš jídelníček. Jak s nimi tedy naložit?
Jak dlouho trvají opravy v servisu? Mějte přehled a nenechte se napálit
20.08.2018
Jaké práce zaberou automechanikům při opravách vozů nejvíce času a co délku opravy nejvíce ovlivňuje? Podle odborníků ze sítě autoservisů ProfiAuto na to mají čím dále větší vliv hlavně nové a moderní technologie v automobilech.
Letní horka prověřují chlazení: do vařícího motoru studená voda nepatří
17.08.2018
Popojíždíte v koloně na rozpáleném jadranském pobřeží nebo žhnoucí pražskou ulicí a motor ohlásí, že mu je horko. Moderní auta už „nevaří“, chlazení je dimenzované víc než dostatečně. Když se ovšem ukazatel teploty chladicí kapaliny nezvykle vychýlí, případně se rozsvítí červená kontrolka teploměru, je něco v nepořádku.
Mobilní telefon ničí tvoje zdraví. Co všechno ti kvůli němu hrozí? Budeš v šoku!
16.08.2018
Nedáš na svůj mobil dopustit? Tak brzdi. Pokaždé, když ho vezmeš do ruky, nahráváš vzniku infekcí. Jakmile přijmeš nějaký hovor, jdeš naproti akné. To ale pořád není nic proti tomu, co ti „dotykáč“ udělá s očima!
Pozor! Mění se pravidla pro průjezd sanitek, hasičů a policie!
16.08.2018
Řidiči v kolonách budou muset nově uvolnit vozům policie, hasičů a záchranářů prostor mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem. Nyní mají vytvořit záchranářskou uličku mezi pravým a vedlejším jízdním pruhem.
Promlčení přestupku pohledem právníka: Kdy zaniká odpovědnost za dopravní přestupek?
15.08.2018
S ohledem na dotazy v Právní poradně se podíváme blíž na promlčecí lhůty u přestupků, a to zejména s ohledem na nový přestupkový zákon (250/2016 Sb.).
Kompetence orgánů ochrany veřejného zdraví ve stavbách pro bydlení
14.08.2018
Stavby pro bydlení zahrnují rodinné domy, bytové domy, byty umístěné v polyfunkčních domech a ojedinělé byty v dalších objektech. Ve výše uvedených objektech je prioritou zajistit zdravé životní podmínky zejména v místech, kde se osoby zdržují nejčastěji. Takovými místy jsou obytné místnosti, nikoli např. koupelny, WC, haly, chodby a kuchyně s plochou menší než 12 m2.
Pohonné hmoty budou od října nově značeny: Pozor na písmeno B!
14.08.2018
Kvůli jednotnému značení motorových paliv, které začne platit v celé EU od 12. října, budou stojany i tankovací pistole na všech čerpacích stanicích v ČR označeny novými symboly.
Cyklistika jako lék i rozcvička. Jaké jsou její dopady na lidské zdraví?
13.08.2018
Jízda na kole se všeobecně doporučuje lidem napříč všemi věkovými skupinami. Ostatně, celorepublikově probíhá během roku i několik projektů, které podporují zájemce právě v jízdě na bicyklu. Její vliv je jen pozitivní, a to ať se bavíme o vlivu na životní prostředí, nebo zejména o vlivu na lidské zdraví.
V Česku je registrováno přes 5,7 milionu osobních aut
13.08.2018
Na konci prvního pololetí bylo v Česku registrováno přes 5,7 milionu osobních automobilů.Průměrný věk aut na českých silnicích překračuje 14,6 roku. V tiskové zprávě to uvedl Svazu dovozců automobilů (SDA).
Agresivita řidičů v horku roste. Zhoršují to kolony
10.08.2018
Nehod na českých silnicích letos přibylo. Nemalý vliv na to mají panující vedra, která zvyšují nejen únavu, ale i agresivitu řidičů. Plynulost dopravy navíc komplikují nehody kamiónů, které dokážou provoz zablokovat na dlouhé hodiny a čekající řidiče ještě víc vynervují.
Povinnou výbavu aut čeká množství změn. Co už s sebou nebudeme muset vozit?
10.08.2018
Návrh změn povinné výbavy aut musí ještě projednat legislativní rada vlády. Pokud bude schválen, úpravy budou platné od 1. října letošního roku.
Víte, co máte udělat po zakoupení ojetiny? Jen přeregistrovat vůz nestačí!
09.08.2018
Jak po zakoupení ojetiny postupovat, abyste se nedostali do problémů?
Ničí vám práce zdraví, že z ní musíte odejít? Chtějte odstupné 12 platů
09.08.2018
Samozřejmě nestačí, že jste z práce na nervy. Musíte mít papíry od doktorů. A možná taky budete muset zabojovat, ne každému zaměstnavateli se zrovna chce vyplácet vám roční odstupné.
Co se stane, když zdraví lidé nejedí lepek nebo jiné běžné složky potravin? A co jíst ve vedru?
08.08.2018
Když budete jíst lepek, může vám uletět pinďour,“ dělají si v seriálu South Park legraci z trendu hystericky se bílkovině vyhýbat. Jaké potraviny ale opravdu způsobují potíže?
Zákon o léčitelích zavede povinnou registraci a náhradu za škodu
07.08.2018
Zákon o léčitelích, který připravuje ministerstvo zdravotnictví, by měl zavést registraci léčitelů nebo povinnost vedení dokumentace. Počítá také s postihem těch, kteří budou provozovat léčitelství bez oprávnění nebo povinností nahradit způsobenou škodu.
Jak správně vyřešit značku zakrytou nosičem na kola? Vše o třetí značce na auto!
06.08.2018
Vozíte na tažném zařízení jízdní kola a přendáváte stále zadní značku na nosič a zpět? Nebo pořád používáte samodomo vyrobenou tabulku, případně vás nechává bicyklem zakrytá espézetka zcela chladnými? Koledujete si o malér!
Jak rychle stoupá teplota v autě zaparkovaném na slunci? Změřili jsme to
03.08.2018
Kolik stupňů může být v autě stojícím na slunci? Jedno jsme postavili na střechu nákupního centra jako při běžném doplňování domácích zásob, druhé parkovalo celý den, jako bychom šli do práce.
Nakažená klíšťata na vás číhají nejen v lesích. Jak včas poznat nemoc, na kterou není lék a můžeme jen tlumit příznaky?
02.08.2018
Pro většinu lidí právě začíná to nejkrásnější roční období - léto. Teplé letní dny nás lákají ven, do přírody, do lesa, k vodě, na výlety... To s sebou však bohužel přináší i stinnou stránku věci v podobě zvýšené šance chycení klíštěte. Pojďme se podívat na příznaky a léčbu klíšťové encefalitidy. Jaká snížit riziko nakažení touto velice nepříjemnou chorobou?
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.