Aktuality

Jak zbavit auto zápachu? Náročná, ale ne nemožná práce
27.03.2018
Sledujte Auto.cz na Instagramu Mobilní aplikaci Instagram si stáhněte zde Dostal se k vám vůz po náruživém kuřákovi? Zbavit se odéru po cigaretovém dýmu bude náročné, ale nikoliv nemožné. Poradíme, jak na to.
Jak správně pečovat o klimatizaci? Nebuďte pod tlakem, stačí vytvořit podtlak
27.03.2018
Maximální snížení tlaku by mělo být součástí každé revize klimatizace. Bohužel mnoho automechaniků se snaží zkrátit dobu, kterou automobil stráví v dílně, což ale vůbec není prospěšné pro zákazníky. Právě naopak.
Sankce za dopravní nehody: Jaký hrozí trest za bouračku?
26.03.2018
S ohledem na zvýšený počet dotazů na téma, jaké sankce řidiči hrozí v případě dopravní nehody a s ohledem na to, že původní článek už je hodně starý, se dnes podíváme na aktuální podmínky toho, jaké důsledky mají dopravní nehody.
Jaký pohon je opravdu ekologičtější? Dieselový, nebo elektrický? Známe odpověď!
23.03.2018
Propagátoři elektrovozů vyzdvihují jejich nulové lokální emise, zatímco kritici upozorňují na využívání „špinavé“ energie z elektráren. Jsou tedy opravdu ekologičtější než konvenční auta?
Zanedbáváním výměny oleje můžete zničit těsnění motoru
22.03.2018
Zanedbáte-li pravidelné výměny oleje, mohou zkřehnout těsnění vašeho motoru a olej začne téct ven. Měnit olej je potřeba nejpozději v intervalech předepsaných výrobcem, podle toho, jak auto používáte.
Vyčistit, přeměřit, zkontrolovat. Až skončí zima, zamiřte do servisu
21.03.2018
Zima se rozhodla na poslední chvíli připomenout, co umí. Motoristé však už začínají spřádat plány na jaro. Po zimní sezoně nestačí jen vyměnit zimní pneumatiky za letní. Aby auto co nejdéle vydrželo, je potřeba zkontrolovat řadu věcí. Některé se dají udělat doma, jiné zvládne jen specializovaný servis. Na co všechno byste neměli zapomenout?
Smeťte si sníh z auta. Za čepici na kapotě hrozí dva tisíce korun
20.03.2018
Zasněžená a zamrzlá auta komplikují každé ráno výjezd všem řidičům, kteří parkují venku. Prokřehlé ruce a škrábání čelního skla jsou nepříjemnou nutností, ale pouhé zamávání stěračů nestačí. Omezený výhled má na svědomí spoustu nehod. Za špatně očištěné auto navíc hrozí pokuta až dva tisíce korun.
Chcete platit méně za povinné ručení? Přejděte i s bonusem k levnější konkurenci
20.03.2018
Povinnému ručení se nevyhnete. Jak už název pojistky napovídá, jedná se o povinné pojištění. Na jeho výši lze ale výrazně ušetřit, a rozhodně nemusíte mít slabý automobil, být ve věku 50 let a bydlet v obci s nízkou nehodovostí. Jak na levné povinné ručení?
Pneumatiky: Kolik toho vydrží a jak prodloužit jejich životnost?
19.03.2018
Společnost Continental do svého testování životnosti pneumatik zapojila deset neprofesionálních řidičů z České republiky a Slovenska. Výsledky testu z běžného provozu potvrdily prohlášení koncernu Continental, že má model pneumatik PremiumContact 6 nejen delší životnost než jeho předchůdci, ale i výborné jízdní vlastnosti.
Řidičák si stačilo vyměnit 30 tisíc řidičů. Půl milionu to ještě čeká.
15.03.2018
Během roku 2018 vyprší desetiletá platnost řidičských průkazů téměř 626 tisícům řidičů. Za první dva měsíce tohoto roku si na výměnu vzpomnělo 30 tisíc z nich, dalších 596 tisíc průkazů výměna ještě čeká. Od července si lze řidičák vyměnit na jakémkoli úřadě.
Test letních pneumatik 2018: Které nejlépe brzdí?
13.03.2018
Schopnost včas zastavit je jednou z nejdůležitějších vlastností každé pneumatiky. První letošní test letních pneu odhalil hvězdy i totální propadáky.
Svolávací akce automobilek: Kterých závad se týká nejčastěji?
12.03.2018
Jen loni poslaly automobilky českým majitelům 90.000 dopisů s pozvánkou na svolávací akci. Možná se budete divit, až list dorazí také vám, ačkoliv jste vůz koupili jako ojetý.
Češi mají zájem o operativní leasing ojetých vozů. Poptávka meziročně roste o 25 %
12.03.2018
Čeští zájemci o nová auta postupně ustupují od tradiční formy osobního vlastnictví a přecházejí na stále populárnější operativní leasing.
V českých tunelech se má konečně začít jezdit stovkou. Valíkem už letos
09.03.2018
Ředitelství silnic a dálnic by chtělo ve všech dálničních tunelech zvýšit povolenou rychlost na 100 kilometrů v hodině, zjistil Radiožurnál. Zatím se v tunelech jezdí osmdesátkou.
Termín přezouvání se blíží aneb Jak vybrat správné letní pneumatiky
07.03.2018
Zbývá už jen pár týdnů, než budeme moci se svým vozem opět vyjet na letních pneumatikách. A tak je nejvyšší čas porozhlédnout se svému automobilu po novém „obutí“.
