Aktuality

Kupní smlouva na auto: Stáhněte si vzor pilovaný právníky a připomeňte si důležité zásady
28.11.2017
Kupní smlouva je při koupi ojetého vozu klíčovým dokumentem. Máme pro vás neprůstřelný vzor vypilovaný právníky.
Novela vyhlášky zmírní omezení pro řidiče s cukrovkou
27.11.2017
Připravovaná novela vyhlášky o způsobilosti k řízení motorových vozidel by od roku 2018 měla zmírnit podmínky pro řidiče s cukrovkou. Budou ale muset častěji na kontroly.
Pojistit auto levně na dědu? Pro mladé řidiče žádný problém
23.11.2017
Prakticky všechny pojišťovny pohlížejí na mladé řidiče podstatně kritičtěji než na starší a zkušenější klienty. Statisticky totiž způsobují podstatně více škod, a proto jsou sazby jejich povinného ručení mnohdy výrazně vyšší. Řidiči - junioři to ale řeší po svém, své auto si pojistí na někoho jiného, nejčastěji na rodiče, ale i prarodiče.
Sedm z deseti řidičů potřebuje brýle. Na pravidelné kontroly zraku ale nechodí
22.11.2017
Kampaň „Slepí vrazi” upozorňuje na to, že spousta řidičů vidí hůře, než si myslí, a potřebuje korekci zraku. Správnou korekci či perfektní zrak má jen 25 % lidí, kteří se účastnili průzkumu. Dokonce sedm z deseti řidičů potřebuje brýle. I přes zavádějící název nese tento projekt zajímavou myšlenku.
Výměna motorového oleje: Čím se musíte při výběru oleje řídit?
21.11.2017
Sledujte Auto.cz na Instagramu Mobilní aplikaci Instagram si stáhněte zde I přes stále složitější proceduru si dodnes někteří motoristé mění olej v motoru svého auta svépomocí. Ovšem i ti, kteří tak nečiní, jsou občas nuceni si olej koupit. Který vybrat?
Skryté nástrahy zimních silnic: led na autě a nečitelná značka
21.11.2017
Jízda pouze s „tankovým průzorem” v čelním skle a ledovými krami na střeše může být pokutována. Stejně tak, a s mnohem přísnějším trestem, nečitelná značka. Nevědomky nasbírat na přední značku spoustu břečky je snadné. Trestat za to řidiče však nikoliv.
Hon na pevné částice pokračuje. Brzdy dostanou vysavače
16.11.2017
Bojovníci proti škodlivým pevným částicím mají nového nepřítele – brzdy. Podle vědeckých prací se totiž z brzdového obložení auta uvolňuje víc škodlivých látek než z výfuku auta s moderním motorem splňujícím normu Euro 6. Řešení? Vysavač nebo filtr.
Evropská unie navrhuje další povinné asistenční systémy aut
15.11.2017
Bezpečnost automobilů je problematika, kterou bere Evropská unie velmi vážně. Už dávno je tomu, co zavedla povinné protiblokovací zařízení brzd kol, stabilizační systémy apod. Nová úvaha ale sahá mnohem dál.
Sežeňte sprej a kočičí chlupy. Do aut se v chladnu stahují kuny
14.11.2017
Vsunout klíček do zapalování, otočit a... nic. S ochlazením přichází podzimní nepříjemnost: auta, která se ráno nerozjedou. Na vině jsou kuny - hbité šelmy se chodí zahřívat na motory aut, překousávají kabeláž a cupují termoizolační tkaninu. Zbavíte se jich jen těžko.
Povinné ručení konkrétních řidičů v čase: O kolik zaplatí zkušený řidič míň?
13.11.2017
Zatímco muž vlevo dá na podzim 2017 za roční pojistné klidně jen 1452 Kč, dívka vpravo musí sáhnout do peněženky pro desetitisíce. Může za to takzvaná segmentace.
Pijte v autě vodu: dehydratace za volantem je nebezpečná jako alkohol
10.11.2017
Dehydratovaní řidiči dělají za volantem dvojnásobné množství chyb. Mají tendenci ke stejnému chování jako po požití alkoholu: pozdní reakce, pomalé brždění nebo kličkování v rámci jízdního pruhu. Automobilka Nissan přišla s chytrými potahy, které dehydrataci odhalí.
Sůl umí sežrat i nové auto. Postřik za pár tisíc podvozek ochrání
09.11.2017
Zdálo se, že moru v podobě rzi se automobilky zbavily. Ale auta reznou stále, jen to není tolik vidět. Největším problémem zimních silnic je břečka z posoleného sněhu, ničící hlavně podvozky. Jeho dodatečné ošetření pořídíte asi za osm tisíc korun.
Za jízdu v zimě na letních gumách hrozí pokuta i nižší pojistné plnění
08.11.2017
Od začátku listopadu do konce března musí motoristé na souvislé vrstvě sněhu či ledu jezdit vždy jen se zimním obutím. Pokud řidiči tuto povinnost nerespektují a dál jezdí na letních pneumatikách, hrozí jim pokuta až 2500 korun, v případě nehody pak i krácení, nebo dokonce zamítnutí pojistného plnění z havarijního pojištění.
Letní pneumatiky skladujte při stálé teplotě, jinak je zničíte
07.11.2017
Většina dospělých vnímá listopad jako „měsíc přezouvání“. Začínáte panikařit, protože jste si právě uvědomili, že vaše zimní pneumatiky jsou sjeté a už jízdu s nimi nechcete riskovat? Přinášíme pár tipů, jak se při rychlé koupi vyhnout potížím.
Celoroční pneumatiky: Jaká mají pravidla? A komu se sázka na kompromis vyplatí?
