Aktuality

Proč jsou dnes ojetá auta dražší než v minulosti?
03.03.2020
Pokud jste jedni ze šťastlivců, kteří si už léta pořizují vždy nová auta, nebo dokonce jezdíte služebním, možná jste si ničeho nemuseli všimnout.
Nastartovat s vybitou baterií se dá i bez kabelů. Stačí kus lana a hever
02.03.2020
V chladném počasí není nic výjimečného, že přijdete ke svému autu, sednete, otočíte klíčkem a nic se neděje. Důvodem je ve většině případů vybitá baterie. Co dělat v takové situaci? Společně se podíváme na jednu metodu, jak se dá s vybitou baterií nastartovat. Nemusí být vždy stoprocentní, ale v řadě případů funguje.
Tankujeme AdBlue: Vadí nedolít, přelít, ukápnout i poplést otvory
29.02.2020
Prakticky všechny moderní dieselové automobily používají k odstranění oxidů dusíku z výfukových plynů AdBlue. Z původní myšlenky, že jej budou doplňovat servisy, sešlo. Je to na řidiči a lze při tom nadělat hodně škody.
Pozor za volantem na ledovku a rozbředlý sníh
28.02.2020
Letošní nadprůměrně teplá zima zatím příliš prostoru pro zimní radovánky nepřinesla, na druhou stranu také tolik neohrožovala řidiče závějemi sněhu a ledovými plotnami. To však vůbec neznamená, že byste za volantem měli být méně ostražití – k tomu, aby sníh napadl a znepříjemnil život, stačí někdy jen pár hodin.
Pár základních rad, jak vycházet s kamiony na silnici
27.02.2020
Také někdy nadáváte na kamiony? Zkusme se příště vžít do situace jejich řidičů – na silnici jste hlavně proto, aby bylo možné i v neděli nakoupit vše, na co si vzpomeneme. A jízda s takovým monstrem tu a tam vyžaduje manévr, aby se stroj na silnici vůbec vešel. Ale nebojte. Život s kamiony na silnicích bude ode dneška mnohem snazší, stačí si jen vzpomenout na následující pravidla.
Povinná výbava auta: Co mít s sebou? A co už není potřeba?
26.02.2020
Z povinné výbavy aut v roce 2018 vypadly žárovky a pojistky. Stejně tak se zjednodušilo složení autolékárničky.
Znáte kontrolky v autě? Nebuďte ignoranti ani panikáři
25.02.2020
Kontrolek v moderních autech je stále více. Víte, jak se liší zelené od žlutých a červených? A jak vypadají ty nejdůležitější v nejprodávanějších autech u nás, v modelech Fabia a Octavia?
Z Prahy do Brna přes čtyři radary. Ve zúženích na D1 letos opět zpomalte
24.02.2020
Stejně jako v loňském roce, i letos budou dodržování osmdesátikilometrové rychlosti v opravovaných úsecích D1 hlídat radary. Měřit se bude ve čtyřech úsecích, které budou označeny.
Jak jsou servisy a pojišťovny připraveny na opravy elektroaut: Vtrhla k nám doba elektrická
24.02.2020
V Česku se nikdy neprodalo tolik elektroaut jako v lednu 2020. Jak jsou na boom, který nás letos evidentně nemine, nachystaní mechanici? Co smějí a nemohou opravovat?
Německo mění pravidla pro navigace upozorňující na radary, neznalost může přijít draho
21.02.2020
Němci dosti komplikovaným zákonem omezili možnosti mapování měření rychlosti na území spolkové republiky. Vše zakázané není, porušení pravidel ale vyjde skoro na 2 tisíce korun.
Prodali jste auto a nový majitel jej nepřepsal na sebe? Poradíme, jak se vyhnout problémům
20.02.2020
„Co mám dělat, když mi chodí pokuty za vozidlo, které jsem již prodal?“ Na to se ptá stále více lidí, když prodali svoje auto, jenže nový majitel na sebe auto nepřepsal. Co v takové chvíli můžete dělat?
Můžete se rozjíždět na dvojku? Nebo se tím ničí auto?
19.02.2020
Asi vás také v autoškole učili, že se vždycky máte rozjíždět na jedničku, tedy na první rychlostní stupeň. Co se ale s autem děje, když se rozjedete na jinou rychlost. Ničí se převodovka, nebo je to jenom legenda?
V Rakousku hrozí vysoké pokuty i za banality
18.02.2020
Ať už jedete v zimě na hory nebo v létě se podívat na jezera, neměli byste zapomínat, že v Rakousku se pokutují i zdánlivě banální věci, které se u nás běžně přehlížejí.
Češi za volantem: Nejčastěji bourají v pátek a neumějí couvat
17.02.2020
Nejbezpečnější jsou české silnice v neděli. Naopak by na ně lidé neměli vyjíždět v pátek, v pondělí a ve středu. Vyplývá to z dlouhodobých statistik dopravní policie, tedy čísel za loňský rok a letošní leden.
Kde všude stát sleduje řidiče: Budete překvapení!
15.02.2020
Předražená zakázka na dálniční známky měla mimoděk sledovat šoféry na dálnicích. Proč by to mělo vadit, když nás už teď denně sledují stovky kamer? Existuje v Česku Velký bratr?
Poradíme, jak správně vybrat autožárovky
14.02.2020
Zavedení povinnosti denního svícení na silnicích rozšířilo nabídku autožárovek, které mohou díky neustále se vyvíjejícím technologiím splnit i specifické nároky a požadavky každého motoristy. Na následujících řádcích vám představíme varianty, se kterými se v rámci nabídky autožárovek do hlavních světlometů můžete na trhu setkat a poradíme vám, jak se mezi jednotlivými typy vyznat.
