Aktuality

Bodový systém: Přišel jsem o řidičák. Co teď?
22.07.2019
Přijít v dnešní době o řidičské oprávnění jde kvůli aktivitě policie poměrně snadno, a ještě snadněji, pokud jste aktivní řidič nebo vás „kulatá lopata“ rovnou živí. Bodový systém zlověstně visí nad hlavou každého šoféra jako kyvadlo z hororové povídky, co ji napsal Edgar Allan Poe. Mnoho níže popsaného jsme už rozebrali v našem seriálu „Bodový systém“. Jaký je však přesný postup k tomu, abyste získali řidičák zpět? A čeho se dočkáte u „psychotestů“?
Pneumatiky: Kolik toho vydrží a jak prodloužit jejich životnost?
19.07.2019
Společnost Continental do svého testování životnosti pneumatik zapojila deset neprofesionálních řidičů z České republiky a Slovenska. Výsledky testu z běžného provozu potvrdily prohlášení koncernu Continental, že má model pneumatik PremiumContact 6 nejen delší životnost než jeho předchůdci, ale i výborné jízdní vlastnosti.
Autorádia: Jaký musí platit rozhlasový poplatek osoby a firmy?
18.07.2019
Zákon mluví jasně. Pokud jezdíte autem a posloucháte při tom rádio, je jen velmi malá šance, že spadáte do skupiny lidí, kteří rozhlasový poplatek platit nemusí. A nehrozí vám za porušení pokuta. Kdo tedy musí a kdo nemusí platit rozhlasový poplatek?
Povinná výbava auta 2019: Co mít s sebou? A co už není potřeba?
17.07.2019
Z povinné výbavy aut v roce 2018 vypadly žárovky a pojistky. Stejně tak se zjednodušilo složení autolékárničky.
Řidičský průkaz: Jízda bez něj a jeho zadržení
16.07.2019
Jízda bez řidičského průkazu je přestupek. Tedy, bez oprávnění jezdit nesmíte, bez řidičského průkazu vyjet můžete, ale (možná) vás to bude stát něco na pokutách. Vyznáte se v dané problematice?
Přednárazové bezpečnostní systémy: Chytré, drahé a brzy povinné!
15.07.2019
Pokud brzdnou vzdálenost neudržíte sami, měly by vám pomoci systémy prevence střetu, které budou v EU brzy povinné.
Bezpečná vzdálenost: Za nedodržení nově čtyři body a vysoká pokuta!
13.07.2019
Policie má dostat do ruky přesný návod, jak pokutovat nedodržování bezpečné vzdálenosti. Ani odborníci se ale neshodují v metodě, jak ji může každý změřit.
Autem do Itálie 2019: Kudy jet? Kde výhodně natankovat? A jakým termínům se vyhnout?
12.07.2019
Itálie patří mezi nejoblíbenější destinace Čechů, kteří k tamějším přímořským letoviskům jako Bibione navíc často vyrážejí automobilem. Máme několik tipů, jak cestu autem do Itálie zvládnout.
Volat odtah, nebo pokračovat? Závady, se kterými lze jet dál
11.07.2019
Jeden z Murphyho zákonů říká, že pokud se něco může rozbít, tak se to také rozbije. Auta jsou jen stroje, které podléhají běžnému opotřebení. Někdy ale i v případě pečlivých majitelů, kteří poskytují svým autům náležitý servis a péči, technika selže.
Záchranářská ulička: Pravidla, která se sluší připomenout. A jeden odstrašující případ k tomu
10.07.2019
V průběhu letních prázdnin plánujeme v autech ty nejdelší cesty, ať už na chalupu či dovolenou k moři. Nyní je tedy ideální čas si připomenout, jaká pravidla se pojí s tvorbou záchranářské uličky.
Jak správně používat klimatizaci? Zodpovídáme otázky, na které se bojíte zeptat
09.07.2019
Ať už máte ve svém voze manuální nebo automatickou klimatizaci, anebo pokud zvažujete koupi nového modelu, měli byste o klimatizaci vědět některé podstatné informace. Využijete tak naplno možnosti doplňku, který sice již dnes tvoří samozřejmou součást prakticky každého nového vozu.
Nástrahy po cestě do Chorvatska: kdy vás mohou i zavřít?
08.07.2019
V tomto článku se nebudeme věnovat samotné cestě na dovolenou do Chorvatska, ale podíváme se na nejčastější přestupky, které čeští řidiči páchají doma, a co jim za takové přestupky hrozí v Rakousku, Slovinsku a samotném Chorvatsku. Budeme se tedy točit kolem překročení rychlosti, jízdy bez bezpečnostních pásů a používání telefonu za jízdy. Zároveň se okrajově podíváme i na toleranci alkoholu u řidičů ve výše uvedených destinacích.
Víte, kdo má nárok na příspěvek na auto? A jaké výše může dosáhnout?
07.07.2019
Zdravotně postižení mohou zažádat o tzv. příspěvek na mobilitu, v rámci něhož je možné dostat příspěvek i na nákup vozidla. Kdo o něj může žádat a jaké podmínky musí splnit?
Jaký má být správný tlak v pneumatikách? Ušetří vám starosti i peníze
03.07.2019
Řada řidičů už si naštěstí uvědomuje, že správný výběr pneumatik může zásadním způsobem ovlivnit chování jejich vozu. Stále poměrně vysoké procento řidičů však zapomíná, že i pneumatiky vyžadují ke svému správnému fungování určitou péči a pozornost.
Přestupky i trestné body. Portál občana konečně funguje
02.07.2019
Bylo na čase! Úřady konečně zpřístupnily občanům všechny důležité informace online. Potřebujete-li zjistit, jaké je vaše bodové konto, kolik přestupků jste nasbírali nebo chcete-li znát podrobnosti o zákazech řízení či profesní způsobilosti, stačí k tomu navštívit Portál občana.
