Aktuality

Dovolená v Chorvatsku: Co dělat při dopravní nehodě?
04.08.2017
Dopravní nehoda je vždy nepříjemným zážitkem, o moc horší pak je, když jste v cizí zemi, kde přesně neznáte legislativu, neovládáte jazyk, nemáte kontakty. Dovolená pak dostane rázem jiný rozměr.
Do zahraničí s domácími mazlíčky: I kočka musí mít cestovní pas! Co dál je třeba znát?
03.08.2017
Pokud nechcete své domácí mazlíčky nechávat během letní dovolené doma nebo u známých, měli byste znát několik zásad, které je potřeba dodržet.
Nastudujte si předpisy, pokuta z ciziny vás dožene
02.08.2017
Červená je všude červená, to nespletete. Ale třeba povolené rychlosti se mohou lišit a některé předpisy byste v silničním provozu vůbec nečekali. Najdou se i opravdové bizarnosti. Například pokud jede žena v americkém Kentucky v plavkách, musí s sebou mít zbraň, anebo dva policisty.
Největší rizika při řízení? Místo volantu držíme mobil
02.08.2017
Začátkem prázdnin otřásla republikou tragická nehoda u Obrnic na Mostecku, při které doslova v přímém přenosu zahynula mladá řidička. Na videu je vidět, že za volantem telefonovala, vtipkovala do kamery nebo prohledávala svou kabelku. A právě nevěnování se řízení patří podle samotných řidičů vedle alkoholu a agresivity k největším hrozbám.
Jakou zvolit navigaci do auta a kam ji správně umístit, abyste nedostali pokutu?
01.08.2017
Tištěná mapa je zastaralou minulostí, téměř nutností pro řidiče je dnes navigace GPS. Jak ale systém vybrat a v případě instalace správně umístit?
Evropa má za sebou víkend dopravních kolapsů. Kde to bylo nejhorší?
31.07.2017
Nejhůře bylo podle všeho už v pátek, ale zácpy, dlouhé fronty a čekání v neztenčené míře pokračovaly i v sobotu.
Jízda na dovolenou přes noc je pohodovější, ale pozor na mikrospánek
28.07.2017
Kdo jede autem na dovolenou, kromě itineráře řeší i to, zda pojede přes den, nebo v noci. Přestože jízda v noci přináší řádově menší provoz i nižší riziko vzniku kolon, nemá jenom klady. Největším nebezpečím je tzv. mikrospánek.
Řidiči, naučte se bránit - deset tipů pro jednání s policií
27.07.2017
Aktualizováno: Vadí vám, že policisté a úředníci neváhají používat na řidiče postupy na hranici etiky, aby vás dostali, kam potřebují? Přistupte na jejich hru a osvojte si Desatero asertivního řidiče.
Velký test nosičů jízdních kol: Na střechu, kouli či víko kufru?
26.07.2017
Jízdní kola dnes nemusíte převážet v kufru svého auta – jsou tu praktické nosiče různých druhů. Vyzkoušeli jsme ty nejtypičtější modely a poradíme vám se správným výběrem.
Tlak v pneumatikách: Víte, jak často jej kontrolovat? A co hrozí, pokud není správný?
24.07.2017
Správný tlak v pneumatikách je nezbytný pro bezpečnou jízdu. Víte ale, jak často byste jej měli kontrolovat? A že na elektronický indikátor nelze vždycky spoléhat?
Proč některé vozovky v Česku tolik kloužou? Víme, na které si dát pozor!
24.07.2017
V Česku jsou dlouhé úseky dálnic a tunelů, na kterých zejména za mokra sundejte nohu z plynu. Jejich povrch je místy tak hladký, jako by po nich právě přejela rolba na úpravu ledové plochy! Proč? Kdy to skončí?
Kamera v autě je dobrý pomocník, ale není všemocná.
24.07.2017
Máte v autě kameru a viníka nehody na záznamu? Vyřízení pojistné události bude jednodušší. Pozor však, jak s nahrávkou naložíte. Snadno se totiž může stát, že budete sami platit pokutu.
Na dovolené ve Francii pozor, pokuta za vámi dorazí do Česka
20.07.2017
Francie a Česká republika začnou ode dneška sdílet informace o dopravních přestupcích, informovalo francouzské ministerstvo vnitra. K českým řidičům, kteří se dopustí přestupku na francouzském území, například překročí rychlost a zachytí je radar nebo bezpečnostní kamera, tak dorazí pokuta až do Česka.
Trable na dovolené? Návod, co dělat při bouračce nebo nehodě
20.07.2017
Tisíce Čechů vyrážejí v létě autem na dovolenou. Přinášíme pár užitečných rad, jak se zachovat, když dovolenou překazí krádež auta, zavazadel a cenností či dopravní nehoda.
Na co nezapomenout před odjezdem na dovolenou
18.07.2017
Na letní dovolenou každoročně vyrážejí milióny Čechů. Jinak tomu nebude ani letos. Abyste i vy dny odpočinku strávili co nejlépe, přinášíme několik rad a tipů, co ještě před odjezdem vyřešit a co si ohlídat.
