Aktuality

Nejčastější příčiny, proč autobaterie nevydrží nabitá
12.11.2020
Slábne vám autobaterie a nevíte proč? Příčin, proč baterie v autě nevydrží nabitá, může být hned několik. Může to být poškozený okruh alternátoru nebo zkrat, na který sami nepřijdete. Přesto je možné zjistit, co se vám s autobaterií.
Kolik stojí zimní údržba silnic? Za jeden kilometr byste měli ojeté auto
11.11.2020
V Královéhradeckém kraji je připravený plán, který zajistí zimní údržbu komunikací na území kraje.
Místa v autě, která je nutno před zimou promazat. Většina řidičů o nich neví
10.11.2020
Vyměňte pneumatiky, zkontrolujte stěrače, naplňte nádržku ostřikovače zimní směsí, zkontrolujte baterii a další součásti automobilu – zkušení řidiči vědí, jak připravit auto na zimu. I oni však zapomínají, že auto potřebuje sezónní promazání, a to nejen zevnitř. Přinášíme informace kde a co promazat, abyste mohli odvážně čelit zimě.
Mlhovky mohou i oslňovat. Správné použití není věda
09.11.2020
Rudá záře nad silnicí a unavené oči řidičů - to potkáte na silnicích vždy, když padne lehký opar. Původcem obojího jsou zadní mlhová světla aut, jejichž šoféři nejsou ohleduplní k těm za sebou.
S automatem do neutrálu: Je to vůbec bezpečné?
07.11.2020
Některé automatické převodovky dnes umí kvůli jízdě setrvačností vyřadit do neutrálu bez pokynu řidiče, ale co když chcete tenhle úkon obstarávat sami nebo funkcí takzvaného plachtění váš vůz nedisponuje? Je tedy bezpečné přesunout řadicí páku do polohy N během jízdy? Oslovili jsme zástupce vybraných automobilek a tenhle oříšek pro vás rozlouskli.
Neničte si svůj vůz řidičskými zlozvyky
06.11.2020
Pozor na chyby při řízení, které nás v konečném důsledku mohou vyjít pěkně draze. Zná to asi každý, myslíme si, že něco děláme správně, anebo ani vůbec nepřemýšlíme nad tím, jak by to mělo být.
Plíseň dokáže během pár dní zničit celý interiér auta. Poradíme, jak se jí levně zbavit
05.11.2020
Plíseň je druh houby, která roste ve vlhkých podmínkách a může se šířit opravdu rychle. Když své auto necháte v tomto prostředí několik měsíců, je pravděpodobné, že v něm plíseň bude. Víme, jak plíseň z automobilu vystrnadit, abyste zabránili dalšímu poškození. Nevyjde to draze.
Odborníci radí, jak poznat, že už jsou pneumatiky na vyhození a nebezpečné pro další sezónu
04.11.2020
O vhodnosti pneumatik pro automobily rozhoduje několik faktorů. Kdy nastal čas pneumatiky vyhodit? Zjistěte, zda stále můžete nazout použité pneumatiky! Řidiči zpravidla pamatují na jízdu na pneumatikách přizpůsobených aktuální sezóně.
Podzimní déšť a tma prověří pozornost řidičů. Trable jsou s mlhovkami
03.11.2020
S koncem letního času se na dlouhých pět měsíců skokem začalo stmívat o hodinu dříve. Do toho podzimní déšť a stále častější mlhy, řidičům zkrátka začínají na silnicích náročné časy. Zkontrolujte si nastavení světlometů a připomeňte si správné používání mlhovek.
Za měsíc si budeme moci koupit elektronickou dálniční známku
02.11.2020
Pamatujete, jak loni v září s velkou slávou tehdejší ministr dopravy Kremlík představoval elektronické dálniční známky? A od té doby o nich nebylo ani vidu ani slechu, tedy když pomineme humbuk okolo předraženého e-shopu?
Od zítra jsou povinné zimní pneumatiky. Ne však bezvýhradně
31.10.2020
Povinnost přezout auto na zimní pneumatiky platí od 1. listopadu do 31. března plošně v celé ČR. Platí pouze za specifických podmínek, ale chcete-li mít skutečnou jistotu, přezujte.
Repasované díly: Máme se jich bát a vyplatí se vůbec?
30.10.2020
Hlavně majitelé starších aut musí často řešit údržbu a opravy. Když je pak potřeba nějaký větší celek vyměnit, vyvstává často otázka, jestli bude stačit repasovaný díl, nebo raději koupit úplně nový. Takže co s tím?
Zjistili jsme, kdy se vyplatí tankovat prémiové palivo
29.10.2020
Sezóna začala, vy jste vytáhli svého nadupaného čtyřkolového miláčka z garáže a plánujete společné trasy? Nebo máte konstrukčně náročnější motor, který když mu nedáte napít po chuti, dá to hned pocítit svým hrubým chodem? Možná se ptáte, zda tankovat prémiové palivo? Právě pro vás jsou určeny.
Připravte auto na zimu, přezout pneumatiky mnohdy nestačí
28.10.2020
Během přípravy auta na zimu je sice nejdůležitější přezout, nad rámec toho však rozhodně není od věci věnovat se i dalším částem vozu. Před nejnáročnějším obdobím pro provoz auta jde o bezpečnost, ale i ušetření pozdějších výdajů.
