Aktuality

Polovina Čechů jezdí na dovolenou autem. Konzervy s jídlem balí už jenom desetina
20.06.2019
Více než polovina Čechů (55 %) jezdí na dovolenou autem. Pětina (22%%) volí nejraději leteckou dopravu.
Jak opravit defekt pneumatiky? Výhody i nevýhody rezervy, opravné sady a spreje
19.06.2019
Propíchnutá pneumatika jednou za život potrápí téměř každého řidiče. Existuje vícero způsobů, jak bezpečně opravit nebo vyměnit pláště s defektem. Každý z nich vyžaduje různé dovednosti a výsledek opravy může ovlivnit další užívání pneumatiky.
Praha a Brno budou přes léto v zajetí uzavírek
18.06.2019
Myslíte si, že nejhůře je na silnicích okolo vánočních svátků, kdy všichni šílí a shánějí dárky? Pletete se! To pravé peklo startuje každý rok spolu se začátkem léta a prázdnin. Ani letošní léto nebude výjimkou. Problémy nás čekají snad ve všech českých městech, ale nejhůře na tom bude asi Praha a Brno.
Špatná reakce řidiče na přehřání motoru zbytečně zničí to, co jde ještě zachránit
17.06.2019
Tento týden nás zasáhlo velmi teplé počasí a nezdá se, že by nás mělo hned tak opustit. Přehřívání motoru se tak znovu stává častou a vážnou závadou aut - jak jej nezničit, když už vás na cestě postihne?
Autem do Chorvatska 2019: Kde se zastavit cestou?
16.06.2019
Cesta autem do Chorvatska bývá pro většinu českých řidičů hlavně o co nejrychlejší jízdě k moři. Proč se ale někde nestavit cestou, když je na trase tolik zajímavých míst?
V Česku vznikají chytré silnice. K jejich použití stačí aplikace ve smartphonu
14.06.2019
Dávno se o tom mluví, ale skutek pořád tak nějak nikde. Řeč je o „chytrých silnicích”, takových, které dokážou samy říct řidičům, že kilometr před nimi začíná kolona. Projekt C-roads, který je nyní ve zkušební fázi, převádí tuto teorii do reality.
Jak na údržbu klimatizace? Levný sprej stačit nemusí
13.06.2019
Začíná léto a tedy i teploty, v nichž plno motoristů poprvé po několika měsících zapne klimatizaci. A jsou překvapeni, že nechladí, případně příšerně zapáchá zatuchlinou. Anebo nechladí a zapáchá zároveň. Nezbude než navštívit servis, ale běžnou údržbu klimatizace zvládnete i sami.
Máte hlučný výfuk? Automatické měřiče to mají odhalit a pokutovat
12.06.2019
Cílem technologie, která není nepodobná automatickému měření rychlosti, má být potírání příliš hlučných aut. Britské ministerstvo dopravy, které s touto technologií přichází, brzy spustí zkušební provoz několika takových zařízení.
Češi při nákupu ojetin preferují úvěry, hotovost investují do bydlení a cestování
10.06.2019
Podle průzkumu Asociace autobazarů APPAA Češi při nákupu ojetého vozu stále více využívají úvěrových produktů. Hotovost naopak využívají pro nákup dovolené nebo koupě a úpravy svého bydlení.
Jedete na dovolenou autem? Na tohle nezapomeňte
09.06.2019
Blíží se doba letních dovolených, na kterou řada z nás vyráží autem. Chce to ale víc, než jen vyměnit peníze, sbalit se a vyrazit. Je vhodné připravit jak auto na dlouhou trasu, tak sebe na odlišné podmínky v zahraničí.
Odkládáte zvonění budíku? Nedělejte to
07.06.2019
Ranní vstávání nepatří zrovna mezi oblíbené činnosti. Čím dříve musí člověk opustit postel, tím hůř. Nelze se proto divit, že mnozí po zazvonění budíku odloží zvonění ještě o pár minut, jen aby si ještě trochu oddechli. Podle odborníků to ale z hlediska zdraví není ideální řešení.
Vybíráme dětskou autosedačku: Podle čeho vybírat a jak ji správně upevnit?
06.06.2019
Čekáte miminko a rozhlížíte se po vhodné autosedačce nebo jen hledáte nový model pro své dítě?
Dávejte pozor, co necháváte v létě v autě, i obyčejná láhev s vodou ho může zapálit
05.06.2019
Při jakkoli delším parkování za horkého počasí se vyplatí vyndat z auta i věci, které v něm jinak běžně necháváte. I malá láhev s pitím může podle hasičů způsobit velké problémy.
Benzin pod 30 korun za litr? Musíte do Rumunska
04.06.2019
Před nadcházejícími dovolenými to může být jeden z rozhodujících faktorů pro všechny, kteří se chtějí do zahraničí vypravit autem. Autoklub ČR dal dohromady cenovou mapu benzinu v zemích Evropské unie. Nejlevněji natankujete benzin v Rumunsku, nejlevnější naftu mají v Litvě.
Velký autobazar vs. malý prodejce ojetin: Jaké jsou rozdíly ve fungování?
03.06.2019
Jak funguje velký autobazar? Bez pomoci počítačů a speciálního softwaru by to nešlo. Samotným prodejem vozu to totiž nekončí, pro maximální efektivitu je důležité vidět dál.
Výměna dálničních známek: Co dělat, když se ztratí, poškodí nebo zničí?
30.05.2019
Podmínky, za kterých lze požadovat výměnu dálniční známky v případě poškození, ztráty, zničení.
