Aktuality

Skladujete pečivo v igelitu nebo v lednici? Jde vám o zdraví!
27.11.2018
Asi každý by si přál mít k snídani čerstvé pečivo. Ale jen málokdo stíhá si ráno dojít do pekárny. Jak tedy uchovat pekařské výrobky, aby nám chutnaly i druhý a další den?
Nadváha škodí zdraví, tvrdili odborníci. Po poslední studii je ale všechno jinak
26.11.2018
Dlouhé roky se vědci a lékaři předháněli ve zjišťování, co všechno je ve skutečnosti nezdravé. Od cigaret, alkoholu, kávy až po tučné a masné výrobky, vždy měli víceméně jasno. Za jednoho z největších zabijáků ale považovali nadváhu a z ní vyplývající obezitu, teď se ale ukazuje, že by všechno mohlo být jinak.
Jen necelá třetina řidičů dobře vidí na cestu, ukázal průzkum
26.11.2018
V Česku je přes šest milionů aktivních řidičů, ovšem jen 28 % z nich má dobrý zrak anebo správné brýle, zní závěry projektu Slepí vrazi. Jen zhruba každý třetí řidič byl v posledním roce na kontrole zraku.
Konec sezení v kanceláři. Stání zvyšuje produktivitu práce a zlepšuje zdraví
22.11.2018
V kancelářích se mění pracovní uspořádání. Místo klasických stolů se židlemi se prosazují pulty k stání.
8 věcí, které u vašeho auta na podzim nesmíte podcenit
21.11.2018
Teploty v posledních dnech připomínají léto a dávají zapomenout, že už je přelom října a listopadu. Nastal tedy nejvyšší čas připravit auto na zimu. „Už brzy totiž budete každý den čelit nízkým teplotám, prudkému dešti, mlze, blátu a později i mrazu, sněhu a soli.
Zima začíná, připravte na ni sebe i auto
20.11.2018
Na zimu už máte přezuto nebo alespoň rezervaci do pneuservisu, na období roku, které je pro motoristy nejnáročnější, je ovšem třeba připravit celé auto.
Vlastnictví auta u nás zatím vyjde levně. Vydrží to ale? A jak je to v zahraničí?
19.11.2018
Od pořízení vozu přes povinné ručení až třeba po sazby pokut je Česko pro motoristy zemí zaslíbenou. Kdy se to změní?
Povinné ručení přívěsných vozíků: Proč jej platíme, když ani nemá motor?
19.11.2018
Nehody s přívěsným vozíkem mohou mít nečekaně trojí řešení. Tušili jste, že na vině může být jak auto nebo vozík, tak i oba současně? Proto musíte hradit pojištění i pro přívěs.
Máte doma psa? Pro vaše zdraví to je jedině dobře
16.11.2018
Majitelům psů hrozí nižší riziko kardiovaskulárních onemocnění než těm, kteří psa nemají. Zjistila to studie ve Švédsku, která zkoumala 3,4 milionu obyvatel ve věkovém rozmezí 40-80 let. Zprávu přinesl server BBC.
Pomoc od pojišťovny potřebuje ročně přes 300 tisíc řidičů
15.11.2018
Asistenční pomoc své pojišťovny si přivolá motorista v případě poruchy nebo nehody vozidla na telefonním čísle, které najde uvedené na Zelené kartě, tedy dokladu o povinném ručení. V Česku ji využije přes 300 tisíc řidičů ročně.
Neprošli jste na STK kvůli vysokým emisím? Pak zkuste dekarbonizaci motoru!
14.11.2018
V souvislosti se zpřísněním podmínek na STK mnohá, zejména starší auta, technikou neprojdou. Víme, jak vysoké emise snížit!
Místa pro přecházení: Je to totéž jako přechod pro chodce?
13.11.2018
V poslední době jsem zaregistroval zvýšený počet nově „namalovaných“ míst pro přecházení vozovky, takže bych se v dnešním článku chtěl krátce podívat, k čemu je to dobré a v čem se takové místo liší od přechodu pro chodce.
Nákup auta v zahraničí: za nový vůz se DPH platí v Česku
12.11.2018
Když si koupíte v Německu nebo v jiné unijní zemi nové auto, měli byste se připravit na to, že vás čeká daňové kolečko. A pravděpodobně vás čeká dlouhé vymáhání DPH zaplaceného v Německu.
Revoluční oprava obecních komunikací: Výtluky mizí i v zimě. Za pár minut!
12.11.2018
Opravit ekologicky, levně a jednoduše silnici do čtvrthodiny. Navíc i v aktuálním podzimním počasí. Utopie? Ne! Byli jsme toho svědky.
Se sluchátky na uších a mobilem v ruce ohrožují sebe i dopravu
08.11.2018
Pouliční jev dnešní doby: nesledují provoz, bezduše přecházejí ulici nebo koleje bez toho, aniž by se rozhlédli. Pohybují se zásadně se sluchátky na uších. Nebo hůře, se smartphonem v ruce. Smartphone zombies nebo smombies nejenže obrovsky riskují svůj život, ale jsou nebezpeční i pro okolí.
Jak můžeme jídlem čelit podzimnímu splínu?
07.11.2018
Málo energie, ospalost, trudnomyslnost a snížení výkonnosti jsou jen některé příznaky změny ročního období. Abychom znovu získali vitalitu a pohodu, poslouží nám dobře výběr pokrmů. Celá řada potravin totiž stimuluje produkci látek, které pomáhají zachovat si dobrou náladu, píše italský deník La Repubblica.
