Aktuality

Alkohol za volantem některé země tolerují, pojišťovny jsou ovšem nekompromisní
21.06.2024
Česko je jednou z mála zemí, kde platí nulová tolerance alkoholu a drog za volantem. Ve většině evropských zemích je malé množství obou látek povoleno. Má to ale svá pravidla. Navíc tolerance platí jen v těch zemích, české pojišťovny pak mohou dělat problémy.
Nehody na parkovištích jsou věda: Jednou na místo volat policii musíte, jindy je to zbytečné. Pojišťovna navíc neplní škodu vždy
20.06.2024
Na pozemních komunikacích máme několik druhů parkovišť, některá z nich jsou otevřená, jiná opatřená závorou či bránou, zatímco ta další zcela neveřejná. Víte ovšem, jaká pravidla platí na těchto různých parkovištích? Spolu s Pavlem Greinerem jsme zjistili, jak se věci mají a co můžete dělat, když na těchto místech dojde k nehodě.
Kam na dovolenou za levným palivem? Sázka na Balkán je skoro jistotou
19.06.2024
Budete-li letos dovolenkovat někde na Balkánském poloostrově, téměř jistě budete za palivo platit méně než u nás. V tomto ohledu však příjemně překvapí i Malta nebo Andorra.
Umíte správně řadit? Tyhle věci za volantem nikdy nedělejte
18.06.2024
Řazení vypadá zdánlivě jednoduše. Sešlápnete pedál, řadící páku přesunete do nové pozice a pedál opět vyšlápnete. Jenže jak se ukazuje každý den na silnicích, umění řazení je komplikovanější, než si chtějí mnozí řidiči přiznat. Jinak by motory jejich pojízdných miláčků neřvaly v nouzi vysokých otáček a samotná vozidla by neposkakovala po silnicích.
Jak přijít o řidičák snadno a rychle. Policie ho může zabavit na místě
17.06.2024
Od nového roku, kdy platí novela bodového zákona, mohou policisté na místě zabavovat řidičák i za překročení rychlosti. Ne však za každé, přesto to na vlastní kůži zažily už stovky řidičů. A nepomůže ani to, že řidičák nemáte u sebe.
EU: Auta musí mít černou skříňku. Co vše si pamatuje?
14.06.2024
Všechna nová auta prodávaná v EU musejí mít od července povinně takzvaný zapisovač údajů o nehodě. Cílem je usnadnit vyšetřování havárií. Jak automobilová černá skříňka funguje a kde ji najdete?
EURO 2024: Míříte za fotbalem do Německa autem? Překontrolujte si pojistku
13.06.2024
Jedete na fotbalové Euro 2024 vlastním autem? Nezapomeňte na pojistku, jinak to může být drahé. Povinné ručení vám při poruše nebo s odtahem nepomůže.
Vyrazte autem na letní dovolenou: Kromě cestovních dokladů, nezapomeňte i nouzovou výbavu
12.06.2024
Spousta motoristů zanedlouho vyrazí na dovolenou autem. Poradíme, co všechno je vhodné zkontrolovat a zařídit.
Důležitá změna pro všechny dovolenkáře, týká se Rakouska a Maďarska. Zavádí nové dálniční známky. Zjistili jsme, jestli se vyplatí
11.06.2024
Byla to velká událost i u nás a nyní tato sláva přišla i do Rakouska a Maďarska. Trochu nadneseně hovoříme o zavedení jednodenní dálniční známky, kterou nicméně budou muset zavést ve finále všechny členské země EU. Zjistili jsme, kolik denní známky u našich sousedů stojí, jaká je jejich platnost a zda se takový nákup vůbec vyplatí.
V Německu parkuje okolo 100 tisíc elektromobilů, které čekají na zákazníky
10.06.2024
Podle automobilových expertů je na území Německa zhruba sto tisíc elektromobilů, které čekají na zákazníky. Za vysokým počtem stojí především slábnoucí domácí poptávka po těchto vozech.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.