Tipy na výlet autem: Ploché východní Čechy skrývají mnoho hezkého a ještě ušetříte palivo
29.05.2019
Až budete přemýšlet, kam vyrazit autem na výlet, zkuste východní Čechy.
Dětské autosedačky používejte raději jen v autě
28.05.2019
Máte-li děti, jistě následující situaci znáte. Malé dítě nechce spát, začíná být protivné a utišit ho nejde. Jediné, co zabere, je umístit ho do dětské sedačky, takzvaného vajíčka. Až tam se uklidní a vy tak můžete na chvilku vypnout. Věděli jste ale, že takové počínání je velmi nebezpečné?
Co (ne)dělat, když se blíží sanitka a jiné vozy IZS
27.05.2019
Vozidla s právem přednostní jízdy jsou pořád jen auta. Abyste jim udělali místo, není potřeba vždycky dupat na brzdu a zablokovat silnici. A někdy musíte i projet na červenou. Nikdy nevíte, kdy budete sanitku potřebovat vy.
Nakažená klíšťata na vás číhají nejen v lesích. Jak včas poznat nemoc, na kterou není lék a můžeme jen tlumit příznaky?
26.05.2019
Pro většinu lidí právě začíná to nejkrásnější roční období - léto. Teplé letní dny nás lákají ven, do přírody, do lesa, k vodě, na výlety... To s sebou však bohužel přináší i stinnou stránku věci v podobě zvýšené šance chycení klíštěte. Pojďme se podívat na příznaky a léčbu klíšťové encefalitidy. Jaká snížit riziko nakažení touto velice nepříjemnou chorobou?
Za kolik na dovolenou? Dálniční známky leckde podražily
24.05.2019
Samotná cesta bývá výraznou položkou v celkové ceně dovolené v Evropě. Pokud vyrazíte za odpočinkem po vlastní ose, jízdě po dálnicích se nejspíš nevyhnete. Oproti loňsku zůstávají ceny mýtného i dálničních známek po Evropě víceméně stejné, v některých státech ale podražily. Zjišťovali jsme ve kterých!
Nové auto na operativní leasing: Co všechno musíte vědět?
23.05.2019
Možnosti financování vozů se neustále rozšiřují. V posledních letech zažívá boom operativní leasing, u kterého zákazník kromě měsíčních splátek nemusí řešit nic dalšího. Kdy je tento model pro uživatele výhodný a jak se v současných nabídkách zorientovat?
Odhalte 5 důvodů, proč váš turbodiesel ztratil výkon
22.05.2019
Vznětové motory s přeplňováním se v posledních dvou desetiletích staly oblíbenou volbou zákazníků nakupujících nová auta. Znatelně nižší spotřeba paliva je bohužel vykoupena vyšší pořizovací cenou jednotlivých vozidel, za níž stojí hlavně náročnější a dražší vývoj pohonných jednotek.
Jaký řidičák potřebujete v zahraničí? Liší se i dle mezinárodních úmluv
20.05.2019
Když řídíte auto v České republice, máte k tomu český řidičský průkaz. V Evropské unii, do které od roku 2013 patří i Chorvatsko, také nepotřebujete nic jiného. Jenže překročte hranice dál a může být třeba některý z typů tzv. mezinárodního řidičského průkazu.
Bodový systém je tvrdý a nefér, řidičáky jsou zabavovány neprávem, říká právník
18.05.2019
Český právní systém rozhodně není bezchybný. O tom, jaké situace občas mohou nastat ve vztahu k dopravě, si redakce serveru INFO.CZ povídala s expertem na dopravní právo Tomášem Maxou.
Řidiči nechtějí sdílet data se státem. Obávají se možného šmírování
17.05.2019
Ochota připlatit si za služby související s připojením vozu na internet v průměru meziročně nepatrně klesla. Při připojení vozidla na internet by čeští respondenti využili hlavně informace související s dopravní situací a upozornění v případě jejího zhoršení (92 %).
Jak jezdit v pruzích? Pusťte rychlejší a jezděte vpravo
15.05.2019
Každý den se setkáváme s poněkud nepochopitelnými manévry řidičů, kterým dělá zřejmě obtíže pochopit výklad některých pravidel provozu. Zdá se, že celkově nejobtížněji pochopitelnou disciplínou je jízda v pruzích. Tak si to pojďme raději ještě jednou vysvětlit, ukázat si konkrétní zákony, ale i jejich formulaci do řeči, které rozumí každý.
Finanční poradna: Jak reklamovat vyúčtování služeb či energií
14.05.2019
Mnoho služeb spojených s bydlením se platí zálohově. V případě, že nejste spokojeni s vyúčtováním zálohových úhrad, můžete požadovat vysvětlení či je reklamovat. Jak v takovém případě postupovat a jak řešit situaci, když se roční vyúčtování opozdí?
Nepozornost v okolí nehod se nevyplácí. Umírají kvůli ní desítky lidí
13.05.2019
Na silnicích nečekají na řidiče jen nástrahy „klasických“ havárií. Desítky lidí ročně umírají také v následku tzv. sekundárních nehod. Jejich příčinou je často nepozornost lidí, kteří se pohybují kolem již proběhlých havárií. Často jim přitom jde snadno zabránit – stačí nezmatkovat a dávat pozor.
AdBlue: K čemu slouží a jaká přináší servisní rizika
10.05.2019
Močovina AUS 32 je důležitá látka pro provoz moderních vznětových vozidel. Řekneme vám vše, co o AdBlue musíte vědět.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.