Aktuality

Autem do Chorvatska: Poradíme, za jakých podmínek můžete letos na dovolenou
27.05.2020
Objevují se zprávy, že na dovolenou autem do Chorvatska letos můžete klidně odcestovat. Jak je to ve skutečnosti?
Proč mají některá auta výfuk vlevo a jiná vpravo?
26.05.2020
Přišel čas rozlousknout další automobilovou záhadu – týká se pozice a počtu koncovek výfuku. Automobilky jsou v téhle oblasti totiž dost kreativní, takže některá auta mají výfuk vyvedené na pravé straně, jiná na levé, některá mají koncovky na obou stranách a jiná zase vypadají, že nemají žádnou.
Bodový systém na rok 2022: pro piráty tři roky bez řidičáku
25.05.2020
Přehlednější, mírnější k bagatelním přestupkům, přísnější k těm závažnějším, kvůli kterým umírají lidé na silnicích. To mají být hlavní změny v novele zákona o silničním provozu, která po vypořádání připomínek míří na Legislativní radu vlády.
Dětský pás místo autosedačky: Vyplatí se tahle levná alternativa?
23.05.2020
Na trhu se nedávno objevil dětský bezpečnostní pás za osm stovek, který prý dokáže nahradit drahou a neskladnou autosedačku. Vyzkoušeli jsme, pro koho je dobrý. A ptali se, zda je opravdu legální.
Nejen auta, ale i přívěsy potřebují pravidelný servis
22.05.2020
Přívěsný vozík potřebuje stejně jako auto pravidelnou kontrolu a údržbu. Majitelé by měli věnovat pozornost pneumatikám, brzdám, podvozku, elektroinstalaci a také ošetření povrchových ploch. Pravidelně servisovaný přívěs dlouho vydrží a není nebezpečný pro ostatní účastníky silničního provozu.
Povinné ručení: Barva zelené karty se od července změní
21.05.2020
Řidiče čeká od 1. července 2020 po dlouhé éře tzv. zelených karet, které prokazují, že má řidič pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení), změna. Od začátku letních prázdnin už budou moci pojišťovny podle evropské mezinárodní shody států zelenokaretního systému tento dokument vydávat vytištěný na bílém papíře.
Víčko nádrže: Proč ho nemají všechna auta na stejné straně?
20.05.2020
Taky nesnášíte, když musíte tahat hadici od čerpacího stojanu přes celou šířku auta jen proto, že u toho, který je bližší vašemu víčku nádrže, je zrovna plno? Nebylo by lepší, kdyby měla všechna auta víčko na stejné straně? Nebo rovnou na obou stranách? A proč to tak není?
Parkování na slunci může pomoci v boji s koronavirem
20.05.2020
Zatímco běžně se většina řidičů snaží zaparkovat své auto ve stínu, v době koronavirové se může vyplatit nechat auto na sluníčku. Tedy samozřejmě za dodržení základních podmínek.
Trpíte únavou? Spolehlivé způsoby, jak zůstat ve střehu
18.05.2020
Únava za volantem je pěkně nepříjemná – a hlavně nebezpečná – vám i ostatním. Rada typu „vyspi se“ je fakt nad zlato …když zrovna spát nemůžete, pomůže vám překonat únavu vybraná strava.
Kde nejspíš potkáte srnu či divočáka. Podívejte se na nejrizikovější úseky českých silnic
16.05.2020
Potkat na silnici srnu není nic neobvyklého - za uplynulý půlrok k tomu v Česku došlo téměř sedmtisíckrát. Kde se to dělo nejvíc, ukazuje čerstvá statistika.
Zažloutlá a slepnoucí světla: Víme, jak je spolehlivě vyčistit! Opravdu funguje zubní pasta?
11.05.2020
Nahrazení tradičního skla polykarbonátem přineslo hlavním světlometům aut nižší hmotnost, po letech provozu však často skoro nesvítí. Jak tenhle problém vyřešit?
Alkoholické kalkulačky: Spása řidičů, nebo nebezpečná hra?
10.05.2020
Většina lidí si čas od času dá nějaké to pivo nebo i něco tvrdšího. Mnohdy však vyvstane potřeba usednout za volant, a to už může být velký risk. Pokud nemáte zrovna spolehlivý tester, můžete použít alkoholickou kalkulačku, ale je na matematické vzorečky a koeficienty skutečně spoleh?
Pandemie koronaviru ukázala, v jak špinavých vozech jezdíme
27.04.2020
V souvislosti s pandemií koronaviru, tedy v souvislosti s výskytem nemoci COVID-19 se objevila celá řada bezpečnostních doporučení.
Dovolená v Česku autem: Co navštívit v západních Čechách?
24.04.2020
Západní Čechy, to není jen pivovar v Plzni, lázeňské areály nebo hvozdy Šumavy. K vidění je toho na západ od Prahy vícero.
Nastojato, nebo naležato. Gumy skladujte při stálé teplotě, jinak je zničíte
23.04.2020
Když sundáte zimní a nazujete letní gumy, musíte ty druhé uskladnit.