Povinné ručení prodražují rychle rostoucí ceny oprav
06.11.2018
Povinné ručení v Česku letos zdražilo, v některých případech až o desítky procent. Podle předsedy představenstva Allianz pojišťovny Dušana Quise je to způsobeno hlavně rychle rostoucími cenami oprav aut, které pojišťovny svým klientům proplácejí.
Pojištění čelního skla: Pojišťovny škody neproplácí. Víme, jak se k penězům dostat!
05.11.2018
Tři roky neproplácejí pojišťovny z povinného ručení prakticky žádné škody na čelním skle. Víme, jak si přesto odškodnění zařídit!
Začíná zimní sezóna, pětina řidičů podceňuje přezouvání pneumatik
02.11.2018
S prvním listopadovým dnem přišla povinnost jezdit ve špatných podmínkách na zimních pneumatikách. Podle odhadů však po českých silnicích jezdí patnáct až dvacet procent řidičů na nepřezutých, nevhodných nebo sjetých gumách. Kromě pokut riskují i nehodu a vyprošťování.
Necvičit je pro lidské zdraví ještě horší než kouřit, prokazuje rozsáhlý výzkum
01.11.2018
Kouření je v současné době považováno za nejrizikovější faktor moderního života. Nová velká studie to ale zpochybňuje. Její autoři totiž našli ještě nebezpečnější faktor, který představuje pro moderní způsob života mnohem větší hrozbu.
Autobaterie v zimě trpí! Máte správně nabitý akumulátor?
31.10.2018
Statistiky uvádí, že více než třetina poruch v zimě je způsobena selháním autobaterie.
Tankovat bez vystupování? U čerpacích stanic můžete platit mobilem přímo u stojanu
30.10.2018
Benzina, největší síť čerpacích stanic (406) v České republice patřící do skupiny Unipetrol, uvádí na trh mobilní aplikaci Benzina platby, díky níž je možné na jejích čerpacích stanicích platit za natankované palivo mobilním telefonem přímo u stojanu. Platby jsou bezpečné a zákazník má vždy možnost kontroly platby přímo na stojanu.
Jak přestát podzim ve zdraví?
30.10.2018
Neustále se zkracující dny, sychravo a splín. I kvůli těmto typickým charakteristikám se podzim častokrát negativně podepisuje nejen na naší psychice, ale ovlivňuje také tělo a celkový subjektivní pocit pohody člověka. Při oslabené imunitě, kdy se cítíme unavení, ospalí a máme neustálý pocit, že na nás „něco leze“, můžeme mimo metod západní medicíny hledat pomoc právě i v nekonvenčních přístupech léčby.
Moderní bezpečnostní systémy zvyšují cenu oprav aut
29.10.2018
Zcela bez překvapení skončil výzkum Americké automobilové asociace (AAA), která zjistila, že moderní bezpečnostní systémy násobně prodraží opravy aut.
Přezouvání pneumatik finišuje. Letos zdražilo
29.10.2018
Auta budou od 1. listopadu až do 31. března smět jezdit v Česku za souvislé vrstvy sněhu či ledu opět jen se zimním obutím. V dlouho panujícím babím létu pneuservisy ve švech ještě nepraskaly, nyní ovšem už je nejvyšší čas přezout, a to i přes přechodné oteplení v následujících dnech. Navíc za vyšší cenu než v minulých letech.
Další dálnice budou bez poplatku. Na kterých úsecích už nebude potřeba dálniční známka?
25.10.2018
Ministerstvo dopravy postupně rozšiřuje úseky dálnic, na kterých není potřeba dálniční známka. K dnešním 186 takovým kilometrům jich přibude dalších 13.
Jak na předčasné vypovězení pojistné smlouvy
24.10.2018
Klienti pojišťoven se často o své pojistné smlouvy nestarají, neaktualizují pojistky, neznají smluvní podmínky či nemají přehled o existenci výročí smluv. Mnohdy jsou pak ve chvíli, kdy se rozhodnou smlouvu z jakéhokoliv důvodu předčasně vypovědět, překvapeni tím, že rozvázat ji s pojišťovnou není vůbec snadné.
Dušičky se blíží – pozor na sváteční řidiče!
23.10.2018
Jako každý rok nás čeká kolem Dušiček řada nepříjemností. Od zlodějů na parkovištích až po sváteční řidiče, kteří nemají v provozu co dělat.
Jak jezdit na podzim? Nezapomínejte na mlhovky a denní svícení! A dávejte pozor na mrazíky
22.10.2018
I jízda na podzim má svá specifika. Dny se krátí, jezdí se tak více času za tmy. A potřeba je také dávat pozor na ranní mrazíky.
Nabourali vás v zahraničí? Poradíme, co dělat a na co si dát pozor
19.10.2018
Nehody českých řidičů v zahraničí jsou poměrně složité téma. Řídí se totiž legislativou země, kde k nehodě došlo. Přinášíme Vám stručný a přehledný návod, jak postupovat v případě, že bez vašeho zavinění dojde k nehodě v zahraničí. Ačkoliv by vás nezaviněná nehoda díky povinnému ručení neměla stát žádné peníze, realita bývá bohužel jiná
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.