Aktuality

Správné osvětlení vozidla: Zásady, které mnozí nedodržují
16.10.2020
V roce 2019 obecně připadlo na 1 000 dopravních nehod vyšetřovaných Policií ČR 5,1 oběti.
Jak se zachovat, když srazíte zvěř?
15.10.2020
Ještě před třemi lety nepřekročil počet nehod se zvěří ani dva tisíce za rok, letos se statistika dvoutisícovce blížila už koncem léta. Srážek se zvěří rok od roku přibývá a podzim bývá nejrizikovějším obdobím. Řidiči by si měli dávat pozor zejména za svítání a soumraku. Co dělat, když k nehodě dojde?
Záruka na ojetý vůz, kdy funguje a do jaké míry
14.10.2020
Zákony, které upravují ochranu spotřebitele při nákupu zboží či služeb, se vztahují i na ojetá auta. Ale u ojetin to se zárukou není tak jednoduché, jako když si pořídíte zbrusu nový vůz.
Celoroční pneumatiky: Výhody, nevýhody, legislativa a komu se vyplatí?
13.10.2020
Každoročně nastává povinnost přezouvat letní pneumatiky za zimní. Při použití celoročních pneumatik však tato potřeba odpadá. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody a komu se mohou vyplatit?
Závady škodovek lze nově diagnostikovat pomocí mobilu
12.10.2020
Zní to jako sci-fi. K porouchanému autu přiložíte mobil nebo tablet, aplikace analyzuje třeba chrčící motor a určí, o jaký problém se jedná. Počítáme, že takhle jednoduché to v praxi nebude a automechanici se o svou práci určitě bát nemusí. Ale zajímavý nápad to bezpochyby je.
Nástrahy podzimních silnic: Nejen nízké teploty, listí či zvěř vyžadují zvýšenou pozornost
09.10.2020
Mlha je častější, stmívá se dřív a dřív, a také je na podzim statisticky největší riziko srážky se zvěří. Přechod z léta, kdy je řízení snadné, do podzimu může být náročnější. Těchto devět věcí je důležité sledovat.
Nejen telefon u ucha. Za volantem jsou nešvarem i videohovory, ukazuje studie
08.10.2020
Průzkum mezi britskými řidiči ukazuje, že telefon za volantem stále představuje velký problém. A asi nepřekvapí, že hlavně u mladých.
Test zimních pneumatik 2020: Zavedené značky nemusí být jistotou
07.10.2020
Doba přezouvání na zimní pneumatiky se kvapem blíží, a pokud potřebujete nové, v některých případech není nutné utrácet více peněz za značkové gumy. Německý autoklub ADAC přináší podrobný test.
Chcete přezout pneumatiky bez front? Pak si pospěšte!
06.10.2020
Období přezouvání pneumatik je tady. Pneuservisy se pomalu ale jistě začínají plnit, a kdo si na přezutí nechce počkat, ten by neměl otálet. Vyčkávat až na první mrazy či dokonce sníh, a teprve pak řešit přezutí, se totiž nemusí vyplatit.
Přezout auto neznamená jen přehodit kola
05.10.2020
Přezutí auta na zimu, které je v závislosti na počasí povinné od 1. listopadu, není jen o pouhém přehození disků se zimními pneumatikami. Kdo to tak dělá každý podzim doma na koleni, opomíjí další důležité věci, jako jsou vyvážení kol, správné nahuštění, kontrola geometrie nápravy nebo případně tlumičů. To vše má na bezpečnou jízdu velký vliv.
Jak se kontrolují modré zóny: Bezchybnost není stoprocentní!
03.10.2020
Prahu den co den křižují vozy, které monitorují dodržování parkovacích zón. Které registrační značky jsou pro načtení nejtěžší? A v čem se systém může splést?
Kdy zapnout mlhovky? Za špatné používání hrozí pokuta
02.10.2020
Venku řádí pochmurné počasí a zejména k ránu lze spatřovat na našich silnicích místy hustou mlhu, která se drží na silnici klidně i celý den.
EU hodlá zavést do nových vozidel plošný omezovač rychlosti už v roce 2022
01.10.2020
ETSC a koalice organizací zaslaly členským státům EU znepokojení ohledně návrhů technických specifikací pro inteligentní přizpůsobení rychlosti (ISA), povinnou novou bezpečnostní technologii pro nová vozidla, která má být zavedena od roku 2022.
Ve správném výběru zimních pneu mnoho řidičů stále tápe
30.09.2020
Blíží se doba výměny pneumatik na zimní a mnoho řidičů už začíná pomalu vybírat ty, které koupí a poté nechá na svůj vůz nasadit.
Jak odhlásit vozidlo z registru? S námi budete vědět, jak na to!
29.09.2020
Mezi nejčastější důvody vyřazení vozidla z registru bývá bezpochyby fakt, že nám vozidlo již dosloužilo. Ne vždy tomu však musí být stejně.
