Aktuality

Píšete někomu za jízdy? Pak si píšete s policií. Nové kamery detekují držení telefonu v ruce
24.06.2022
Pro dnešní kamery není těžké rozeznat, kde přesně leží v autě váš mobil. Stejně tak poznají, jestli vaše ruce neleží náhodou na něm. A podělí se o tuhle informaci s policií.
Jak správně nastavit klimatizaci v těchto vedrech, aby člověk neskončil s bolestí v krku? Všichni chybují
23.06.2022
Že i jarní měsíce dokáží být opravdu horké, zjišťujeme právě v těchto dnech. Přinášíme několik rad, jak si poradit s teplotou v autě a čeho se určitě vyvarovat.
Cena benzinu a nafty po cestě k moři: Víme, kde natankovat na dovolenou
22.06.2022
Na rozdíl od předchozích let nejsou pohonné hmoty v oblíbených destinacích českých turistů – Chorvatsku či Itálii – výrazně dražší. Na palivu lze však ušetřit, pokud doplníte nádrž v některých tranzitních zemích. Netýká se to ale Maďarska, které uplatňuje dvojí ceny.
Dobře nahuštěné pneumatiky pomohou snížit spotřebu
21.06.2022
Snížit citelně spotřebu paliva může řadě motoristům jen to, že si na správný tlak nahustí pneumatiky. Za měsíc tak mohou ušetřit litry pohonných hmot.
Jak zaparkovat kdekoli bez rizika pokuty? To je sen většiny řidičů, používají k tomu různé cedulky
20.06.2022
Řidiči si za stěrače dávají cedulku „Zásobování“ a připadají si imunitní vůči pokutám. Opak je ale pravdou. Kousek papíru nic neřeší, naopak může při sporu se strážníkem přitížit.
Rostoucí ceny benzinu a nafty způsobují nový problém, je z něj jasně patrné, jak moc lidi trápí
17.06.2022
Kdo by byl rád za to, že dnes musí platit o polovinu víc za úplně stejnou věc, která se dala ještě před pár měsíci zásadně levněji? Asi nikdo. Lidé se s tím vypořádávají lecjak a statistiky ukazují, že v „řešeních” zachází do stále větší krajnosti.
Může průjezd kaluží poškodit brzdové kotouče i destičky? O kolik zkrátí životnost dalších dílů?
16.06.2022
Vjet automobilem do kaluže se nevyplácí. Nejde o to, že by nevydržely brzdy, jsou tady jiná, mnohem větší rizika poškození a nákladů na servis.
Jak poznáte, že máte na autě špatné pneumatiky? Počkejte, až zaprší
15.06.2022
Ne nadarmo patří hodnocení vlastností pneumatik na mokru mezi ty nejdůležitější parametry v jakýchkoli testech. A i rozdílné instituce dochází pravidelně ke stejnému výsledku: laciné a hodně ojeté pneumatiky stojí za pendrek.
Apple CarPlay nové generace: Co si pro nás Apple chystá?
14.06.2022
Společnost Apple masivně pracuje na aplikaci CarPlay nové generace, které přinese spoustu zajímavých novinek.
Jak do Chorvatska 2022: Na co se připravit a kolik vás po cestě budou stát pohonné hmoty a dálnice
13.06.2022
Chorvatsko je nejoblíbenější dovolenkovou destinací, kam každý rok vyrážejí stovky tisíc Čechů za relaxací. Než se však vydáte na cestu svým vozem, přečtěte si nejprve, kudy se tam nejlépe dostat, kolik vás to bude stát a na co byste si měli dát pozor, aby se vaše zasloužená dovolená nezměnila v noční můru.
Co dělat, když srazíte cyklistu? Zapamatujte si pravidlo 4×5! Rozhodující jsou první vteřiny, jde v nich o život
10.06.2022
Jsou důležitější věci než zrychlení BMW nebo spotřeba motoru u Škody. I když o vteřiny (života) a litry (krve) tady jde taky. Přinášíme návod jak někomu zachránit život.
Nealkoholická piva ve skutečnosti obsahují alkohol. Dechová zkouška vyjde pozitivní, pozor na past pro řidiče
09.06.2022
Dát si před jízdou nealkoholické pivo a hned sednou za volant je riskantní. Pár minut po konzumaci nadýcháte při zkoušce alkohol.
Iluze o výhodném provozu elektromobilů dostala poslední smrtící ránu, nic jiného nešlo čekat
08.06.2022
Zanechme na chvíli debat o smyslu elektrických aut a jejich schopnostech vyhovět právě vašim potřebám, o jedné jejich výhodě donedávna nemohlo být sporu - jejich provoz byl díky elektřině nezatížené spotřební daní levnější. Iluze, že tomu tak bude dál, ale definitivně mizí.
Jak rychle se může jezdit bez obav z fotek z radarů? Ani za rychlost 150 km/h pokuta nepřijde
07.06.2022
Rychlostní omezení mají zvýšit bezpečnost v dopravním provozu. Měření je ale zatíženo chybami, řidič mohou jezdit rychleji.
Aspoň něco nezdražilo! Přehled cen dálničních známek a mýtného v Evropě
06.06.2022
Doba dovolených už klepe na dveře a stejně jako každý rok vyrazí spousta našinců objevovat svět z pohodlí svého vlastního auta. Proto se vám určitě bude hodit přehled cen dálničních známek a mýta v celé Evropě.