Co dělat, když vám myčka poškodí auto? Připravte se na dokazování!
01.07.2019
Pokud vám při umývání auta vznikne nějaké poškození, máte šanci domoci se náhrady. Jenže je to postup natolik otravný, že ve finále raději většina poškozených ustoupí.
Co dělat při nehodě v zahraničí? Pečlivá dokumentace je základ
28.06.2019
Na letní dovolenou do zahraničí vyráží autem spousta lidí - a to také znamená, že se můžou dostat do dopravní nehody. Co v takovém případě dělat? Alespoň v rámci Evropské unie, kam už několik let patří i Chorvatsko, není postup tolik odlišný od situace v Česku.
Tipy pro letní cestování bez starostí: Neřiďte v žabkách a nelíbejte spolujezdce
28.06.2019
Blankytné nebe, zářící slunce, volný čas a bezpočet výletů na pláž či koupaliště. Mnohé letní jízdy trvají jen několik minut, ale odborníci na bezpečnost silničního provozu upozorňují na nebezpečí těchto krátkých výletů, zejména v důsledku rozptýlené pozornosti řidiče. Řadě typických letních zvyků je vhodné se vyhnout, protože jsou spojeny s rizikem a mohou za ně být také uděleny pokuty. Níže následuje sedm tipů pro letní cestování bez starostí.
Dálniční peklo: České dálnice o prázdninách omezí přes 40 uzavírek
27.06.2019
Největší komplikace lze čekat tradičně na dálnici D1, kde bude pokračovat modernizace pěti úseků.
Víte, co znamenají parkovací značky? Kdy můžete dostat pokutu? A jak je to s modrými zónami?
24.06.2019
Dopravní značky se sice učí v autoškolách, mnozí řidiči je ale zapomenou, navíc ne všechny značky jsou jasné. Pojďme si vyjasnit ty o parkování.
Léto ve znamení uzavírek: Tady počítejte se zdržením!
21.06.2019
Léto je nejen čas dovolených a relaxu u vody, ale i dopravních uzavírek a čekání v nekonečných kolonách. A nejinak tomu bude i letos. Kromě Prahy a Brna, kde se bude toto léto opravovat celá řada hlavních tahů, vás čekají omezení i na řadě českých dálnic. Připravili jsme pro vás přehled, kde není od věci počítat se zdržením.
Polovina Čechů jezdí na dovolenou autem. Konzervy s jídlem balí už jenom desetina
20.06.2019
Více než polovina Čechů (55 %) jezdí na dovolenou autem. Pětina (22%%) volí nejraději leteckou dopravu.
Jak opravit defekt pneumatiky? Výhody i nevýhody rezervy, opravné sady a spreje
19.06.2019
Propíchnutá pneumatika jednou za život potrápí téměř každého řidiče. Existuje vícero způsobů, jak bezpečně opravit nebo vyměnit pláště s defektem. Každý z nich vyžaduje různé dovednosti a výsledek opravy může ovlivnit další užívání pneumatiky.
Praha a Brno budou přes léto v zajetí uzavírek
18.06.2019
Myslíte si, že nejhůře je na silnicích okolo vánočních svátků, kdy všichni šílí a shánějí dárky? Pletete se! To pravé peklo startuje každý rok spolu se začátkem léta a prázdnin. Ani letošní léto nebude výjimkou. Problémy nás čekají snad ve všech českých městech, ale nejhůře na tom bude asi Praha a Brno.
Špatná reakce řidiče na přehřání motoru zbytečně zničí to, co jde ještě zachránit
17.06.2019
Tento týden nás zasáhlo velmi teplé počasí a nezdá se, že by nás mělo hned tak opustit. Přehřívání motoru se tak znovu stává častou a vážnou závadou aut - jak jej nezničit, když už vás na cestě postihne?
Autem do Chorvatska 2019: Kde se zastavit cestou?
16.06.2019
Cesta autem do Chorvatska bývá pro většinu českých řidičů hlavně o co nejrychlejší jízdě k moři. Proč se ale někde nestavit cestou, když je na trase tolik zajímavých míst?
V Česku vznikají chytré silnice. K jejich použití stačí aplikace ve smartphonu
14.06.2019
Dávno se o tom mluví, ale skutek pořád tak nějak nikde. Řeč je o „chytrých silnicích”, takových, které dokážou samy říct řidičům, že kilometr před nimi začíná kolona. Projekt C-roads, který je nyní ve zkušební fázi, převádí tuto teorii do reality.
Jak na údržbu klimatizace? Levný sprej stačit nemusí
13.06.2019
Začíná léto a tedy i teploty, v nichž plno motoristů poprvé po několika měsících zapne klimatizaci. A jsou překvapeni, že nechladí, případně příšerně zapáchá zatuchlinou. Anebo nechladí a zapáchá zároveň. Nezbude než navštívit servis, ale běžnou údržbu klimatizace zvládnete i sami.
Máte hlučný výfuk? Automatické měřiče to mají odhalit a pokutovat
12.06.2019
Cílem technologie, která není nepodobná automatickému měření rychlosti, má být potírání příliš hlučných aut. Britské ministerstvo dopravy, které s touto technologií přichází, brzy spustí zkušební provoz několika takových zařízení.
Češi při nákupu ojetin preferují úvěry, hotovost investují do bydlení a cestování
10.06.2019
Podle průzkumu Asociace autobazarů APPAA Češi při nákupu ojetého vozu stále více využívají úvěrových produktů. Hotovost naopak využívají pro nákup dovolené nebo koupě a úpravy svého bydlení.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.