Aktuality

Zkusili jsme přehlásit auto online. Návštěvy úřadu se nezbavíte, ale bude to levnější
22.02.2024
Ministerstvo dopravy spustilo slibovaný online převod vozidel. Toto označení trochu klame. Fakticky jde jen o částečné online řešení převodu. Návštěvě úřadu se minimálně jedna ze stran nevyhne, převod bude mít ovšem levnější
Ušetřete na elektronické dálniční známce. Neutrácejte více, než je nutné, radí Ministerstvo dopravy
21.02.2024
Ministerstvo dopravy spolu s Českou obchodní inspekcí registruje dotazy a stížnosti týkající se nabídky přemrštěně drahých dálničních známek. Vznikají totiž situace, kdy jsou dálniční známky prodávány online za ceny převyšující limity určené státními předpisy.
Přehled hmotností vozidla: Co je to pohotovostní hmotnost a za co hrozí pokuta?
20.02.2024
Poznejte nejdůležitější druhy hmotností pro zákonný a bezpečný provoz silničních vozidel.
Stáčení tachometrů: Na jaké ojetiny si dát pozor? Největší podvody se kupodivu neodehrávají mezi škodovkami
19.02.2024
Velmi oblíbená auta v Česku jsou mimo škodovek ta německá a právě u nich je dle roční analýzy společnosti carVertical největší riziko stáčení kilometrů. Jistí si však nemůžete být ani u malého peugeotka či Fiatu…
Řidiči neví, jak používat mlhovky a omezují ostatní: Policie zvýšila pokuty i kontroly
16.02.2024
Venku řádí pochmurné počasí a zejména k ránu lze spatřovat na našich silnicích místy hustou mlhu, která se drží na silnici klidně i celý den. To ovšem znamená velký problém pro mnoho řidičů, protože ne vždy každý umí na svém autě správně používat mlhová světla. Leckdy mají být zapnuté, ale nesvítí a v opačném případě, kdy je zas tolik nepotřebujete, svítí jak blázen.
Je tady nový technický průkaz, znamená konec velkého techničáku. Jak je to ale se stávajícími doklady a jejich platností? Musíme spěchat na úřad?
15.02.2024
Začátkem roku 2024 skončily klasické velké techničáky a nyní je začnou nahrazovat upravené malé technické průkazy neboli osvědčení o registraci vozidla. Namísto dvou dokladů tak budete mít jen jeden, přičemž ke kompletním datům se pak dostanete online.
Dálnice D4 bude dokončena letos v prosinci. Významně urychlí cestu z Prahy do Písku
14.02.2024
Po téměř čtyřech letech nepřetržité a náročné výstavby bude dálnice D4 konečně zpřístupněna řidičům. K novému úseku přibudou také dvě čerpací stanice a místo pro odpočinek.
Povinné ručení pro elektrokola? V Česku experiment, v zahraniční nutnos
13.02.2024
České zákony nevidí pro povinné ručení pro elektrokola důvod, argumentem je to, že pohyb zajišťuje primárně šlapání, ne elektropohon. Ovšem jedna z pojišťoven působící v Česku to vidí jinak a uvažuje nad tím, že pojištění cyklistům nabídne.
Víte, kde končí vaše použité pneumatiky, olej či nabourané nárazníky?
12.02.2024
Obaly od olejů, kartony, igelity, použité filtry, pneumatiky, oleje… S provozem auta vzniká sice poměrně velké množství odpadu, ale divili byste se, co všechno a jakým způsobem se recykluje a znovu používá, ať už opět v autech, nebo v jiných aplikacích.
Policie zítra měří rychlost napříč Českem
09.02.2024
Sobotní policejní akce se zaměří na překračování rychlosti, za které od ledna vzrostly pokuty. Nejčastější příčinou dopravních nehod v ČR je přitom dlouhodobě nepozornost.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.