Aktuality

Sklady prodejců pneumatik jsou poloprázdné a výrazně zdražují, už doopravdy
20.09.2021
Automobilky zažívají nelehké období. Nedostatek materiálů se netýká jen čipů, ale objevuje se i v oblasti nečekaných a zdánlivě běžných věcí, jako je příslušenství. Problémy s výrobou a logistikou se promítnou i do nabídky a ceny zimních pneumatik.
Přihlášení auta: Co budete potřebovat a kolik vás to bude stát?
17.09.2021
Koupili jste nové auto? Povinnosti vám neskončily podpisem kupní smlouvy. Vozidlo musíte přihlásit do registru vozidel jakožto jeho noví majitelé. Jaké dokumenty byste si měli připravit a kolik vás bude přihlášení auta stát?
Brzdění motorem může být nejen výhodné, ale v některých případech také škodlivé pro váš vůz
16.09.2021
Většina řidičů má za to, že brzdění motorem je velkou výhodou. I přes tento fakt však také existují určité důvody, proč právě takto nebrzdit.
Nové otázky inovují autoškolácké testy, budou realističtější
15.09.2021
Po řadě let se autoškolácké testy dočkají zásadní inovace ve formě zcela nových otázek, doprovázených animacemi i videospoty. Novinka má zejména mladým řidičům do 24 let – tedy nejohroženější skupině – ukázat realističtější formou ty situace, s nimiž se v reálném provozu mohou setkat a které není radno podceňovat.
Proč se cena benzínu už tak moc neliší u jednotlivých čerpacích stanic? Jde o psychologické obchodní oklamání
14.09.2021
Cenové rozdíly jednotlivých čerpacích stanic se dostávají na minimum. Za skutečností však stojí jedna velká psychologická bariéra.
Je lepší kupovat při opravě automobilu originální díly nebo nějaké jiné náhražky?
13.09.2021
Při opravě nebo výměně nějakého dílu automobilu je důležité zvolit vhodnou náhradu. Na trhu je celá řada nabízených produktů, ne všechny však představují dobrou volbu.
AdBlue pomáhá, ale stárne a nesmíte ho zcela vyčerpat
10.09.2021
O močovině, tedy AdBlue, dnes koluje mezi motoristy hodně fám. Především se často říká, že motoru škodí, je to zbytečná komplikace a představuje způsob, jak nenápadně zvýšit náklady na provoz naftového auta. Nic z toho přitom často není pravda.
Jaké výměny a úkony je třeba provést po koupi ojetého automobilu v Česku. Vyhnete se tak drahému servisu nebo podvodu
09.09.2021
Po koupi ojetého automobilu z bazaru je důležité vyměnit několik zásadních věcí. Vyhnete se tak zbytečným a někdy také drahým nepříjemnostem.
Autoškolákům po dvaceti letech změní testy. Přibývají nové otázky
08.09.2021
Od devadesátých let české autoškolství stagnuje a experti se snaží o změny. Ministerstvo dopravy, Policie ČR a Asociace autoškol ČR představily 35 nových otázek pro závěrečné zkoušky žadatelů o řidičská oprávnění. První sada se objeví v testech už v říjnu. Další otázky by měly přibývat kvartálně.
EU zareagovala na rostoucí odpor proti zavedení zákazu spalovacích motorů
07.09.2021
Ani země a automobilky jinak podporující elektromobilitu všemi deseti nehoří pro striktní zákaz aut na benzin a naftu už za 14 let, i ony cítí, že to je nesmysl. Brusel se ale do debaty nehrne.
Ochranné fólie: Poradíme, jak na spolehlivou ochranu laku!
06.09.2021
Lak je to první, na čem vaše oči u auta spočinou. Je-li poškrábaný a otlučený od kamínků, dojem to notně kazí. Řešení, jak šrámům předcházet, je více, ale nejspolehlivější jsou ochranné fólie.
Česko chystá tučnou dotaci na podporu domácího nabíjení elektromobilů
03.09.2021
Česká republika chystá opravdu štědrou dotaci pro všechny majitele domů. Váhat by neměli ani ti, kteří elektromobil zatím nevlastní. Kolik lze získat a kdy si zažádat?
Bezpečnostní pásy: 7 častých otázek a odpovědí
02.09.2021
Zapnutí bezpečnostního pásu je dnes automatickou činností, kterou po usednutí do vozu většina z nás bez přemýšlení udělá. Ještě před několika desetiletími ale jejich používání nebylo zdaleka tak běžné a samozřejmé, jako je tomu dnes.
5 moderních technologií, které bychom v autě nechtěli
01.09.2021
Během testování nejnovějších modelů aut se v redakci setkáváme i s technologiemi a příplatkovými prvky, bez kterých bychom se při konfiguraci nového auta obešli.
Návrat dětí do škol se kvapem blíží, opatrní musí být rodiče i řidiči
31.08.2021
Začátek školního roku může pro mnohé děti znamenat první zkušenosti se samostatným pohybem v silničním provozu, na což musí pamatovat jak jejich rodiče, tak i řidiči.
