Aktuality

04.09.2012
Při rozhodování, jakou ojetinu koupit, hraje většinou nejzásadnější roli objem financí připravených na její pořízení.
04.09.2012
Lámali jste si hlavu nad tím, proč v nějakém místě vznikla dopravní zácpa, i když se na silnici nic neděje a provoz může normálně plynout?
17.08.2012
V nejbližších měsících si plánuje koupit automobil 35 procent respondentů průzkumu serveru Sauto.cz. Klíčová je podle výsledků prodejní cena a také stáří vozidla.
01.08.2012
Víkendové nehody patří mladým. Ve dnech volna umírají na českých silnicích hlavně mladí lidé, potvrdil to minulý, zatím nejhorší víkend letošního roku. Agresivní řízení, nezkušenost, ale i chuť vytáhnout se mezi kamarády si každý rok vybírají krutou daň.
01.08.2012
Nejčastěji se půjčovny "hojí" na předraženém nebo nespotřebovaném palivu, dodatkových pojistkách či pronájmu dalšího vybavení. Třeba taxa za jednodenní zapůjčení navigace může stát stejně jako polovina denní sazby za auto. Levné tarify všeobecně trpí nízkým krytím pojistek, vysokými zálohami nebo fintami s palivem. Přitom u jen o trochu dražších tarifů může být všechno v ceně. Pečlivý výběr je tedy na místě.
01.08.2012
Nejhorší víkend na cestování v letošní letní sezoně se očekává o víkendu na dálnicích v Německu. Na kolony se mají řidiči připravit zejména na jihu země kvůli začínajícím prázdninám v lidnatém Bavorsku. Domů se budou také vracet tisíce dovolenkářů ze sedmi spolkových zemí, kde letní volno naopak končí.
01.08.2012
Jakou klimatizaci vybrat, stačí manuální, anebo připlatit za automatickou? Kromě komfortnějšího ovládání je ta "chytřejší" z nich také úspornější. Německý autoklub ADAC to otestoval na Škodě Octavii.
10.07.2012
Francie od července zavádí další prvek povinné výbavy automobilů - alkoholtester. Nařízení se týká všech motorových vozidel vyjma mopedů. Kontroverzní nařízení platí nejenom pro domácí řidiče, ale i pro turisty z ostatních zemí, kteří budou řídit v zemi galského kohouta.
10.07.2012
Plno lidí nevěnuje pozornost přípravě auta před dlouhou cestou na dovolenou. Všímejte si i zdánlivých detailů a předejděte tak nepříjemným problémům.
10.07.2012
Jaká zařízení řidičům opravdu výrazně pomáhají? Sestavili jsme vlastní žebříček deseti nejlepších.
06.06.2012
Některé motory si oblíbily řady řidičů, přitom ale představují nemalé riziko drahých závad. Které to jsou, na co si dát pozor a jaké jsou alternativy?
21.05.2012
Německý autoklub ADAC se probral statistikami svých žlutých andělů, aby odhalil spolehlivá a nespolehlivá auta. Dobře si v letošních tabulkách vedou německé modely. Když porouchané auto zůstane stát, obvykle za to může elektrická výzbroj. Často je na vině start/stop systém, který vyšťaví baterku.
21.05.2012
Pro vjezd do lázeňského centra Klimkovic u Ostravy budete muset mít samolepku na čelním skle, která označuje ekologičnost vašeho vozu. Takzvané nízkoemisní zóny okoukalo ministerstvo životního prostředí v Německu. Ekoznámky mají stát 150 korun. Ale může to vyjít i o dost dráž.
21.05.2012
Škodovka se pochlubila vylepšeními a novinkami své nabídky pro modelový rok 2013, vozy s novými specifikacemi začne nabízet od konce května. Do ceníku se dostávají nové akční modely. Z nabídky ale také úplně zmizely octavie s pohonem všech kol. Superbů a modelů Yeti se to netýká.
