Aktuality

Na dovolené ve Francii pozor, pokuta za vámi dorazí do Česka
20.07.2017
Francie a Česká republika začnou ode dneška sdílet informace o dopravních přestupcích, informovalo francouzské ministerstvo vnitra. K českým řidičům, kteří se dopustí přestupku na francouzském území, například překročí rychlost a zachytí je radar nebo bezpečnostní kamera, tak dorazí pokuta až do Česka.
Trable na dovolené? Návod, co dělat při bouračce nebo nehodě
20.07.2017
Tisíce Čechů vyrážejí v létě autem na dovolenou. Přinášíme pár užitečných rad, jak se zachovat, když dovolenou překazí krádež auta, zavazadel a cenností či dopravní nehoda.
Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou
18.07.2017
Na letní dovolenou každoročně vyrážejí milióny Čechů. Jinak tomu nebude ani letos. Abyste i vy dny odpočinku strávili co nejlépe, přinášíme několik rad a tipů, co ještě před odjezdem vyřešit a co si ohlídat.
Může být účastník nehody vinen automaticky?
17.07.2017
Internet a hospody jsou plné mýtů o tom, jak v konkrétní situaci je určitý účastník nehody vinen automaticky, i když nic nezavinil.
Jsou policisté dle nového přestupkového zákona oprávněni ukládat pokuty na místě?
17.07.2017
Podle nového zákona nejsou policisté oprávnění pokutovat na místě. Náš právní expert JUDr. Beran tuto chiméru vyvrací.
Pokuta za neplacené povinné ručení se vrací, už ji schválila Sněmovna
14.07.2017
Motoristé zřejmě budou muset opět platit České kanceláři pojistitelů za nepojištěná vozidla. Obnovu příspěvku schválila Sněmovna v poslanecké novele zákona o povinném pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem motorového vozidla.
Jedete na dovolenou k Jadranu? Tankování v Chorvatsku se vám prodraží!
13.07.2017
Pokud vyrážíte na dovolenou do Chorvatska, připravte se na to, že na Jadranu natankuje dražší palivo než u nás. V Chorvatsku i ve Slovinsku.
Hledání viníka dopravní nehody. Může pojišťovna a policie dojít k různým viníkům?
12.07.2017
Hledání viníka dopravní nehody může její šetření notně prodloužit. Kdo může nehodu prošetřovat? A existují nějaké lhůty pro podání odvolání?
Víte, jaké palivo v zahraničí natankovat? A jak se vyznat v označení Gazole či Senza Plombo?
11.07.2017
Ne ve všech státech Evropské unie se nafta označuje jako „diesel.“ Pozor byste si měli dávat i na u nás zavedená barevná označení jednotlivých paliv.
Za cigaretu za volantem hrozí v zahraničí mnohatisícové pokuty
07.07.2017
Náruživí kuřáci, kteří jsou zvyklí zapálit si za volantem, by měli při cestě na dovolenou zbystřit. Za kouření v autě při přepravě dětí nebo těhotných žen jim hrozí mnohatisícové pokuty. Ve Skotsku pokutují takové provinění tisícovkou liber, v Itálii se pokuta vyšplhá na 650 eur.
Na co si dát pozor při cestách Evropou? Zvláštní zákony zakazují i pití či kamery
30.06.2017
Letní dovolené jsou za dveřmi a s nimi i cesty do zemí, kde se běžně nepohybujeme. A řadě z nich platí pravidla, která u nás neznáme.
Cestu na dovolenou osobními auty prodražují dálniční poplatky
30.06.2017
Čeští turisté, kteří se rozhodnou vydat na dovolenou do zahraničí vlastními osobními vozy, musí pamatovat nejen na hustý provoz během prázdninové sezony, ale také na nákup dálničních známek či na mýta.
Tahák do auta: kterých kontrolek na přístrojové desce se bát
29.06.2017
Většina kontrolek na přístrojovém panelu auta se rozsvítí po nastartování, pak postupně zhasínají. Problém je, když nezhasnou, nebo když se rozsvítí za jízdy. Málokdo ovšem přesně ví, co znamenají. Připravili jsme přehled těch nejdůležitějších. Vytiskněte si ho a schovejte v autě, nebo si ho stáhněte do telefonu.
K moři po vlastní ose? Cesta v noci je lepší, ale jen pro odpočaté
28.06.2017
Za pár dní startuje sezóna dovolených a tisíce Čechů se vydají po vlastní ose autem k moři. Vloni vyjeli Češi na 5 552 000 soukromých zahraničních cest. Na delší cesty vyrazili v polovině případů autem. Jak se na cestu připravit a kdy vyrazit? Odborník radí klidnější noční dopravu. Podmínkou je však fit řidič a časté pauzy.
Zázračné přípravky do paliva: Opravdu snižují spotřebu a zvyšují výkon?
26.06.2017
Náš speciální přípravek nahradí až čtyři běžné přípravky, sníží spotřebu na polovinu, zvýší výkon o 300 % a prodlouží život motoru o deset let. Samozřejmě jen když tomu uvěříte.