Motoristé by si mohli předem rezervovat registrační značku na auta
03.06.2022
Kdo potřebuje k novému autu nějaké povolení, díky rezervaci registrační značky by v budoucnu nemusel čekat, až úřad vůz zaregistruje. Součástí novely zákona 56/2001 Sb., kterou ve čtvrtek v prvním kole podpořila Sněmovna, je také úprava postupu při přepisu vozidla na nového majitele.
SPZ jako samolepka místo plechové registrační značky. V platnost vstoupila nová pravidla
02.06.2022
Pokud máte auto s aerodynamicky tvarovanou přídí, asi nám dáte za pravdu, že plechová RZ se na ní zrovna nevyjímá. Samolepky jsou řešením.
Jízda s modrými majáky: Kdo pod nimi může jezdit a jaká má práva
01.06.2022
Když se řekne modré majáky, většina lidí si vybaví nějaké vozidlo policie, hasičů nebo záchranné služby. Jenže vozů, které mohou být legálně vybaveny výstražným světlem modré barvy, je daleko víc. Víte tedy, o jaké případy jde?
Nenechávejte doklady v autě, varují řidiče pojišťovny. Zkrátí odškodné
31.05.2022
Peněženku, mobilní telefon či jiné cennosti řidiči v zaparkovaném autě většinou nenechávají. U dokladů od vozidla to ale bývá jinak. Takzvanou "zelenou" kartu, malý techničák a někdy dokonce i velký technický průkaz ukládají ledabyle třeba za stínítkem či v přihrádce u spolujezdce. To se ovšem nemusí vyplatit. 
Řidiči si připlatí za pojištění aut. A to i proto, že jsou už příliš moderní
30.05.2022
Majitelé aut by se měli připravit na to, že si za jeho pojištění v následujících měsících připlatí. Na vině je nedostatek náhradních dílů, vysoká inflace, ale především neustálý technologický pokrok. Odborníci navíc předpokládají, že by pojištění mělo růst i v příštím roce.
Jak vidí řidiči aut motorkáře a naopak? Jsou věci, které o motorkách za volantem nikdy nemůžete pochopit
27.05.2022
Zpoza volantu vypadá doprava úplně jinak, než jak ji vnímají motorkáři. Auto odpouští chyby, dává pocit bezpečí a pocit jistoty.
Střešní boxy, tažná zařízení, nosiče kol a další doplňky: Pozor na kopie, neodbornou montáž a vrtání
26.05.2022
Že není auto z výroby perfektní a je potřeba ho nějak upravit, aby vyhovovalo požadovaným vlastnostem? Koupit jde plno příslušenství, od lapačů nečistot přes nosiče jízdních kol až po tažné zařízení. Na co si ale dát pozor?
Řidiči se dočkají vyšší rychlosti na některých dálnicích i změn bodového systému
25.05.2022
Až „stopadesátkou“ po dálnici? Za půldruhého roku možná realita. Se změnou maximálního rychlostního limitu se počítá v novele zákona o silničním provozu.
Chladí málo či vůbec, nebo smrdí: Proč (a jak) se starat o klimatizaci
24.05.2022
Klimatizaci si spojujeme především s ochlazováním vzduchu v kabině, a tím pádem i s vyšším komfortem cestování autem v letních vysokých teplotách. Nicméně její přínosy jsou mnohem širší a nejde jen o chládek na palubě.
Až třetina kontrolovaných STK má závažná pochybení
23.05.2022
Dodržování stanovených předpisů na stanicích technické kontroly se zlepšuje, ale v činnosti techniků na STK jsou stále pochybení. Neohlášené inspekce STK během roku 2021 odhalily, že až třetina STK má závažná pochybení.
Nová auta pořád nejsou. Na některá se čeká až rok a čtvrt
20.05.2022
Čekací lhůty na nová auta se stále prodlužují. Na některé modely si čeští zákazníci počkají dokonce až rok a čtvrt. Automobilky navíc kvůli nedostatku některých dílů, především čipů a kabelových svazků, opět pozastavují výrobu.
Jak střešní box ovlivňuje jízdu? S rakví na střeše se auto chová úplně jinak, než jste zvyklí
19.05.2022
Ne každé auto je dostatečně prostorné, aby se do něj vešlo vše, co potřebujete. Transportní kapacitu je možné rozšířit střešním nosičem.
Zmatení řidiči i cyklisté. Pletou si cyklopruh a koridor, zjistil průzkum
18.05.2022
Na silnicích i na sociálních sítích to chvílemi připomíná válku. Motoristé obviňují cyklisty z nedodržování zákona, v tom samém duchu jim to milovníci pedálů oplácejí. Dva nesmiřitelné tábory mají ale jeden zásadní problém – rezervy ve znalostech zákonů a dopravního značení.
Díky opravám a repasování akumulátorů se očekává významné snížení nákladů i emisí
17.05.2022
Univerzita RWTH v Aachenu a společnost LKQ zkoumaly v rámci společné studie nakládání s poškozenými a vyřazenými trakčními bateriemi z elektromobilů a ukazují možná řešení spojená s opakovaným použitím, repasemi, opravami a recyklací baterií.
Víte, proč auto při couvání vydává kvílivý zvuk? Jde vlastně o úsporu peněz
16.05.2022
Většina aut vydává při couvání zvuk, který někdo označuje za kvílení, jiný za kňučení. Víte ale, proč auto tento zvuk vydává? Vysvětlení je jednoduché.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.