Tři místa, kde nejspíše srazíte srnu nebo divočáka
27.10.2020
Za období od dubna do září 2020 došlo v Česku k méně nehodám se zvěří než za stejné období loňského roku. Uvádí to statistika Centra dopravního výzkumu. Přináší také tři místa, kde je riziko srážky největší.
Co s hluboce vybitým akumulátorem: Nevyhazujte, regenerujte!
26.10.2020
Nechali jste vybít akumulátor pod limit a významně mu poklesla kapacita? Domácí nabití ho obvykle oživí jen na chvilku. Odborníci ho ale dokážou obnovit téměř do stavu nového.
Konec letního času s sebou nese nebezpečí pro řadu řidičů
24.10.2020
Ze soboty na neděli končí letní čas. Přispíme si sice o hodinu déle, ale na dlouhých pět měsíců se budeme muset smířit s tím, že se skokem bude stmívat o hodinu dříve. S tím by měli počítat i řidiči.
Automechanici vyvracejí „zimní mýty“ řidičů
23.10.2020
Před jízdou je lepší zahřát motor, místo kapaliny do ostřikovačů použijte domácí směs nebo při výměně pneumatik dejte méně sjeté na hnací nápravu. To je příklad originálních nápadů řidičů, jak se v zimě starat o auto. Jsou tyto metody efektivní? Automechanici ověřili nejrozšířenější zimní mýty, které kolují mezi řidiči.
Technická propadlá v létě ještě nevadí, ta včerejší vás ale paradoxně může přijít draho
23.10.2020
Během nouzového stavu platí tolerance platnosti řidičského průkazu, ovšem technickou kontrolu musí auto splňovat. Záleží však, kdy lhůta danému vozu propadla.
Skryté funkce a vlastnosti Škodovek, o kterých majitelé mnohdy netuší
22.10.2020
Vozy Škoda jsou oblíbené nejenom u nás, ale i v mnoha jiných zemích, nejenom těch Evropských. Mnozí je vyhledávají pro určitou tradici, další pro kvalitu, a někteří i proto, že nabízejí něco navíc. Prvky označené jako Simply Clever, o kterých někteří majitelé dost možné nemají ani tušení.
Řešíte STK? Kompletní přehled, který vám pomůže
21.10.2020
STK je mezi motoristy velice známý pojem. Víte ale, co obnáší? Co se během něj kontroluje a kolik STK stojí?
Jak jezdit s dieselem, aby vydržel DPF a další věci?
20.10.2020
Popularita dieselů možná lehce povadla a už nemají takový dominantní podíl na trhu, ovšem lidé, kteří toho najezdí hodně, nebo prostě řeší spotřebu paliva víc, než by museli, budou diesel shánět i nadále. Jak s ním ale jezdit, aby vydržel dlouho?
K čemu jsou dobrá aditiva: Aditiva dávají smysl
19.10.2020
Dodatečná aditiva do benzinu a nafty dnes koupíte na každé benzince. Má smysl za ně připlácet? K čemu jsou vlastně dobrá?
Řidiči podceňují rizika na podzimních silnicích
17.10.2020
Podzim a začátek zimy jsou nejrizikovější období na českých silnicích. Jen v říjnu se od roku 2015 stalo o 14 % více nehod než v ostatních měsících, tedy o téměř 1 200 dopravních nehod více, než v kterémkoliv jiném měsíci.
Správné osvětlení vozidla: Zásady, které mnozí nedodržují
16.10.2020
V roce 2019 obecně připadlo na 1 000 dopravních nehod vyšetřovaných Policií ČR 5,1 oběti.
Jak se zachovat, když srazíte zvěř?
15.10.2020
Ještě před třemi lety nepřekročil počet nehod se zvěří ani dva tisíce za rok, letos se statistika dvoutisícovce blížila už koncem léta. Srážek se zvěří rok od roku přibývá a podzim bývá nejrizikovějším obdobím. Řidiči by si měli dávat pozor zejména za svítání a soumraku. Co dělat, když k nehodě dojde?
Záruka na ojetý vůz, kdy funguje a do jaké míry
14.10.2020
Zákony, které upravují ochranu spotřebitele při nákupu zboží či služeb, se vztahují i na ojetá auta. Ale u ojetin to se zárukou není tak jednoduché, jako když si pořídíte zbrusu nový vůz.
Celoroční pneumatiky: Výhody, nevýhody, legislativa a komu se vyplatí?
13.10.2020
Každoročně nastává povinnost přezouvat letní pneumatiky za zimní. Při použití celoročních pneumatik však tato potřeba odpadá. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody a komu se mohou vyplatit?
Závady škodovek lze nově diagnostikovat pomocí mobilu
12.10.2020
Zní to jako sci-fi. K porouchanému autu přiložíte mobil nebo tablet, aplikace analyzuje třeba chrčící motor a určí, o jaký problém se jedná. Počítáme, že takhle jednoduché to v praxi nebude a automechanici se o svou práci určitě bát nemusí. Ale zajímavý nápad to bezpochyby je.
Nástrahy podzimních silnic: Nejen nízké teploty, listí či zvěř vyžadují zvýšenou pozornost
09.10.2020
Mlha je častější, stmívá se dřív a dřív, a také je na podzim statisticky největší riziko srážky se zvěří. Přechod z léta, kdy je řízení snadné, do podzimu může být náročnější. Těchto devět věcí je důležité sledovat.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.