Rady na cestu do Chorvatska: jet přes Maďarsko a vzít si s sebou pas. Celníci vracejí od hranic
24.06.2017
Chorvatsko – nejoblíbenější zahraniční destinace českých turistů. Loni jich tam vyjelo 828 tisíc. I letos na jih zamíří stovky tisíc Čechů. Jakou trasu zvolit, abyste nečekali v kolonách?
10 tipů jak bezpečně převážet psa v horkém létě
23.06.2017
Letní vedra jsou náročná nejen pro lidské cestovatele, ale také pro psy. Přinášíme užitečné tipy, jak čtyřnohým cestovatelům jízdu ve vedru co nejvíce zpříjemnit
Zastavování u přechodu pro chodce – kdo dává přednost komu a kdy?
20.06.2017
Dost ošemetná a zásadní věc, protože neznalost může ústit v dost fatální důsledky. Kdo má přednost na přechodu pro chodce, auto nebo chodec? A pak tady ještě máme ve velkých metropolích tramvaje.
Podvody v ojetinách: Jak se zákazníci snaží ošálit autobazary?
20.06.2017
Nekorektní praktiky a snahy podvádět zákazníky jsou u některých autobazarů známou praxí. Na druhou stranu tady ale máme také pokusy z druhé strany, zákazníci se snaží "podfouknout" bazarníka.
Řidiče v létě potrápí uzavírky. Na D1 možná padne rekord v koloně
17.06.2017
„V Česku bude obecně nejhorší situace na D1, je víc modernizací než loni a předloni.”
Autem na dovolenou: Prodraží se dálnice i nezaplacené pokuty
16.06.2017
S příchodem sezony vyrazí statisíce Čechů na dovolenou, řada z nich autem. Letošní sezona bude dražší než ta minulá, platit se bude více hlavně za dálnice. Palivo je ale někde levnější. Řidiči by si měli dát pozor na dopravní přestupky, za které jim v Česku nehrozí postih. To se týká i kouření v autě za přítomnosti dětí.
Dovolená v Chorvatsku autem, lze ušetřit na benzínu správným tankováním?
15.06.2017
Je tady čas letních dovolených a prázdninových cest a s ním i otázka, jedete-li autem, kde a kdy tankovat, aby to bylo nejvýhodnější.
Zelené kuželky jsou ošklivé, ale na české řidiče nic jiného neplatí
14.06.2017
„Je to nejjednodušší, nejrychlejší, nejlevnější a nejefektivnější řešení,“ říká o takzvaných balisetách dopravní inženýr, který se o nich pro iDNES.cz rozpovídal pod podmínkou anonymity. „Je jich moc, ale na české řidiče nic jiného neplatí,“ dodává.
Auta se stále kradou a ne málo
12.06.2017
Podle dosavadních statistik se v noci každou hodinu ukradne jedno auto. To je děsivé, že? Této statistice příliš nepomáhají ani zlepšující se bezpečnostní systémy výrobců aut.
Co dělat při nehodě nebo odcizení auta v cizině
11.06.2017
Na dovolenou do zahraničí se každý rok vydávají stovky tisíc Čechů a mnozí z nich cestují i vlastním autem. Hlavním benefitem je pro ně možnost jet svobodně kdykoli kamkoli, měnit místa pobytu či jezdit na výlety. Horší situace pak nastane, když vás potká nějaká nepříjemná situace - nehoda či krádež.
Body, o kterých řidiči „neví“, že neplatí?
11.06.2017
Médii proběhla série místy až „hysterických“ článků, jejichž obsahem bylo závažné sdělení, podle kterého „body, o kterých řidiči neví, neplatí“, že „bodový systém končí“ apod., JUDr. Beran vše vysvětluje.
Vyrážíte autem do ciziny? Pozor na stotisícové pokuty! Nebo i vězení...
10.06.2017
Pokud jedete autem za hranice, měli byste mít zabalené nejen plavky a ručník, ale taky všechny ostatní náležitosti k vozu. A být vybaveni i dostatkem informací. Ne všechno, na co jsme zvyklí z Čech, je totiž stejné i za čárou.
Kdo má právo přednostní jízdy – musí sanitka, hasiči nebo policisté vždy houkat?
08.06.2017
Může, či dokonce musí použít vozidlo s blikajícími majáky i zvukovou výstrahu, tzv. houkání? Problematika je složitější, důležité je slovíčko "případně."
Kde lze všude jezdit autem a jaká pravidla tam platí?
07.06.2017
ak odlišit cestu od silnice? Mohu vjet na pole, když tam není závora? A co sjezd či nájezd z dálnice? Pokud nemáte v této problematice jasno, máme pro vás stručně vysvětlení.
Co s poškozeným autoklíčem? Oprava Vám ušetří peníze
06.06.2017
I při běžném používání klíče od Vašeho auta může dojít k jeho poškození. Nejčastějším problémem je promáčknutí plastové hlavy klíče s tlačítky. Hlava také může prasknout při pádu klíče, nebo se zlomí planžeta.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.