Aktuality

Jak správně táhnout porouchané auto na laně
09.06.2020
Dnes už to není úplně běžné, abychom porouchaná auta tahali na laně. Ale někdy není zbytí, takže jak si správně počínat, na co myslet a hlavně jak to vidí zákon?
Brzdy včera a dnes: Nešetřete, udržujte, nepanikařte!
08.06.2020
Brzdy jsou jedním z nejdůležitějších prvků bezpečnosti, proto se na nich nevyplatí šetřit. Víte však, jakým prošly vývojem, jak poznat, že nefungují na sto procent, nebo co dělat v krizi? Spolu s experty ze Škodovky jsme pro vás připravili všeobecný manuál a relevantně poradíme, jak předejít případným malérům.
Češi stráví letošní dovolenou v tuzemsku: Začali si na ni půjčovat auta
05.06.2020
Zvýšený zájem Čechů o dovolenou v tuzemsku se projevil i na poptávce po zápůjčkách automobilů. Ta podle údajů P2P carsharingové společnosti vzrostla před začátkem letní sezony o 37 %. Zvyšuje se přitom jak podíl dlouhodobých zápůjček, tak i zájem o nejrůznější speciály, které se na prožití aktivní dovolené hodí.
Koroze ničí i nová a moderní auta. Jak je chránit?
04.06.2020
Dokud se budou auta vyrábět z kovů a hlavně obyčejného plechu, reznout nepřestanou. Ale vy jim můžete aspoň trochu od oranžového zla pomoci. Pak vydrží déle.
Předjíždění a objíždění tramvají: Jaká jsou pravidla v čem dělají řidiči chyby?
03.06.2020
Určitě neuškodí zopakovat si základní pravidla, jak se mají řidiči motorových i nemotorových vozidel chovat v silničním provozu k tramvajím.
Snižujte provozní náklady pomocí jednoduchých tipů a triků
02.06.2020
Nejenom, že něco stojí už samotné auto. Často není levný ani jeho provoz. Když sečteme všechny částky, které jsme museli měsíčně vydat v souvislosti s naším vozem, zjistíme, že jde o nemalou sumu. Jak ji výrazně ponížit? Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí několik osvědčených tipů a triků.
Vybrali jsme zlozvyky, kterými si ničíte auto
01.06.2020
Pozor na chyby při řízení, které nás v konečném důsledku mohou vyjít pěkně draze. Zná to asi každý, myslíme si, že něco děláme správně, anebo ani vůbec nepřemýšlíme nad tím, jak by to mělo být.
Mikrospánek zabijí, pozor na něj. Poradíme, jak na něj vyzrát
29.05.2020
Vzhledem k počtu ujetých kilometrů a množství dopravních nehod se riziko řidiči jeví velmi malé – a ono statisticky i velmi malé je. Jenže následky bývají extrémně závažné. Pozor na mikrospánek.
Nákup ojetiny nemusí být byrokratické peklo.
28.05.2020
Nákup ojetého automobilu, třeba i zánovního, s sebou přináší výraznou úsporu peněz. Ať už ovšem svůj nový vůz hledáte u velkých autobazarů, lokálních prodejců ojetých vozů nebo třeba na facebookových skupinách, připravte se na souboj s byrokracií. My vám ovšem poradíme, jak se na úředního šimla musí.
Autem do Chorvatska: Poradíme, za jakých podmínek můžete letos na dovolenou
27.05.2020
Objevují se zprávy, že na dovolenou autem do Chorvatska letos můžete klidně odcestovat. Jak je to ve skutečnosti?
Proč mají některá auta výfuk vlevo a jiná vpravo?
26.05.2020
Přišel čas rozlousknout další automobilovou záhadu – týká se pozice a počtu koncovek výfuku. Automobilky jsou v téhle oblasti totiž dost kreativní, takže některá auta mají výfuk vyvedené na pravé straně, jiná na levé, některá mají koncovky na obou stranách a jiná zase vypadají, že nemají žádnou.
Bodový systém na rok 2022: pro piráty tři roky bez řidičáku
25.05.2020
Přehlednější, mírnější k bagatelním přestupkům, přísnější k těm závažnějším, kvůli kterým umírají lidé na silnicích. To mají být hlavní změny v novele zákona o silničním provozu, která po vypořádání připomínek míří na Legislativní radu vlády.
Dětský pás místo autosedačky: Vyplatí se tahle levná alternativa?
23.05.2020
Na trhu se nedávno objevil dětský bezpečnostní pás za osm stovek, který prý dokáže nahradit drahou a neskladnou autosedačku. Vyzkoušeli jsme, pro koho je dobrý. A ptali se, zda je opravdu legální.
Nejen auta, ale i přívěsy potřebují pravidelný servis
22.05.2020
Přívěsný vozík potřebuje stejně jako auto pravidelnou kontrolu a údržbu. Majitelé by měli věnovat pozornost pneumatikám, brzdám, podvozku, elektroinstalaci a také ošetření povrchových ploch. Pravidelně servisovaný přívěs dlouho vydrží a není nebezpečný pro ostatní účastníky silničního provozu.
