Aktuality

Jak se zbavit rýmy? Pomůžou léky i babské rady.
25.09.2018
Rýma je zánět nosní sliznice, který se projevuje pocitem plného nosu a výtokem hlenu. Ačkoli je rýma „zabiják mužů“, ve většině případů se jedná o virové onemocnění, které nevyžaduje lékařské vyšetření. Běžná doba léčby je 7 dní.
Chystá se zdražení pokut: za telefonování a focení až 10 tisíc a 4 body
25.09.2018
Ministerstvo dopravy ve spolupráci s policií pracuje na zpřísnění bodového systému. Více se bude postihovat používání mobilu za volantem. Zdraží i pokuty za nejčastější přestupky, tedy překročení rychlosti, jízdu na červenou a nebezpečné předjíždění.
Přehled slev: Se starým autem i do značkového servisu
25.09.2018
Značkové servisy nabízejí levnější práci i náhradní díly majitelům starších vozů. Zmapovali jsme desítku nejprodávanějších značek na českém trhu, abychom zjistili, jaké výhody od nich můžete čekat.
Zákaz stáčení tachometrů: Nová úprava zákona pohledem právníka
24.09.2018
Prvního října nabývá účinnosti rozsáhlá novela zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel provozu na pozemních komunikacích, která mimo jiné upravuje i problematiku zákazu stáčení tachometrů, na kterou se chci dnes soustředit.
Od volantu rovnou do tepláků! Kdy vám hrozí vězení?
21.09.2018
Ale já jsem nic neudělal!“ I takové přiznání vás jako řidiče může dostat do basy. I nečinnost je totiž v řadě případů trestná. Víte, kde je hranice mezi trestným činem a přestupkem a co všechno vám hrozí?
Ministerstvo chce otestovat odbočování na červenou a na dálnici 140 km/h
20.09.2018
Kdo se podíval do Ameriky, vzpomíná na to jako na skvělou věc: odbočit doprava se může na křižovatce, i když svítí červená. Tento nápad se zalíbil ministru dopravy Danu Ťokovi. A otestovat by chtěl i 140kilometrovou rychlost na dálnicích. Dřív než za rok se to však stihnout nedá.
Čechy dohánějí pokuty za rychlost už i ve Francii, loni jich bylo 50 tisíc
19.09.2018
Po Německu a Rakousku musejí čeští řidiči dávat pozor na striktní dodržování pravidel silničního provozu i ve Francii. Teprve rok stará dohoda s Českem totiž Francouzům umožňuje, podobně jako již dříve důkladným Němcům a Rakušanům, rozesílat dodatečně pokuty motoristům rovnou do jejich poštovních schránek.
Modré parkovací zóny: Můžu na nich parkovat, i když nejsem rezident?
19.09.2018
Modré parkovací zóny jsou velkou komplikací řidičů. Věděli jste však, že na nich můžete za jistých podmínek legálně parkovat?
Parkovací místa jsou, města a lidé je však neumí využívat
18.09.2018
„V Česku jsou tisíce parkovacích míst, která zůstávají prázdná, protože města neumí tyto plochy dostatečně využívat,“ tvrdí předseda České parkovací asociace Petr Horský. Města i stát by podle něj měly zlepšit plánování a propagaci dopravních projektů
Nejméně zaplatíme za zdraví, vodu a vzdělání
18.09.2018
Překvapuje vás, že nejméně zaplatíme za zdraví, vodu a vzdělání? Nás také! Pojďme se podívat na statistiky rodinných rozpočtů podle Českého statistického úřadu (ČSÚ).
Byl dokázán nebezpečný vliv noční práce na zdraví
17.09.2018
Vědci z univerzity v Montrealu (Kanada) zjistili, že ženy, které pracují v noci, mají zvýšené riziko rakoviny prsu. To bylo uvedeno v tiskové zprávě na MedicalXpress.
Pozor, jsou tady novinky na STK! Připravte se na skryté kamery i nastrčené volavky
17.09.2018
Od října začne platit řada novinek na STK, například se lhůta prodlouží ze dvou na čtyři roky pro motorky. Nejvíc se ovšem hovoří o propojení STK a servisů. Co to v reálu přinese?
Posuzování viny na dopravní nehodě pohledem právníka: Soudy měří dvojím metrem
14.09.2018
Soudy by měly být nezávislé, poslední případy dopravních nehod ovšem ukazují, že ne každému měří stejným metrem. Jak je to možné? Vysvětluje náš právní expert.
Aplikace Samsung Health v novém kabátu: Více se zaměřuje na vaše zdraví
13.09.2018
Nedávno jsme se dočkali velké aktualizace Google Fit. Konkurence na sebe dlouho nenechala čekat, společnost Samsung vydala také velké novinky do své fitness aplikace Health. Vylepšil se design a přidaly se nové funkce, které vám mají pomoc s monitorovaní vašeho zdraví pomocí telefonu a chytrých hodinek.
Předpisy v cizině: někde povolí pivo, jinde chtějí hasicí přístroj
12.09.2018
V Itálii vám jedno pivo za volantem projde. Ale když si jich dáte víc, hrozí vám až rok vězení a ještě vám můžou zabavit auto. Na co si dát při cestách do ciziny pozor a co nezapomenout přibalit?
Senioři patří k nejohroženějším účastníkům provozu, počet nehod roste
11.09.2018
Populace stárne a senioři, jejichž počet neustále narůstá, jsou druhou nejohroženější skupinou účastníků silničního provozu. Na českých silnicích jich umírá stále více. Zatímco před deseti lety byl podíl starších lidí na celkovém počtu obětí 15 %, letos už je to čtvrtina. Smutný trend má změnit nová kampaň.