Autoklub dělá celodenní školy pro motorkáře, jsou zdarma
22.04.2020
Motorkáři, čistě statisticky nejohroženější druh v silničním provozu, se mohou začít hlásit do speciálních kurzů, které budou probíhat po celé republice. Jsou zaměřené na techniku jízdy, krizové brzdění, ovládání motocyklu v krizových situacích, ale dozvíte se třeba i něco o první pomoci pro motorkáře.
Nehody na železničních přejezdech přibývají
21.04.2020
Neznalost předpisů, spěch, nepozornost, ale často také vysoká míra ignorance stojí za smrtelnými nehodami, které se odehrávají na železničních přejezdech v ČR. Podle údajů Drážní inspekce zde vloni přišlo o život 40 lidí a zraněno bylo 96 účastníků těchto mimořádných událostí.
Řadíte správně? Co dělat, a co rozhodně NE
20.04.2020
Řazení je pro většinu řidičů zautomatizovaný proces, prostě už vědí, kdy je potřeba jakou rychlost zařadit, aniž by nad tím nějak zvlášť přemýšleli. Jenomže ne každý umí řadit správně…
Který infotainment nejvíc rozptyluje řidiče? Testovala se Škoda, Hyundai i BMW
17.04.2020
V posledních letech dochází k výraznému nárůstu nehod, ve kterých má hlavní roli nepozornost. Ta přitom může být způsobena i komplikovaným ovládáním infotainmentu.
Jak se rychle a bez strachu vrátit za volant po dlouhé době
16.04.2020
V Česku žije mnoho lidí, kteří sice mají řidičák už několik let, ale od autoškoly za volantem neseděli. Také jsou lidé, kterým zakázal řízení auta na několik let úředník. Jak se snadno a rychle za volant vrátit po dlouhé době?
Autobazary mohou příští týden otevřít. Musejí ovšem dodržet přísná hygienická pravidla
15.04.2020
Vláda na včerejší tiskové konferenci zveřejnila harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších aktivit. V první vlně uvolnění, která bude platná od 20. dubna, mohou, kromě jiných provozoven, otevřít i autobazary. Musí však splnit přísná hygienická pravidla, aby nebyli ohroženi ani zákazníci ani samotní zaměstnanci.
Snížit spotřebu lze překvapivě snadno. Mnohdy stačí správná péče o auto
14.04.2020
potřeba je velmi diskutované téma. Nejenom, že se kvůli nákladům na provoz snažíme jezdit za co nejméně, ale už při koupi vozu hledíme na to, jaká je ta papírová. Pravdou samozřejmě je, že jde o hodnotu za ideálních podmínek. Na druhou stranu nemusí být tak nereálné se jí přiblížit, když se ví, jak na to. Postup přitom není až tak složitý. Zde je několik tipů na snížení spotřeby, které fungují.
Servis a STK vozidel 4x4: Kolik připlatíte v servisu?
12.04.2020
U nových vozidel běžných kategorií se za pohon všech kol připlácí kolem 60 000 Kč – to je jasné už z prvního pohledu do ceníku. Kolik si však následně připlatíte při údržbě a servisu, to už tak zřejmé není.
Při předjíždění nákladních vozidel děláme fatální chyby
09.04.2020
Předjet pomalu jedoucí vozidlo považujeme za zcela běžný a standardní manévr. Takový, který by měl bez problémů a bezpečně zvládnout jakýkoliv řidič. I předjíždění však vyžaduje přemýšlení, plánování a dělání věcí správně.
Nohu z plynu! Kde všude se bude letos měřit na D1
08.04.2020
Od pondělí 6. dubna měří úsekové radary omezenou rychlost 80 kilometrů za hodinu na opravovaném úseku u Velkého Meziříčí. Během roku bude technika nasazena i na dalších čtyřech úsecích.
Jak správně vybrat letní pneumatiky? Nekoukejte jen na cenu
07.04.2020
Povinnost mít na autě zimní pneumatiky skončila, a mnoho lidí tak jistě řeší, jaké nové letní pneumatiky pořídit. Výběr je veliký, ale jak se v tom vyznat? A co se starými zimáky? Dojezdit, nebo zahodit?
Výhody alu kol oproti plechovým diskům
06.04.2020
Že hliníková kola jsou ušlechtilejší než zrezivělé plechy, tak to je zřejmé již na první pohled.
Jak si jednoduše vydezinfikovat auto: Co vydezifikovat? Všechno!
05.04.2020
Interiér auta může být rázem semeništěm zlomyslných bakterií a virů. K jejich záhubě přitom stačí jen pár minut. Na co při čistění nezapomenout?
Tipy zkušených řidičů k bezpečné, úsporné i komfortní jízdě
03.04.2020
Řidič začátečník je rád, když své první jízdy absolvuje bez zbytečných nervů a dojede bezpečně do cíle. To zkušený řidič přesně ví, co a kdy udělat, aby jeho jízda byla jak bezpečná, tak byla i komfortní, nebo aby byla spojena s optimální spotřebou paliva. Chcete znát triky, které doporučují zkušení šoféři? Toto jsou ony.
Zloději aut přestávají být díky rouškám a rukavicím nápadní
02.04.2020
Krádeže aut nejsou nic neobvyklého. Docházelo k nim, dochází k nim a docházet k nim také bude. Faktem je, že v současných dnech to mají zloději podstatně jednodušší, než kdy dříve. I když ne úplně, jelikož současná doba jim přináší i možná negativa.
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.