Abyste se vyhnuli vybodování, měli byste pravidelně kontrolovat stav konta třeba na poště. Můžete ovšem i online z domova
30.08.2021
Datovou schránkou nebo poštou dostanete vyrozumění o tom, že jste dosáhli 12bodů, před tím si to však můžete hlídat sami hned na několika místech.
Víte, jak se správně chovat na přechodu? Povinnosti pro řidiče i chodce, která řada lidí stejně nedodržuje
27.08.2021
Pravidla silničního provozu jsou jednoduchá, ale ne každý ví jak se má na přechodu chovat. Zda opravdu má nebo nemá chodec absolutní přednost.
Zamlžené světlomety: Známka poruchy, nebo něco běžného?
26.08.2021
Vodní páru pod difuzorem světlometu si okamžitě spojujeme s výrazně ojetými vozy – přičemž k tomuto jevu může dojít i u nového automobilu. Specialistka z Valeo vysvětluje, jak to funguje a kdy je nutné světlomet vyměnit.
Víte, co nejvíc odvádí naši pozornosti od řízení?
25.08.2021
Když jsem si dělal autoškolu, můj učitel mi vtloukal do hlavy, že nejvíc rozptylují krátké sukně a hluboké výstřihy. Jenže to už je dlouho. Neplatí už ani to, že nejvíc odvádí pozornost řízení mobilní telefony, i když zrovna o tomhle se dá úspěšně pochybovat.
Blíží se sanitka, hasiči nebo policie: Víte, jak se správně zachovat?
24.08.2021
Plno lidí se neumí před blížícím se autem s právem přednostní jízdy chovat. Svými neuváženými a nepředvídatelnými manévry pak způsobí mnohem víc problémů.
Nebezpečné úseky českých dálnic: Tady se bourá nejčastěji
23.08.2021
Mezi deseti dálničními úseky s největší nehodovostí se objevuje nejčastěji dlouhodobě rekonstruovaná a nejvytíženější D1. Nejrychlejší typ silnice klade nároky na předvídání či dodržování bezpečné vzdálenosti.
Přívěsné vozíky jsou českým fenoménem. Jaký vybrat a jak s ním jezdit
20.08.2021
Česko je vozíková velmoc, jak ve výrobě, tak v prodejích a používání. Radíme, jak vozík vybrat, naložit a jak s ním jezdit. Na větší tonáž musíte mít extra řidičák.
7+3 tipy, jak snížit spotřebu paliva
19.08.2021
Věděli jste, že snížit spotřebu paliva můžete i jinak než tím, že necháte stát auto v garáži? To, kolik benzinu či nafty ve finále spotřebujete totiž mimo jiné závisí na stylu vaší jízdy, ale i na stavu vašeho vozu.
Nedostatek ojetin na trhu žene ceny nahoru po celé Evropě
18.08.2021
Ceny ojetých vozů částečně zvedá rychlejší inflace, ale především za tím stojí rostoucí ceny nových vozů a také jejich trvající nedostupnost kvůli nedostatku čipů. Do této situace navíc v době koronavirové krize také vzrostl zájem o individuální automobilovou dopravu.
EU zaútočí na ojetiny: Jejich upřednostňování před elektromobily je problém
17.08.2021
Evropská unie má další problém, zjistila totiž, že pandemie vyhnala lidi z hromadné dopravy a ti ve snaze o individuální mobilitu raději volí levné ojetiny, než drahé nové elektromobily. EU to chce změnit a připravuje legislativní změny.
Je lepší si umýt auto svépomocí doma, na myčce, nebo jej svěřit do rukou profíkům? Rada, která ušetří spoustu peněz
16.08.2021
Každý řidič by měl znát základní výhody a nevýhody jednotlivých typů mytí automobilu. Předejde tak možnému poškození laku nebo jiných nepříjemností.
Recyklát z PET lahví se uplatní při výrobě pneumatik
13.08.2021
Společnost Continental začne od roku 2022 používat při výrobě pneumatik zpracovaný polyester získaný z recyklovaných polyetyléntereftalátových (PET) lahví.
Benzín je dražší, ale kvalita se zhoršila. Přehled pump, které dostaly pokuty
12.08.2021
V první polovině letošního roku vyletěly ceny benzínu a nafty výrazně nahoru - v porovnání s loňskem až o pět korun za litr. Přitom se však zhoršila kvalita pohonných hmot, upozorňuje Česká obchodní inspekce.
Od roku 2023 se změní nabídky paliva. Na výběr bude nový typ vyrobený z plastů za atraktivně nízkou cenu
11.08.2021
Polská společnost Handerek Technologies přišla s nápadem, jak přeměnit nevyužitý plastový odpad na složky potřebné pro výrobu pohonných hmot.
Pozor na rychlost! Policejní radary budou tento týden v akci
10.08.2021
Do tohoto pátku budou v akci tisíce dopravních policistů, jejichž hlavním úkolem bude kontrolovat nepřiměřenou rychlost na českých komunikacích. Jde o součást kampaně 13 minut bojující proti nebezpečnému překračování rychlostních limitů.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.