Nákup ojetého vozu v autobazaru: Na co si dát pozor?
13.02.2020
Koupě automobilu nepatří v případě většiny lidí mezi běžné každodenní činnosti. Je proto důležité se na nákup co nejlépe připravit dopředu a vědět, co nás může čekat.
Vyvracíme zimní mýty řidičů
12.02.2020
Před jízdou je lepší zahřát motor, místo kapaliny do ostřikovačů použijte domácí směs nebo při výměně pneumatik dejte méně sjeté na hnací nápravu. To je příklad originálních nápadů řidičů, jak se v zimě starat o auto. Jsou tyto metody efektivní? Ověřili jsme nejrozšířenější zimní mýty, které kolují mezi řidiči, u automechaniků.
Mikrospánek má smrtící účinky, ale pokuta za něj nehrozí
11.02.2020
Čistě staticky je jeho riziko velmi malé, následky však bývají extrémní. A zatímco za telefonování za jízdy dostanete pokutu a vezmou vám body, tak mikrospánek nikdo pokutovat nemůže. Snad i proto ho tolik řidičů ignoruje. Většina nehod zapříčiněných mikrospánkem se řadí k těm velmi těžkým, či dokonce tragickým.
Směsi do ostřikovačů: Některé jsou drahé, jiné ničí auto
11.02.2020
Výběr různých kapalin do ostřikovačů je na trhu obrovský. Jak ale poznat kvalitní produkt? A nebude stačit ten nejlevnější? Garáž.cz vám nyní přináší několik tipů, abyste z auta dobře viděli.
Pět pravidel pro řízení auta v silném větru
10.02.2020
Silný vítr čeká na řidiče obvykle především na jaře a na podzim, nicméně setkat se s poryvy přesahujícími rychlost 150 kilometrů za hodinu můžete v jakémkoli ročním období. Je proto dobré pamatovat na následujících pět pravidel.
Jak odstranit auta, která překážejí? Startuje akce Vrak
08.02.2020
Řešení odložených aut v ulicích směřuje k velkému finále. Obce mají dostat do ruky zákonnou berličku v podobě propadlé STK. Hlídejte si proto datum technické prohlídky! Jinak se vám klidně může stát, že obec vozidlo odveze a sešrotuje.
Pozor na nezaplacené pokuty: policie dlužníkům sebere „espézetku“
06.02.2020
Neplaťte pokuty, vyhněte se vybodování, nereagujte. Internet jenom hýří „dobře“ míněnými radami, jak se vyhnout finančnímu postihu za dopravní přestupky. Státu došla trpělivost a chystá se proti dlužníkům za volantem přitvrdit. Policisté jim budou moci znemožnit další jízdu.
Velký přehled nehodovosti v Česku. Jak se bourá v jednotlivých městech
05.02.2020
„To, co se na českých silnicích děje, je celospolečenský problém. Musí se jím zabývat všechny orgány veřejné sféry,” zhodnotil situaci na tuzemských silnicích ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Řidiči se nejčastější nevěnují řízení, nepřizpůsobují jízdu okolnostem nebo povrchu vozovky a jezdí v protisměru.
Pojišťovny zdražují povinné ručení
04.02.2020
Povinné ručení dnes musí mít uzavřené každý řidič. Nabízí ho téměř všechny pojišťovny, a právě z toho důvodu je mezi nimi velký konkurenční boj. Jak se mění výše ručení a je důvod bát se vyššího pojistného?
Jak levně vyčistit interiér auta: Stačí nám třicet kaček?
03.02.2020
Rozlité kafe, sladká limonáda nebo třeba sedačky zašpiněné sušenkami. Je přesto možné si vyčistit totálně zaneřáděný interiér za pár korun?
Letos naposledy: sloupněte starou dálniční známku a nalepte novou
31.01.2020
Dny staré modré dálniční známky pro rok 2019 jsou sečteny, její platnost končí v pátek 31. ledna. Nezapomeňte ji sloupnout. Za jízdu s neplatnou známkou hrozí vysoké pokuty. Poslední roční tištěný dálniční kupon má pro rok 2020 červenou barvu a tvar kruhu.
Jak bezpečně přepravovat lyže a snowboardy v autě
30.01.2020
Vášniví lyžaři letos zatím nemají právě ideální podmínky pro provozování svého koníčku, přesto se nenechávají odradit a cestují se svým zimním vybavením za sněhovou pokrývku i daleko za hranice. Pojďme si proto raději zopakovat, jak bezpečně převážet lyže, abyste se na svých cestách nedostali do problémů.
Majetek má pojištěný většina Čechů, život a zdraví nikoliv
29.01.2020
O svůj majetek se Češi bojí víc než o sebe, naznačují to alespoň data průzkumu agentury STEM/MARK. Většina lidí má totiž sjednáno jak povinné ručení, tak pojištění domácnosti. Ovšem život si pojistily jen o něco více než dvě pětiny lidí.
Šest situací, na které si v zimě musíte dávat velký pozor
28.01.2020
Teploty oscilují kolem nuly, chvíli je sluníčko a chvíli mlha, občas déšť se sněhem, jindy zdánlivě suchá silnice. Dávejte si za volantem pozor, tohle jsou přesně ty chvíle, kdy to svádí ke zdánlivé jistotě a pocitu bezpečí, ale vše se může změnit v jediném okamžiku. Vybrali jsme šest situací, kdy si musíte za volantem dávat obzvlášť pozor!
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.