Aktuality

25.10.2012
Česká národní banka (ČNB) se rozhodla skoncovat s rozšířenou praktikou zprostředkovatelů povinného ručení, kteří v posledních letech stále častěji seskupovali klienty a vytvářeli tzv. otevřené flotily aut. Se souhlasem pojišťoven tak dokázali cenu ručení pro jednotlivce srazit až o polovinu.
24.10.2012
Motorkáři umírají dle statistik Evropské unie 18krát častěji než řidiči automobilů.
23.10.2012
Leoš Tržil tvrdí, že dopravní policie má mít možnost zabavit malý technický průkaz aut ve špatném technickém stavu. V minulosti už takovou pravomoc policie měla, ale od roku 2001 o ni přišla. Podle šéfa dopraváků toho řada řidičů zneužívá.
22.10.2012
Nekvalitní kola, která při zátěži praskají, světlomety, které buď skoro nesvítí, nebo naopak oslňují protijedoucí řidiče, elektroinstalace, u níž hrozí vznícení. Levné autodíly převážně asijské provenience stále víc zaplavují trh i v Česku.
17.10.2012
Zdaleka ne každý řidič si uvědomuje, jak nebezpečný může být na silnici špatný technický stav jeho vozidla. Zákon dokonce vyjmenovává, v jakém případě vozidlo na silnici vůbec nesmí. Jde například o chyby na osvětlení vozidla či rozbitá či příliš zatmavená okna.
17.10.2012
Doručování je hodně důležitá část správního řízení, protože chybami při přebírání zásilek může snadno dojít k marnému uplynutí lhůty a tím ztrátě celého případu a tedy nemožnosti se hájit. Proto se podíváme na některé základní principy, pravidla a postupy při přebírání zásilek od správního úřadu. Další výklad se bude nicméně týkat primárně fyzických osob.
17.10.2012
Původ problému - pojišťovny
15.10.2012
Zákon motoristům nařizuje uzavřít a pravidelně platit povinné ručení. Naprostá většina lidí s tím nemá problém. Ovšem jsou i tací, kteří se touto povinností neřídí. Přitom mnohdy důvodem nemusí být snaha ušetřit na pojistném, ale obyčejná neznalost pravidel.
15.10.2012
Použitelnou servisní knihu má podle odborníka na prověřování ojetin jen asi každé páté auto z druhé ruky.
15.10.2012
Německý autoklub ADAC otestoval téměř čtyřicet zimních pneumatik. Některé selhávaly na mokru, měly delší brzdnou dráhu, jiné nezvládly akvaplaning či zhoršily jízdní vlastnosti. Testovaly se pneumatiky na fabii a superb s octavií. Barumky se neztratily.
15.10.2012
Celosvětově nejpopulárnější barvou nových automobilů je bílá, kterou má 22 procent vozů vyrobených v letošním roce. Vyplývá to podle agentury AP ze studie amerického dodavatele automobilových barev PPG Industries.
10.10.2012
Stát dá od ledna možnost všem majitelům řidičského oprávnění na osobní auta, aby zkusili klidně i stokilometrovou rychlost jen na dvou kolech. Od 19. ledna příštího roku bude platit řidičský průkaz na auto nově i na motocykly do objemu 125 kubických centimetrů s automatickou převodovkou. Tedy silnější mopedy a skútry.
10.10.2012
Všechno, co teď děláte za volantem svého auta, přenášíte na své děti. Průzkum ukázal, že děti jezdí na silnicích prakticky stejně jako jejich rodiče.
10.10.2012
Od 1. listopadu pro nás zákonodárci přichystali povinnost jezdit na zimních gumách, pojďme se podívat na některé (v poslední době) často kladené otázky.
10.10.2012
Použití turbodmychadel v posledních rocích významně roste, tento trend má pokračovat i v následujících pěti letech.
10.10.2012
Elektromobily se sice chlubí nulovými lokálními emisemi, samotnou elektřinu je ale třeba někde získat.
18.09.2012
Evropská unie omezí používání biopaliv založených na zemědělských plodinách. Obává se, že tato paliva jsou méně šetrná k životnímu prostředí, než se předpokládalo, a že jejich podpora má negativní dopad na produkci potravin.
18.09.2012
Na všechny motoristy čeká od 1. listopadu významná změna – značení pneumatik. Při nákupu tak naleznete na jednom štítku souhrn nejdůležitějších parametrů příslušné pneumatiky.
18.09.2012
Na silnicích v Česku jsou naschvály, agresivita a „vychovávání“ řidičů takřka na denním pořádku.Řada lidí se proto jistí jednoduchou metodou – autokamerami. Ale pozor. Budete-li mít na nějakého řidiče takovou pifku, že ho začnete pranýřovat na internetu, může se takové veřejné zostuzení obrátit proti vám.
04.09.2012
Při rozhodování, jakou ojetinu koupit, hraje většinou nejzásadnější roli objem financí připravených na její pořízení.
04.09.2012
Lámali jste si hlavu nad tím, proč v nějakém místě vznikla dopravní zácpa, i když se na silnici nic neděje a provoz může normálně plynout?
17.08.2012
V nejbližších měsících si plánuje koupit automobil 35 procent respondentů průzkumu serveru Sauto.cz. Klíčová je podle výsledků prodejní cena a také stáří vozidla.
01.08.2012
Víkendové nehody patří mladým. Ve dnech volna umírají na českých silnicích hlavně mladí lidé, potvrdil to minulý, zatím nejhorší víkend letošního roku. Agresivní řízení, nezkušenost, ale i chuť vytáhnout se mezi kamarády si každý rok vybírají krutou daň.
01.08.2012
Nejčastěji se půjčovny "hojí" na předraženém nebo nespotřebovaném palivu, dodatkových pojistkách či pronájmu dalšího vybavení. Třeba taxa za jednodenní zapůjčení navigace může stát stejně jako polovina denní sazby za auto. Levné tarify všeobecně trpí nízkým krytím pojistek, vysokými zálohami nebo fintami s palivem. Přitom u jen o trochu dražších tarifů může být všechno v ceně. Pečlivý výběr je tedy na místě.
01.08.2012
Nejhorší víkend na cestování v letošní letní sezoně se očekává o víkendu na dálnicích v Německu. Na kolony se mají řidiči připravit zejména na jihu země kvůli začínajícím prázdninám v lidnatém Bavorsku. Domů se budou také vracet tisíce dovolenkářů ze sedmi spolkových zemí, kde letní volno naopak končí.
01.08.2012
Jakou klimatizaci vybrat, stačí manuální, anebo připlatit za automatickou? Kromě komfortnějšího ovládání je ta "chytřejší" z nich také úspornější. Německý autoklub ADAC to otestoval na Škodě Octavii.
10.07.2012
Francie od července zavádí další prvek povinné výbavy automobilů - alkoholtester. Nařízení se týká všech motorových vozidel vyjma mopedů. Kontroverzní nařízení platí nejenom pro domácí řidiče, ale i pro turisty z ostatních zemí, kteří budou řídit v zemi galského kohouta.
10.07.2012
Plno lidí nevěnuje pozornost přípravě auta před dlouhou cestou na dovolenou. Všímejte si i zdánlivých detailů a předejděte tak nepříjemným problémům.
10.07.2012
Jaká zařízení řidičům opravdu výrazně pomáhají? Sestavili jsme vlastní žebříček deseti nejlepších.
06.06.2012
Některé motory si oblíbily řady řidičů, přitom ale představují nemalé riziko drahých závad. Které to jsou, na co si dát pozor a jaké jsou alternativy?
X
1227 logo
Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.