Řidičský průkaz: Vrácení po polovině trestu a „obnovení“ bodového konta
07.03.2018
Dnes bych chtěl v článku reagovat podrobněji na dotaz jednoho čtenáře, který se ptal na počítání lhůt pro vrácení řidičského oprávnění v případě, že se vybodoval.
Téměř 300 tisíc lidí má propadlý řidičák, výměna je přitom zdarma
06.03.2018
Loni skončila platnost řidičského průkazu celkem 765 tisícům řidičů. Více než třetina z nich si ho však nevyměnila, ač je to zcela zdarma. A pokud s neplatným dokladem vyjedou na ulici, hrozí jim až několika tisícová pokuta. Dalších více než šest set tisíc lidí si má navíc řidičský průkaz vyměnit v letošním roce.
Proč jezdíme na dálnici v protisměru: Pomohly by cedule?
05.03.2018
Každoročně v ČR najede na dálnici několik stovek řidičů do protisměru. Lze tomu nějak zabránit?
Češi při nakupování rádi soutěží. Nejen v supermarketech, ale nově také při nákupu ojetého vozu
05.03.2018
Že jsou čeští zákazníci hraví a soutěživí dokazují dnes a denně různé kupónové a slevové akce v supermarketech nebo prodejnách se sortimentem pro kutily, řemeslníky a zahrádkáře. V posledním období se však tento fenomén přenesl i do segmentu, kde by to ještě pře rokem nikdo nečekal – k prodejcům ojetých automobilů.
Češi jsou při nákupu nového automobilu stále konzervativní
02.03.2018
Tři pětiny Čechů (58 %) dávají přednost vlastním úsporám, pětina dotázaných by pro finance zašla do banky (18 %) a 13 % by volilo klasický leasing. Operativním leasingem by financovala vůz desetina z nás.
Zahřívat, či nezahřívat? Studený motor netrapte, dopřejte mu správný olej
01.03.2018
Každou zimu s příchodem tuhých mrazů se mezi motoristy rozhoří diskuse, zda před vyjetím zahřívat motor na volnoběh. Oba tábory zatvrzele hájí svoji stranu a v internetových diskusích i restauračních zařízeních to vypadá, jako když se „náhodou“ potkají fanoušci Sparty a Slavie. Tak kdo má pravdu?
Vidíte dobře? Zimní období totiž zvyšuje nároky na zrak
28.02.2018
Snížení ostrého vidění, horší rozeznávaní tmavé barvy nebo dlouhodobější oslnění protijedoucími auty – to vše nyní hrozí lidem při řízení automobilu.
Sankce za přestupky strážníků obecní nebo městské policie
28.02.2018
Jaké hrozí sankce strážníkům obecní a městské policie, pokud se dopustí přestupku? A kdo vlastně hlídá hlídače?
STK opět zpřísnily. Na emisních testech jdou po filtrech pevných částic
27.02.2018
Na STK, respektive stanicích měření emisí (SME) letos citelně zhoustlo ovzduší. Jsou totiž nově on-line napojeny na systém ministerstva. Těžkou hlavu proto mají především majitelé a provozovatelé dieselů, které byly již z výroby osazeny filtrem pevných částic.
Nadměrný kouř z výfuku: Poznáte závadu motoru podle jeho barvy?
26.02.2018
Pokud motor auta nadměrně kouří, určitě se nejedná o normální stav. Příčin může být celá řada, přičemž leccos může napovědět už pouhá barva dýmu. Ta může být od černé, přes modrou až po bílou. Víte co může signalizovat?
Nezávislá topení: Jak funguje? A co obnáší jeho instalace?
26.02.2018
Zima to zatím v České kotlině nevzdává. Možnost, jak nemrznout v autě, neškrábat skla, a ještě prospět motoru, představuje instalace nezávislého topení. Co to obnáší? Zjistili jsme to pro vás.
Čistíte své auto od sněhu a ledu? Pokud ne, hrozí vám pokuta! A jak je to v zahraničí?
26.02.2018
Za neočištěné auto od sněhu a námrazy hrozí vysoké pokuty nejen u nás, ale také v zahraničí. V Rakousku vás vůz pokrytý sněhem může přijít až na 127.000 korun!
Zamlžené světlomety: Známka poruchy, nebo něco běžného?
23.02.2018
Vodní páru pod difuzorem světlometu si okamžitě spojujeme s výrazně ojetými vozy – přičemž k tomuto jevu může dojít i u nového automobilu. Specialistka z Valeo vysvětluje, jak to funguje a kdy je nutné světlomet vyměnit.
Řidičský průkaz – odebrání můžete zabránit nově odmazáním bodů v Brně
22.02.2018
Odmazat si tři trestné body nasbírané za dopravní přestupky a vyhnout se tak hrozbě roční ztráty řidičského průkazu. Takovou možnost dostávají nejen jihomoravští řidiči. Součástí nabídky kurzů Polygonu Brno je nově i certifikované školení pro odpočet trestných bodů. Úvodní termíny už si zájemci mohou rezervovat.
Jaký olej do auta? Zjistěte, jak správně vybrat a vyměnit motorový olej
21.02.2018
Mazání motoru je důležité, o tom není pochyb. Jenže není olej jako olej. Poradíme, co znamenají jednotlivá označení a podle čeho se při výběru oleje řídit.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.