Může být účastník nehody vinen automaticky?
17.07.2017
Internet a hospody jsou plné mýtů o tom, jak v konkrétní situaci je určitý účastník nehody vinen automaticky, i když nic nezavinil.
Jsou policisté dle nového přestupkového zákona oprávněni ukládat pokuty na místě?
17.07.2017
Podle nového zákona nejsou policisté oprávnění pokutovat na místě. Náš právní expert JUDr. Beran tuto chiméru vyvrací.
Pokuta za neplacené povinné ručení se vrací, už ji schválila Sněmovna
14.07.2017
Motoristé zřejmě budou muset opět platit České kanceláři pojistitelů za nepojištěná vozidla. Obnovu příspěvku schválila Sněmovna v poslanecké novele zákona o povinném pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem motorového vozidla.
Jedete na dovolenou k Jadranu? Tankování v Chorvatsku se vám prodraží!
13.07.2017
Pokud vyrážíte na dovolenou do Chorvatska, připravte se na to, že na Jadranu natankuje dražší palivo než u nás. V Chorvatsku i ve Slovinsku.
Hledání viníka dopravní nehody. Může pojišťovna a policie dojít k různým viníkům?
12.07.2017
Hledání viníka dopravní nehody může její šetření notně prodloužit. Kdo může nehodu prošetřovat? A existují nějaké lhůty pro podání odvolání?
Víte, jaké palivo v zahraničí natankovat? A jak se vyznat v označení Gazole či Senza Plombo?
11.07.2017
Ne ve všech státech Evropské unie se nafta označuje jako „diesel.“ Pozor byste si měli dávat i na u nás zavedená barevná označení jednotlivých paliv.
Za cigaretu za volantem hrozí v zahraničí mnohatisícové pokuty
07.07.2017
Náruživí kuřáci, kteří jsou zvyklí zapálit si za volantem, by měli při cestě na dovolenou zbystřit. Za kouření v autě při přepravě dětí nebo těhotných žen jim hrozí mnohatisícové pokuty. Ve Skotsku pokutují takové provinění tisícovkou liber, v Itálii se pokuta vyšplhá na 650 eur.
Na co si dát pozor při cestách Evropou? Zvláštní zákony zakazují i pití či kamery
30.06.2017
Letní dovolené jsou za dveřmi a s nimi i cesty do zemí, kde se běžně nepohybujeme. A řadě z nich platí pravidla, která u nás neznáme.
Cestu na dovolenou osobními auty prodražují dálniční poplatky
30.06.2017
Čeští turisté, kteří se rozhodnou vydat na dovolenou do zahraničí vlastními osobními vozy, musí pamatovat nejen na hustý provoz během prázdninové sezony, ale také na nákup dálničních známek či na mýta.
Tahák do auta: kterých kontrolek na přístrojové desce se bát
29.06.2017
Většina kontrolek na přístrojovém panelu auta se rozsvítí po nastartování, pak postupně zhasínají. Problém je, když nezhasnou, nebo když se rozsvítí za jízdy. Málokdo ovšem přesně ví, co znamenají. Připravili jsme přehled těch nejdůležitějších. Vytiskněte si ho a schovejte v autě, nebo si ho stáhněte do telefonu.
K moři po vlastní ose? Cesta v noci je lepší, ale jen pro odpočaté
28.06.2017
Za pár dní startuje sezóna dovolených a tisíce Čechů se vydají po vlastní ose autem k moři. Vloni vyjeli Češi na 5 552 000 soukromých zahraničních cest. Na delší cesty vyrazili v polovině případů autem. Jak se na cestu připravit a kdy vyrazit? Odborník radí klidnější noční dopravu. Podmínkou je však fit řidič a časté pauzy.
Zázračné přípravky do paliva: Opravdu snižují spotřebu a zvyšují výkon?
26.06.2017
Náš speciální přípravek nahradí až čtyři běžné přípravky, sníží spotřebu na polovinu, zvýší výkon o 300 % a prodlouží život motoru o deset let. Samozřejmě jen když tomu uvěříte.
Rady na cestu do Chorvatska: jet přes Maďarsko a vzít si s sebou pas. Celníci vracejí od hranic
24.06.2017
Chorvatsko – nejoblíbenější zahraniční destinace českých turistů. Loni jich tam vyjelo 828 tisíc. I letos na jih zamíří stovky tisíc Čechů. Jakou trasu zvolit, abyste nečekali v kolonách?
10 tipů jak bezpečně převážet psa v horkém létě
23.06.2017
Letní vedra jsou náročná nejen pro lidské cestovatele, ale také pro psy. Přinášíme užitečné tipy, jak čtyřnohým cestovatelům jízdu ve vedru co nejvíce zpříjemnit
Zastavování u přechodu pro chodce – kdo dává přednost komu a kdy?
20.06.2017
Dost ošemetná a zásadní věc, protože neznalost může ústit v dost fatální důsledky. Kdo má přednost na přechodu pro chodce, auto nebo chodec? A pak tady ještě máme ve velkých metropolích tramvaje.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.