ZDRAVÉ SVAČINY PRO DĚTI DO ŠKOLY
11.09.2018
Tak dnes se zase roztáčí ten známý kolotoč. Děti jdou do školy. A na rodiče připadne kreativní úkol, aby na ně každé ráno čekala zdravá, kvalitní a hlavně zajímavá svačinka.
Servis budoucnosti: Vnitřnosti motorů prý budou kontrolovat roboti
10.09.2018
Rolls-Royce vyvíjí ve spolupráci s univerzitou Harvard technologii, která by umožnila kontrolu vnitřních částí strojů bez jejich demontáže.
Týden zdraví se zaměří na prevenci onemocnění a zdravý styl
10.09.2018
Jak je již tradicí, také letos se v ArcelorMittal Ostrava uskuteční Týden pro podporu zdraví. Od 10. do 15. září se pracovníci huti a jejích dceřiných společností mohou zapojit do některého z programů, které mají za cíl připomenout, že dbát o své zdraví je důležité. Absolvují bezplatná preventivní vyšetření kůže, prsou, výcvik správného pohybového režimu, masáže i sportovní aktivity. Každoročně se zúčastní několik tisíc zaměstnanců.
Dálniční známky 2019: Vše, co potřebujete vědět
06.09.2018
I v roce 2019 (a pravděpodobně ještě v roce 2020) bude jízda po vybraných úsecích dálnic a silnic pro motorová vozidla zpoplatněna. Jako důkaz o zaplacení se používá samolepicí kupón, pro který se vžilo označení „dálniční známka“. Pro rok 2019 se kolem dálničních známek zatím nic významného nemění, ale určitě neuškodí připomenout si základní skutečnosti a také ceny dálničních známek 2019.
Obujte se: žabky za volantem brzdí déle, bosé nohy zase později
05.09.2018
Horké dny k tomu obzvlášť lákaly: lidé řídí auto naboso, v žabkách nebo volných sandálech. Noha větrá a k vodě je to nejpohodlnější varianta. Zato velké riziko. Bosé nohy a obuv bez zpevněné paty značně zhoršují brzdění auta a zvyšují riziko nehody. V Německu už je správné obutí za volantem uzákoněno.
Pro zdraví školáků. Ze škol zmizí slazené nápoje Coca-Cola.
04.09.2018
Začíná školní rok a ten přinese i jednu nápojovou novinku. Ze čtyř stovek středních škol v celém Česku zmizí slazené, sycené a energetické nápoje společnosti Coca-Cola.
Řidiči, pozor! Školáci se vrací do lavic
02.09.2018
Začátek školního roku je vždy rizikovým obdobím - je to změna jak pro děti, tak i pro řidiče aut. Tím spíš, pokud vaše dítě nastupuje do první třídy. To znamená, že je třeba obezřetnosti, a to zejména na přechodech pro chodce, kde není snadné se dobře rozhlédnout - např. kvůli zaparkovaným autům.
Školní taška není jen na přenášení knih: Chrání dětské zdraví!
30.08.2018
Nerozhodují barvy ani vzory, rozhodovat by zásadně neměla ani cena. Při nákupu školního zavazadla jsou důležité jiné parametry. Školní aktovku či batoh vybírejte především s ohledem na zdraví dítěte i na jeho bezpečí. To je důležité v každém věku, nejen u prvňáků.
Chytré navigace vedou hustý provoz do míst, kam nepatří
29.08.2018
Dolní Lomnice, jak už samotný název napovídá, je malá ves o stovce domů jen pár kilometrů za hranicemi Prahy. Tou zapomenutou obcí vede úzká pentlička silnice, kde když se potkají dodávka s kamionem, je z toho patálie. Co tam dělá kamion? Poslala ho tam chytrá aplikace.
Domácí lékař - bolest v krku
28.08.2018
Nejčastějšími příčinami bolesti krku, je virová, nebo bakteriální infekce. Viry a bakterie napadají sliznici v krku, což způsobuje bolest. V případě viru usazeného v krku, se objeví téměř okamžitě, ale také velmi rychle odezní.
Horko ničí autobaterie, nechte ji proměřit
28.08.2018
Mrtvá autobaterie, to je závada, na kterou se připravujeme spíše s klesajícími teplotami. Zničený akumulátor ovšem překvapil mnoho motoristů i v letošních tropech. Vybrat novou baterii pro starší auto je jednoduché, u těch nových vybavených systémem start-stop to už může být věda.
Základní rady a tipy, jak přispět k plynulosti provozu
27.08.2018
Nad počínáním některých účastníků provozu zůstává stát nejprve rozum a následně celá křižovatka nebo silnice... Jak se tedy chovat, aby provoz jel plynule?
Čeští zákazníci tlačí na prodejce ojetin. Ti menší krachují, ostatní musí mohutně investovat a nabízet nadstandardní služby a levné financování
24.08.2018
Podle Asociace prodejců požitých automobilů – autobazarů (APPAA) zkrachovalo za prvních šest měsíců letošního roku 59 autobazarů. Důvodem nebyla pouze omezená nabídka automobilů, ale také neschopnost majitelů přizpůsobit se novým požadavkům klientů, kteří, stejně jako například u prodejců potravin, raději chodí do supermarketů než k malým prodejcům, tedy migrují k velkým autobazarům.
Zdravý životní styl jako lék na civilizační choroby
23.08.2018
Moderní, uspěchaná doba s sebou přináší nutnost dělat vše rychleji, efektivněji, ale bez ohledu na naše zdraví. Přirozený pohyb měníme za jízdu v autě, stravujeme se ve spěchu v restauracích rychlého občerstvení, stresujeme se. Všechny tyto faktory se podílejí na vzniku mnohých civilizačních onemocnění, která se stále častěji týkají i mladší generace.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.