Elektronickou dálniční známku chystá i Slovinsko. Uvažuje, že ji zlevní
26.09.2020
Již několik měsíců přicházejí ze Slovinska zprávy o tom, že tamní vláda hodlá zrušit klasické nalepovací dálniční známky pro osobní auta a motorky a nahradit je elektronickým systémem. Slovinský ministr dopravy nyní sdělil bližší informace.
Podle čeho vybírat autobaterii? Neudělejte chybu
25.09.2020
Když odejde autobaterie do věčných lovišť, je potřeba koupit novou. Pro někoho to může být pořádný oříšek; ale ve skutečnosti na tom není nic těžkého. Ukážeme vám, podle čeho autobaterii vybírat.
Nepříjemná pravda o dotykových obrazovkách v automobilech
24.09.2020
Dotykové displeje najdeme v mnoha moderních automobilech. Už jsou brány jako určitý standard, i když řada lidí má proti nim odpor.
Je nosič kol na tažné zařízení tou správnou volbou?
23.09.2020
O nás Češích lze rozhodně prohlásit, že jsme národem nadšených cyklistů. Pokud se ale chceme vyřádit jinde než na městských cyklostezkách, je zpravidla potřeba sbalit vybavení a vyrazit za pořádnými cyklovýlety
Prověřeno na vlastní sklo: na čelní okno povinné ručení nestačí
22.09.2020
Loni kolem toho byl skandál mezi pojišťovnami na českém trhu. Jeden z menších hráčů na trhu prohlásil, že pojištění na čelní sklo nemá smysl. Na vlastní okno to ověřil čtenář iDNES.cz.
AdBlue v naftových ojetinách: Máme se toho bát?
21.09.2020
S termínem AdBlue jste se v souvislosti s auty určitě už setkali. Navíc pokud si kupujete nový nebo ojetý diesel, který plní normu Euro 6, zřejmě už se bez AdBlue, až na pár posledních výjimek, neobejdete. Co to tedy je a co se od vás očekává?
Co s autem, které vezlo pasažéra nakaženého koronavirem
18.09.2020
Interiér automobilu může být přenašečem koronaviru. Pokud vůz převážel pozitivně otestovaného člověka, měl by tomu motorista přizpůsobit následnou údržbu.
Více než polovina řidičů nakupuje „levné“ pneumatiky
17.09.2020
Čeští řidiči jsou, co se přezouvání na zimní pneumatiky týká, velmi disciplinovaní. Před prvním listopadem mění své pláště celkem 70 procent motoristů a další čtvrtina dotázaných přezouvá dle aktuálního počasí.
Neničte si svůj vůz řidičskými zlozvyky
16.09.2020
Pozor na chyby při řízení, které nás v konečném důsledku mohou vyjít pěkně draze.
Automobilky mohou čelit ještě přísnějším emisním limitům, než očekávaly
15.09.2020
Evropská komise má navrhnout další zpřísnění emisních limitů pro automobily. Vyplývá to z uniklého dokumentu, který v pátek citovala agentura Reuters.
Jedny gumy na léto i zimu. Test celoročních pneu potvrdil, že ideál to není
14.09.2020
Celoroční pneumatiky sice šetří peníze, čas a prostor, ale jsou opravdu tou správnou volbou pro bezpečnou jízdu v létě a zimě? Na to se podívali odborníci z německého autoklubu ADAC a jejich partneři.
Podzim se blíží, řidiči by se měli řádně připravit
11.09.2020
I když se stále můžeme těšit ze slunného a teplého počasí, léto pomalu končí. V noci a ráno už teploty citelně klesají. Podzim se zanedlouho projeví i na silnicích. Je třeba, aby řidiči včas zareagovali a připravili na nové podmínky sebe i svůj.
Co dělat, když na vás jde za volantem spánek?
10.09.2020
Usínání za volantem je nebezpečná věc, která může skončit velkým průšvihem. Kterak mikrospánku předcházet, co opravdu pomáhá, čemu se vyhnout, proč šálek kávy nemusí zafungovat a jak může zasáhnout samotný automobil?
Seriál o LPG, díl II.: Typy přestaveb na plyn
09.09.2020
Dnes navážeme na úvod do problematiky alternativního paliva LPG a už se podíváme na konkrétní typy přestaveb a na to, jak vlastně v principu fungují. Řekneme si o přestavbách, které se používaly v minulosti, i o těch, které se teprve dostávají na trh.
Řidič ve stresu neumí pomoct. Do dvou milionů českých schránek dorazí návod
08.09.2020
Je to užitečná karta, kterou si žádný řidič nepřeje použít. Přesto by měl znát, co na ní stojí a v případě nouze se jí řídit. Kartu řidiče pošle do téměř dvou milionů poštovních schránek Česká kancelář pojistitelů v rámci kampaně Vědět znamená přežít.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.