Povinné ručení: Barva zelené karty se od července změní
21.05.2020
Řidiče čeká od 1. července 2020 po dlouhé éře tzv. zelených karet, které prokazují, že má řidič pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení), změna. Od začátku letních prázdnin už budou moci pojišťovny podle evropské mezinárodní shody států zelenokaretního systému tento dokument vydávat vytištěný na bílém papíře.
Víčko nádrže: Proč ho nemají všechna auta na stejné straně?
20.05.2020
Taky nesnášíte, když musíte tahat hadici od čerpacího stojanu přes celou šířku auta jen proto, že u toho, který je bližší vašemu víčku nádrže, je zrovna plno? Nebylo by lepší, kdyby měla všechna auta víčko na stejné straně? Nebo rovnou na obou stranách? A proč to tak není?
Parkování na slunci může pomoci v boji s koronavirem
20.05.2020
Zatímco běžně se většina řidičů snaží zaparkovat své auto ve stínu, v době koronavirové se může vyplatit nechat auto na sluníčku. Tedy samozřejmě za dodržení základních podmínek.
Trpíte únavou? Spolehlivé způsoby, jak zůstat ve střehu
18.05.2020
Únava za volantem je pěkně nepříjemná – a hlavně nebezpečná – vám i ostatním. Rada typu „vyspi se“ je fakt nad zlato …když zrovna spát nemůžete, pomůže vám překonat únavu vybraná strava.
Kde nejspíš potkáte srnu či divočáka. Podívejte se na nejrizikovější úseky českých silnic
16.05.2020
Potkat na silnici srnu není nic neobvyklého - za uplynulý půlrok k tomu v Česku došlo téměř sedmtisíckrát. Kde se to dělo nejvíc, ukazuje čerstvá statistika.
Zažloutlá a slepnoucí světla: Víme, jak je spolehlivě vyčistit! Opravdu funguje zubní pasta?
11.05.2020
Nahrazení tradičního skla polykarbonátem přineslo hlavním světlometům aut nižší hmotnost, po letech provozu však často skoro nesvítí. Jak tenhle problém vyřešit?
Alkoholické kalkulačky: Spása řidičů, nebo nebezpečná hra?
10.05.2020
Většina lidí si čas od času dá nějaké to pivo nebo i něco tvrdšího. Mnohdy však vyvstane potřeba usednout za volant, a to už může být velký risk. Pokud nemáte zrovna spolehlivý tester, můžete použít alkoholickou kalkulačku, ale je na matematické vzorečky a koeficienty skutečně spoleh?
Pandemie koronaviru ukázala, v jak špinavých vozech jezdíme
27.04.2020
V souvislosti s pandemií koronaviru, tedy v souvislosti s výskytem nemoci COVID-19 se objevila celá řada bezpečnostních doporučení.
Dovolená v Česku autem: Co navštívit v západních Čechách?
24.04.2020
Západní Čechy, to není jen pivovar v Plzni, lázeňské areály nebo hvozdy Šumavy. K vidění je toho na západ od Prahy vícero.
Nastojato, nebo naležato. Gumy skladujte při stálé teplotě, jinak je zničíte
23.04.2020
Když sundáte zimní a nazujete letní gumy, musíte ty druhé uskladnit.
Autoklub dělá celodenní školy pro motorkáře, jsou zdarma
22.04.2020
Motorkáři, čistě statisticky nejohroženější druh v silničním provozu, se mohou začít hlásit do speciálních kurzů, které budou probíhat po celé republice. Jsou zaměřené na techniku jízdy, krizové brzdění, ovládání motocyklu v krizových situacích, ale dozvíte se třeba i něco o první pomoci pro motorkáře.
Nehody na železničních přejezdech přibývají
21.04.2020
Neznalost předpisů, spěch, nepozornost, ale často také vysoká míra ignorance stojí za smrtelnými nehodami, které se odehrávají na železničních přejezdech v ČR. Podle údajů Drážní inspekce zde vloni přišlo o život 40 lidí a zraněno bylo 96 účastníků těchto mimořádných událostí.
Řadíte správně? Co dělat, a co rozhodně NE
20.04.2020
Řazení je pro většinu řidičů zautomatizovaný proces, prostě už vědí, kdy je potřeba jakou rychlost zařadit, aniž by nad tím nějak zvlášť přemýšleli. Jenomže ne každý umí řadit správně…
Který infotainment nejvíc rozptyluje řidiče? Testovala se Škoda, Hyundai i BMW
17.04.2020
V posledních letech dochází k výraznému nárůstu nehod, ve kterých má hlavní roli nepozornost. Ta přitom může být způsobena i komplikovaným ovládáním infotainmentu.
Jak se rychle a bez strachu vrátit za volant po dlouhé době
16.04.2020
V Česku žije mnoho lidí, kteří sice mají řidičák už několik let, ale od autoškoly za volantem neseděli. Také jsou lidé, kterým zakázal řízení auta na několik let úředník. Jak se snadno a rychle za volant vrátit po dlouhé době?
Autobazary mohou příští týden otevřít. Musejí ovšem dodržet přísná hygienická pravidla
15.04.2020
Vláda na včerejší tiskové konferenci zveřejnila harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších aktivit. V první vlně uvolnění, která bude platná od 20. dubna, mohou, kromě jiných provozoven, otevřít i autobazary. Musí však splnit přísná hygienická pravidla, aby nebyli ohroženi ani zákazníci ani samotní zaměstnanci.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.