07.11.2017
Celoroční pneumatiky jsou stále populárnější alternativou, motoristé nemusí myslet na přezouvání a uskladňování druhé sady. Jenže tento typ obutí má i svá negativa. Komu se sázka na něj (ne)vyplatí?
Americký crashtest potvrdil, že na straně řidiče jsou auta pevnější
06.11.2017
Americký institut pro bezpečnost silniční dopravy IIHS vyzkoušel svůj náročný test čelního nárazu s malým přesahem na stranu spolujezdce. Volkswagen Passat pro severní Ameriku propadl.
Vidíte dobře z auta? Podzim udeřil, je nejvyšší čas pečovat o stěrače
06.11.2017
Přijde déšť, vítr, mráz nebo třeba listí a bláto. Je proto důležité zkontrolovat stav vašich stěračů. To, jestli jsou v dobrém, ba dokonce výborném stavu, rozhoduje nejen o dobré viditelnosti, ale zároveň také o bezpečné jízdě.
Náhrada újmy aneb jak se domoci spravedlivého odškodnění a nenaletět
06.11.2017
Účastníkem dopravní nehody se může stát každý z nás. Ať chceme, nebo nechceme. Můžete být sebelepší řidič, ale někdy srážce zkrátka nezabráníte. Jen málokdo ale přesně ví, jaké nároky a v jaké výši může coby poškozený po dopravní nehodě požadovat.
Proč motor ztrácí výkon? Máme pro vás pět důvodů…
01.11.2017
Příčin poklesu výkonu může být celá řada. Od náhlé ztráty, kterou řidič okamžitě pocítí, až po postupný úbytek. Čím je oboje způsobeno?
Ochlazení děsí řidiče, narychlo přezouvají gumy
31.10.2017
Ochlazení, které o víkendu doprovázela vichřice a na některých místech ČR, zejména ve vyšších polohách, přineslo i sněhové přeháňky, postrašilo řadu českých řidičů. Většina z nich díky teplému počasí přitom ještě minulý týden s přezutím svých vozů na zimní pneumatiky nespěchala.
Připravit auto na zimu není složité, někdy stačí jen přezout pneumatiky
30.10.2017
Zimní období, které do našich končin zvolna přichází, je pro automobil a koneckonců i pro jeho řidiče tím nejnáročnějším. Příprava vozu na zimu ale není složitá. Následující článek zopakuje známé poučky, které ovšem stoprocentně platí.
Jezdíte bez chyb? Deset přestupků, které za volantem dělá každý řidič.
27.10.2017
Zatroubili jste někdy na auto, které nevyrazilo dost rychle, když mu na semaforu blikla zelená? Jste si jistí, že jste při každém odbočování zapnuli blinkr? Odborníci z Ústředního automotoklubu sestavili deset dopravních přestupků, kterých se řidiči dopouštějí, aniž by si to uvědomili. Přitom tyto chyby přináší následky - ať už je to pouhá pokuta, nebo dopravní nehoda.
Jsou české silnice nejhorší v Evropě? Tohle nám na nich nejvíce vadí!
25.10.2017
České silnice mají hrozný povrch a jsou špatně značené, v mnoha případech dokonce potřebné komunikace chybí. Chyb se na nich dá najít nepočítaně! Vybrali jsme jich sedm.
Vyrážíte autem do Německa? V platnosti jsou nové pokuty
24.10.2017
Naši přímí západní sousedé upravili lehce legislativu, a tak, pokud vyrazíte za hranice, možná narazíte. Ehm, na policejní hlídku s připraveným pokutovým blokem.
Zákon a tzv. povinné zimní pneumatiky
24.10.2017
Od 1. listopadu pro nás zákonodárci přichystali povinnost jezdit na zimních gumách, pojďme se podívat na některé (v poslední době) často kladené otázky.
Když na železničním přejezdu nebliká bílé světlo. Můžu pokračovat v jízdě?
23.10.2017
Když svítí na železničním přejezdu červené nebo bílé světlo, měli by motoristé umět reagovat. Co je však se signalizací, když jsou zcela vypnutá všechna světla? Je to porucha, nebo normální stav? Jak se v takovém případě zachovat?
Repasované díly aut ušetří třetinu nákladů, kvalitou jsou stejné jako originální
19.10.2017
Repasní středisko v německém Kasselu, které stahuje díly k výměně z celého světa, letos slaví 70 let od svého založení. Dostat se sem není úplně snadné, na pozvání automobilky Škoda jsme měli možnost nahlédnout do zákulisí generálních oprav motorů a převodovek.
Operativní leasing nebo nákup nového vozu?
17.10.2017
Lidí a především mužů, kteří si hýčkají své plechové miláčky, značně ubývá. Tento ohrožený druh poznáte nejčastěji tak, že má v garáži vyskládanou kompletní autokosmetiku, ruce zamazané od oleje, auto nemyje, nýbrž „pulíruje“, miluje pach benzínu a jeho nejoblíbenějším filmem jsou Rivalové o životě Niki Laudy. Této skupině lidí nemůžeme mít za zlé, že chtějí auto vlastnit, ačkoliv trend ve světě – a hlavně na západě – je přesně opačný.
Co obout autu na zimu: shánějte gumy přesně pro své auto
12.10.2017
Evropské autokluby testovaly zimní pneumatiky pro malá auta (rozměr 195/65 R15) a dnes stále populárnější vozy kategorie SUV (215/65 R16). Zde jsou výsledky v podání švýcarského autoklubu TCS.
Automatické tísňové volání eCall: Jak funguje? A jak sníží počty obětí dopravních nehod?
11.10.2017
Všechna osobní a lehká užitková auta uvedená na evropský trh po 31. březnu 2018 musejí být povinně vybavena systémem samočinného nouzového volání eCall. V čem spočívá a jakým způsobem pracuje?
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.