08.05.2012
Povinnost mít zimní pneumatiky na autě by měla podle ministra dopravy Pavla Dobeše platit pro motoristy bez výjimky. Nyní je musejí mít auta jen za zhoršených podmínek. Ministerstvo dopravy v tomto duchu navrhne novelu zákona, která přispěje k bezpečnosti silničního provozu a řidičům odpadne i nejistota ohledně správného zvolení typu pneumatik.
08.05.2012
Rostoucí ceny paliva nutí velkou část řidičů o spotřebě auta přemýšlet stále více. Ale než všichni prodáte své šestiválce a poběžíte si koupit Fabii 1.2 TDI Greenline, zamyslete se, jestli náhodou za vyšší spotřebou vašeho auta nestojí špatný styl jízdy a ocelová noha než nenasytnost agregátu.
08.05.2012
Téměř dvě třetiny evropských motoristů, včetně Čechů, jezdí na podhuštěných pneumatikách. Zbytečně tak projedou 3,1 miliardy litrů paliva. Podíl aut s nedostatečně nahuštěnými pneumatikami se během posledních dvou let snížil o 17 procentních bodů. Vyplývá to z průzkumu společnosti Bridgestone.
20.04.2012
Víte, na co si dát pozor při nákupu vozidla z hlediska jeho právního původu? Odhalte časté finty, kterými se podvodníci snaží prodat kradené auto.
20.04.2012
"Ne, děkuji. Už jsem si to jednou koupil a podruhé raději ne." Tak asi mluví u prodejce většina lidí, kteří si kdy koupili hybrid a přišel čas na nové auto.
20.04.2012
Stáčení tachometrů a omlazování vozidel jsou dva nejčastější problémy při prodeji ojetého vozidla, které mají přímý vliv na jeho kupní cenu. Podle odhadů má 42 % ojetých vozidel stočený tachometr a pětina je omlazená. Tresty za tyto podvody jsou v nedohledu.
16.03.2012
Jaká jsou omezení pro užití zatmavovacích fólií a jaké sankce lze udělit pro případ jejich nesprávného použití?
16.03.2012
Tempomat není v moderních autech už ničím výjimečným, v základní výbavě jej mají i nové vozy pod 300 tisíc korun. Je jeho používání na dálnicích skutečně bezpečné, jak se může na první pohled zdát?
16.03.2012
Nejvyšší slevu padesát až šedesát procent si už "vyjezdila" polovina řidičů. Jsou to ti, kdo v uplynulých letech nezpůsobili žádnou nehodu. Pojišťovny už slevovat nechtějí, k povinnému ručení přidávají jiné služby.
27.02.2012
Tyto jednoduché tipy mohou znít triviálně, ale když se jimi budete důsledně řídit, snadno uspoříte na sto kilometrech jízdy až několik litrů paliva.
27.02.2012
Kdekdo z nás si dopřeje v autě komfort v podobě vyhřívaných sedadel. V zimě jsou určitě k nezaplacení, jenže právě tato jejich skvělá funkce může způsobovat vážné zdravotní problémy.
23.02.2012
Policejní experti v Německu volají po celoevropské evidenci dopravních přestupků. Podle nich by měla být všude stejná i výše pokut.
20.02.2012
Nad počínáním některých účastníků provozu zůstává stát nejprve rozum a následně celá křižovatka nebo silnice... Jak se tedy chovat, aby provoz jel plynule?
18.02.2012
Když je akumulátor nabitý, zima mu rozhodně nevadí. Pokud jezdíte převážně krátké trasy, pravidelně ho dobíjejte nabíječkou. Často ho také nechte kontrolovat v servisu.
16.02.2012
Telematické systémy v moderních automobilech přinášejí zákazníkům donedávna nevídané funkce a komfort. Odborníci na počítačovou bezpečnost ale zároveň varují, že auta se mohou stát cílem útoků hackerů.
17.01.2012
Časopis Svět motorů boří ve svém aktuálním vydání mýtus o tom, že u moderních aut se nevyplatí vyřazovat v klesání rychlost.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.